Novo pri Spar Mobilu

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.601
94
48
100 ne... Ene 10 z dobrim odzivom bi pa že bilo lepo, ne pa 0,5-4 mbit z zatikanjem...

Kar je sedaj na 3G je neuporabno...Žal...

Edit: Tudi internetni radio se je začel ustavljat...
frown-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
2017/12/26 sem po e-posti dal zahtevek za prenos stev. na Sparmobil. Mislite da se je kaj zgodilo? Nic. Na Telekomu ocitno ze na veliko proslavljajo; veseli december&co. Mastodont, ki se nikakor ne more (in noce) preobraziti.
Mir in dobro vsem v letu, ki prihaja!
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.149
5.569
113
26 je bil držvni praznik, 27, 28 in 29 se ni nič zgodilo ?

http://www.akos-rs.si/razmerja-z-operaterji
stran 3, predzadnje vprašanje

Citat:

Zahtevo za prenos številke sem podal v petek, številka pa je bila prenesena šele v ponedeljek. Ali je to v skladu s Splošnim aktom o prenosljivosti številk?
131. člen ZEKom-1 http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=AKT_853 , da se šteje, da je zahteva za prenos številke, ki jo je operater prejemnik številke prejel na delovni dan od 8. do 16. ure, v petek pa do 13. ure, prejeta tega delovnega dne. V kolikor torej uporabnik zahtevo za prenos številk podpiše v petek po 13. uri, se, v skladu s Splošnim aktom šteje, da je bila zahteva vložena prvi naslednji delovni dan. Prvi naslednji delovni dan je tako v tem primeru ponedeljek, kar pomeni, da je bil prenos številke izveden znotraj zakonskega roka enega delovnega dne.
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
26 je bil držvni praznik, 27, 28 in 29 se ni nič zgodilo ?

http://www.akos-rs.si/razmerja-z-operaterji
stran 3, predzadnje vprašanje

Citat:

Zahtevo za prenos številke sem podal v petek, številka pa je bila prenesena šele v ponedeljek. Ali je to v skladu s Splošnim aktom o prenosljivosti številk?
131. člen ZEKom-1 http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=AKT_853 , da se šteje, da je zahteva za prenos številke, ki jo je operater prejemnik številke prejel na delovni dan od 8. do 16. ure, v petek pa do 13. ure, prejeta tega delovnega dne. V kolikor torej uporabnik zahtevo za prenos številk podpiše v petek po 13. uri, se, v skladu s Splošnim aktom šteje, da je bila zahteva vložena prvi naslednji delovni dan. Prvi naslednji delovni dan je tako v tem primeru ponedeljek, kar pomeni, da je bil prenos številke izveden znotraj zakonskega roka enega delovnega dne.
Da, popolnoma nic. V petek sem po e-posti vprasal kako je z mojo vlogo in ostal brez odgovora. Ce bi prenasal na Hot bi zadeva bila najverjetneje ze ad acta. Lp
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
744
15
18
Lahko da je bilo že omenjeno. Če ima uporabnik vklopljen npr. paket Spar 3000. Da preverimo kakšno stanje imamo na računu, na njihovi spletni strani piše, da vpišemo *144# in izvemo trenutno stanje in datum veljavnosti. Je v tem "stanju" mišljeno tudi koliko ima uporabnik še enot v paketu ali je mišljeno samo koliko dobroimetja imaš na računu?
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Citat:
Uporabnik Marburg pravi:
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
26 je bil držvni praznik, 27, 28 in 29 se ni nič zgodilo ?

http://www.akos-rs.si/razmerja-z-operaterji
stran 3, predzadnje vprašanje

Citat:

Zahtevo za prenos številke sem podal v petek, številka pa je bila prenesena šele v ponedeljek. Ali je to v skladu s Splošnim aktom o prenosljivosti številk?
131. člen ZEKom-1 http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=AKT_853 , da se šteje, da je zahteva za prenos številke, ki jo je operater prejemnik številke prejel na delovni dan od 8. do 16. ure, v petek pa do 13. ure, prejeta tega delovnega dne. V kolikor torej uporabnik zahtevo za prenos številk podpiše v petek po 13. uri, se, v skladu s Splošnim aktom šteje, da je bila zahteva vložena prvi naslednji delovni dan. Prvi naslednji delovni dan je tako v tem primeru ponedeljek, kar pomeni, da je bil prenos številke izveden znotraj zakonskega roka enega delovnega dne.
Da, popolnoma nic. V petek sem po e-posti vprasal kako je z mojo vlogo in ostal brez odgovora. Ce bi prenasal na Hot bi zadeva bila najverjetneje ze ad acta. Lp

Spostovane dame, tovarisi gospodje in vsi ostali, vceraj 2018/01/09 je bila cifra prenesena. Trajanje: 7 delovnih dni. Ja ni kaj. Dobri stari Telekom. Ali drugace, brzina jim ni ravno vrlina. Razmisljam tudi, da znamko Sparmobil tak malo jebejooooo. Amen
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
744
15
18
Hvala!

Malo gledam ponudbe na splošno in dosti "akcij" se izteče 31.1.2018.

- Spar 3000 z dvojnimi enotami
- HoT povrne 5 € za prenos številke
- Telemach Free2Go ti podari 10 €, če preneseš številko k njim

Do konca meseca moram s Telemacha nekam prenesti številko. Po 1.2.2018 pa bomo že videli, važno da ne bom več vezan.
zmaga.gif
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Če je 3000 enot dovolj, potem mislim, da sta Spar ali HoT najboljša izbira. Prednost Spara je, da lahko enote porabiš po svoje, v enote so vključeni tudi MMS-i.
HoT pa ima v realnosti, posebej za prenos podatkov, boljše omrežje.

Za dodaten 1€ več imaš še Nori bob:
http://bob.si/ponudba-bob/bob-narocniski-paketi/nori-bob

Za 10€ pa T2 Brezčasni Midi in Hot Maxi. Spet, T2 vključuje tudi MMS, HoT pa kvalitetnejše omrežje.

Pa Spar tudi povrne 5€ za prenos že vsaj od junija. Od vedno je ta povrnitev bila časovno omejena, recimo do konca avgusta in vedno to podaljšajo, kot tudi brezplačno SIM.
Upanje torej imam, da bodo podaljšane tudi dvojne enote.

LP
 
Nazadnje urejeno:

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Ce prav razumem, imas Sparmobil. Povej nam, koliko casa si cakal na prenos od prejsnjega ponudnika. Ce se motim in ne uporabljas Sparmobila, oz. nisi prenesel stevilke, mi oprosti.
Lp
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Prenos se je zgodil praktično takoj. 24. julija ob 14:22 sem oddal zahtevek za vklop preko skeniranega obrazca na email.
Mislim, da sem že naslednji dan številko imel prenešeno s HoT-a. Morda se motim, pa sem imel šele 26. julija, a zagotovo nisem čakal več kot dva dneva.
Kolikor se spomnim, če bi zahtevek poslal po 16:00, bi imel čez dva dni, ker pa sem pred 16:00, sem imel že naslednji dan.

LP
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
Pri Tebi je slo tako kot mora. No v mojem primeru so si vzeli cas za proslavljanje. Hvala in lp
 

Super

Pripravnik
4. apr 2012
744
15
18
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
HoT pa ima v realnosti, posebej za prenos podatkov, boljše omrežje.
To je največja pomanjkljivost Hot mini, ta razdeljenost enot. Če bi imeli 3000 enot (min,SMS,MB) bi bilo super. Pa četudi ne bi imeli MMS.

Vem, da je pri HoT udarni paket HoT Maxi, vendar je po mojem mnenju še vedno prevelik prepad glede ponudbe podatkov. Hot mini 1 GB za 7 €, Hot Extra 20 GB za 10 €.

Ravno zato mi je Spar Mobil nekako bolj interesanten. Prednost HoT-a je pa cena na enoto, če nimaš nič aktivirano. Hja, bomo že nekaj...
grin1.gif
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
hja,..meni bo kar nekako manjkal telemachov free2go z 10000 enotami.. Pa ravno ta signal imam na določni točki najboljši.. Ni bistveno 10000 enot ,samo 2000 po novem je pa tudi premalo..

Nekaj sicer obljublajo za letos nadgradnjo bazne postaje na LTE 900 pri telekomu. Na istem stebru je telemach pa ima že 900Mhz pa šiba v nulo. Telekom pa na edge...in občasno 3g. če bodo res nadgradili ,potem bo malo lažje ,ker se izbor kar poveča..(izimobil,sparmobil...)

Pa bodi vesel.

lp
 

Ping

Pripravnik
10. jul 2014
97
2
8
Citat:
Uporabnik Super pravi:
Malo gledam ponudbe na splošno in dosti "akcij" se izteče 31.1.2018.
- Spar 3000 z dvojnimi enotami

Spar dvojne enote so podaljšane do 30. 4. 2018 (plus sim je brezplačen plus 5€ za NP ti vrnejo na račun).
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.601
94
48
Citat:
Uporabnik Super pravi:
Citat:
Uporabnik Bajkman pravi:
HoT pa ima v realnosti, posebej za prenos podatkov, boljše omrežje.
To je največja pomanjkljivost Hot mini, ta razdeljenost enot. Če bi imeli 3000 enot (min,SMS,MB) bi bilo super. Pa četudi ne bi imeli MMS.

Vem, da je pri HoT udarni paket HoT Maxi, vendar je po mojem mnenju še vedno prevelik prepad glede ponudbe podatkov. Hot mini 1 GB za 7 €, Hot Extra 20 GB za 10 €.

Ravno zato mi je Spar Mobil nekako bolj interesanten. Prednost HoT-a je pa cena na enoto, če nimaš nič aktivirano. Hja, bomo že nekaj...
grin1.gif

Zato pa imam jaz zdaj oba ponudnika, ker ima vsak prednosti in slabosti...

SIM Sparmobil sem zdaj dal v drugi slot na GSMu, tam pa je 4G in tam laufa OK, na 3G je bila pa katastrofa... V 3G terminalu SIMa trenutno ne rabim...

Prednost pri Sparmobilu, da je mogoče pri polniltvi 6,99 € porabiti tudi več kot 1 GB podatkov in da so MMSi vključeni v enote... Slabost? Da na 3G dela obupno, ker je omejitev pretirana...

Prednost HoT, da se da dobit tudi več kot 10 GB v zakupu. Grda slabost, da nikjer ne piše, do kdaj velja polnitev, kar pri vseh drugih piše, sem že pisal pritožbe pa še kr isto... ter plačljivi MMSi...
Pri HoT ti tudi avtomatično dobesedno vsilijo tarifo, če je razpoložljivo stanje... (ni možnosti izklopa samodejnega podaljševanja)
 
Nazadnje urejeno: