Numizmatika

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Se komu kaj sanja o starih kovancih?
Že pred leti je mama našla star kovanec (in to v gozdu v Kamniški Bistrici
stupid-1.gif
). Videti je praktično identičen temu.

Ali slučajno kdo oceni to vrednost? Morda odkupi?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Numizmatiki komplicirajo v nulo, ni jim všeč če je kaka praska, ni jim všeč če ga očistiš, ni jim všeč če si drzneš vprašati za ceno, ni jim všeč če podvomiš v ceno.

Ponavadi niso take najdbe vredne nič, ker je folk kar metal kovance po njivah, da bi dobro obrodilo. Morda je pa tvoj kaj vreden, probaj na numizmatičnih forumih.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Drži - ne pričakujem bogastva
jezen.gif

Po drugi strani pa mogoče vseeno pride za kakšno kosilo. Glede na to, da meni ne pomeni nič, se ga zlahka znebim.
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
kot je že numy napisal,je pri kovancu pomembno ogromno stvari, tako ohranjenost, redkost...
prvo kot prvo,slika podobnega kovanca je irelevantna,ker še vedno ne vemo kakšna je ohranjenost tvojega kovanca. če želiš izvedeti kaj več boš moral prilepiti sliko kovanca iz obeh strani in to čimbolj čisto, potem ti bom lahko povedal kaj več
 

osiris12345

Fizikalc
20. feb 2011
1.302
11
38
Ljubljana
sem našel nekaj starega denarja, pa me zanima če je tukaj kak numizmatik, da se poveževa in ugotoviva koliko je kaj vredno?
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
lahko poguglaš. imaš kar nekaj strani (za kovance) kjer so katalogi. sem enkrat za hec gledal. se ne spomnim več strani... ziher je tudi za papirnate.