BMW PHEV ofenziva

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
Kolikor AmaterB piše v temi za subvencije, po novem 225xe ne bo več upravičen do subvencije, ali je to res ali samo prodajalci želijo prodat staro zalogo?

Citat:
Uporabnik su35 pravi:
Seveda in teh 40% je pri idealnih pogojih kateri so zelo redki v realnosti. Teh 40% lahko dosegaš samo pri polnem plinu pri vseh ostalih pa pozabi si samo pri 30% do 35%.
Prav zaradi tega razloga dizli imajo dober izkoristek v realnosti - če poenostavimo kontroliraš samo količino goriva.

V hibridu motor lahko večino časa teče pod "wide open throttle" (WOT), ko avto potrebuje nizko moč dela na elektriko, ko baterije zmanjka kljub temu, da avto še vedno ne potrebuje več moči motor deluje pod WOT in daje viške v baterijo, ko je spet dovolj zaloge se motor ugasne in avto teče dalje na baterijo. Motor torej deluje skoraj vedno pri "peak efficiency", če nisem bil dovolj nazoren sistem deluje podobno kot peč na drva z vodnim zalogovnikom.

Ne vem pa kaj je s tem BMWjem tako hudo narobe, da ne dosega pričakovanj glede porabe v hibridnem načinu, morda so si rekli saj imamo veliko baterijo, zakaj bi se trudil z motorjem in porinili not enak 1.5 turbo kot ga ima 218i, poleg tega se niso preveč posvečali programski optimizaciji, saj to spet stane. Pomembno je da ima motor nekaj navora, da ne bo tulil v visokih obratih v vsak manjši klanec.
 

amaterB

Zelenc'
6. jan 2018
29
2
3
Motor in menjalnik, kolikor vem, JE enak kot v 218i. To ni hibrid Toyotine vrste, je princip "dva ločena pogona v enem avtu, po mestu na elektriko, na relacije pa navaden bencinski avto". Ampak tudi na 218i (ki ima normno porabo 5,1) ne bi smel bit problem na podeželju peljat pod 6 po mojem? Rekuperacija pri zaviranju pa bi morala vsaj kompenzirati povišano porabo zaradi nekaj večje teže hibrida?

Prodajalec sicer pravi, da mu stranke poročajo o 3-4 l (to zagotovo skupaj z električnim delom vožnje) in da mu ni jasno kaj sem jaz delal da sem imel 8,5. Da sicer neutečen avto več porabi kot pozneje, je res kaj na tem?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.258
6.521
113
Verjetno tudi takšni vozijo drugače, kot ti, verjetno ne tiščijo 200 na AC, ipd.

Zadnji stavek je bolj bull, lahko sicer je mala razlika, ampak ne nekaj litrov
smile-1.gif
 

amaterB

Zelenc'
6. jan 2018
29
2
3
Vozil sem res zmerno, na AC pa sploh nisem šel, ker avto ni imel vinjete. Sem pa opazil, da dostikrat motor vztraja nad 2500 vrtljaji, četudi ne pospešuješ. Škoda citigo avtomatik s 44 kW pa lepo šalta v peto že pod 60 km/h, če pelješ nežno.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Meni minija cooper z enakim motorjem ni uspelo držat pod 6 (1300 km, od tega veliko relacije), pa je active tourer kar nekaj višji, težji in manj aerodinamičen. Povprečje je bilo na koncu po bc 6,3. Active tourer 218i v povprečju pije težko pod 7 - po besedah sodelavke, ki si ga lasti.
 

amaterB

Zelenc'
6. jan 2018
29
2
3
No ja, tega pa ne gre čisto verjeti. Definitivno BMW 225xe na elektriko deluje tudi pri nizkih temperaturah in definitivno deluje tudi na bencin, torej ima tudi štirikolesni pogon. Ne vem, zakaj bi bilo pri Miniju kaj drugače. 36 litrov tank tudi ni nek problem, če delaš zelo dolge vožnje le občasno, saj se moraš itak ustavljat, da si spočiješ. Če jih delaš redno, pa noben priključni hibrid ni zate.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
To me sploh ne moti, ampak 9l na dolge proge. Preveč. mini JCW tolk ne požre. Slaba popotnica za hibrid. Tak od oka, bi se z navadnim priusom vozil za 4,5l.
 
Nazadnje urejeno:

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
No tale novinarski report bi vseeno vzel s kančkom rezerve, vem da piše da Focus slovi po "po ostrem jeziku in objektivno kritičnem pisanju", ampak članek mi smrdi po tem da je hotel biti bombastičen. Sigurno pa kaže na to da tistim ki nimajo dedicated hibrdiov ne uspeva najbolje ko avto preklopi na bencin. Sicer ni ravno treba ravno primerjat s Priusom, ampak na ravni nekega Lexus IS400h bi pa poraba že morala biti.

Pa še ena stvar, test kjer se želi v par dnevih v nulo pretestirati PHEV avto so ponavadi en velik fail, ker to niti približno ni povprečna uporaba, kjer se dnevno voziš v avtu eno urce v službo.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Morala bi biti, pa ni.
Ker BMW pač ni na nivoju Lexusa po tehnologiji na področju hibridov.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.320
9.059
113
sej je zdaj že več reportov da je 225 e bolj za reklamo kot pa da bi bil varčni eko hibrid.