Stavka Javnega sektorja

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Kdaj to?
Za hčero sem imel napotnico "hitro" in sem pri istem ponudniku imel čakalno dobo za pregled nekje 3 mesece. Vsekakor pod 100 dni.

Prejšnji teden.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Bele plombe so verjetno NADSTANRAD samo še v Sloveniji. V nemčiji npr. drugih ne poznajo. Da ne govoim, da v Ljubljani ne moreš dobiti zobarja, ki dela na napotnico, razen seveda, če za vsako zadevo čakah XY mesecev. Moja žena ima zobarja v javnem zdravstvu. Se na roči na preventivni pregled in dobi termin čez čest mesecev. Pride do zobarice - je ni. Dobila odpoved, ker je paciente naročala med službenim časom za poliranje zob, seveda k sebi popoldne, privat.

Pa da bi vsaj kdo poslal SMS, da pregled odpade. Niti slučajno. In Sedaj? Njena zobarica je dobila odpoved in sedaj je brez. Prepruščena sama sebi, da si najde drugega. Res wrhunski sistem.

Križne vezi. Ja, cca 9 mesecev. Se ti zdi to normalno? Potem pa plačaš 50 EUR za pregled pri privat zdravniku, in te privat zdravnik naroči za čez en mesec na operacijo, ki jo plača država. Kako? Ker ta zdravnik, ki je naredil popoldne pregled za 50 EUR dela dopoldne v javnem zdravstvu in ti zdrihta vrstni red.

Skratka, res ne vemo, kaj imamo, dokler smo zdravi. Po eni strani se mi smilijo bolniki in zdravstveni delavci. Mi pa ni jasno od kot enemu od slovenskih srčnih kirurgov denar, da ima v garaži 5 (ja, PET) avtov srednjega višjega razreda, tako, malo za hobi. Da ne govorim o vikendu in dragih potovanjih.

Mu nisem fouš, ampak mi ne gre skupaj, ker kar naprej jamrajo, da imajo slabe plače...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.676
6.236
113
ksz

Se uvid zakaj sta stavko napovedala policijska sindikata... V osnovi je mnenje ljudi zaposlenih v policiji, da je bilo prevec stavk. In policijska sindikata tudi nista zraven pri napovedi stavke javnega sektorja. V cem je catch? Policijski sindikat je v pogajanjih z vlado, dokazal, da tudi drugje ne enacijo poklicev tako kot pri nas. Posledica tega, je bil dvig plac policistom za 2PR. Ostali sindikati, so temu nasprotovali. No potem so se pa zacele zahteve, da se spet izenacijo placila. In ker je stavkovni sporazum se veljaven, sta policijska sindikata rekla: "ce boste ostalim dvigali place, ne pozabite na nas - ker smo lani stavkali ravno zaradi enacenja z ostalimi". In vlada je (logicno) rekla stop.

Kar se pa tice rasti mase plac - ker so se iztekle omejitve iz ZUJF je veliko javnih usluzbencev po nekaj letih spet napredovalo.... in to je dvignilo maso plac...
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Po mojem imate policisti, medicinske sestre, gasilci ipd. premajhne plače. Osebno me moti stavka pri učiteljih. Naj realno povedo, koliko dejansko delajo in koliko časa porabijo za pripravo. Od mojega brata žena je učiteljica na OŠ tako da...

Dejstvo pa je, da je cel kup eno uradnikov, direktoratov in ne vem česa še vse se pase po tej državi.

Mi je pa skrajno neumno to, da reče sindikat, HOČEMO višje plače, ker gospodarstvu gre dobro. A res? In kaj je JU za to naredila?

So skrajšali postopke za izdajo grabenih dovoljen?
Je FURS poenostavil reporting?
So se zmanjšale vrste v zdravstvu?
Je šolstvo uvedlo kakšen nov program?
Je vodilni pri policiji premnehali s korupcijo pri javnih naročilih?
So učiteljice v vrtcu namesto do 16:00 sedaj do 17:00, da lahko tisti, ki niso zaposleni v JS pridejo normalno po atroce, ker pač moramo delati, da ima ona plačo?

Skratka, kaj je drugače? Gospodarska rast je zaradi (v glavnem) večjega izvoza. Kaj ima JS s tem?

Pa še nekaj:

Komu lahko jaz stavkam?
Kaj imam jaz od tega, da nam gre bolje? Manjše davke? Ne rabim čakati pri zdravniku? Je uradnik bolj prijazen? Je začel mestni redar ali pa policist dajai zgled državljanom in ne telefonira več med vožnjo in ne parkira več na prosotru za invalide? Me lahko kdaj samo opozori, ali še vedno znajo samo groziti?

Če še malo nadaljujem; kdaj se je v Sloveniji sindikat zavzel za boge delavce, ki jih he Hilda nategnila? Nikoli? Pa za boge delavce, ki jih je Zidar nategnil? Nikoli. Ker sindikati nimajo interesa. Bosanci, ki so bili opeharjeni in lačni pač niso volilci.

Skratka, Štrukelj in ostali so zizgubili kompas. Pa niti ne vem, zakaj bi kar povšalno dvigovali plače. V JS poznajo stimulativni del plače, da do dobri delavci nagrajeni, slabi odpuščeni? Se mi je zdelo, da ne.

@Apollo8, slučajno imam izkušnje z enim od vašim sindikatom, ker me X-krat letno fehtajo za denar. Da vidiš kakšen dopis pošljejo... Jao bože. Ne vem, a so pol pismeni, ali samo arogatni. Pa da ne govorim, kako potekajo javni razpisi... Zato nekaj trdim. Denarja ne, da ga imate dovolj. Preveč ga imate. Samo ker se krade, ga žal zmanjka za vas, ki dejansko delate.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
+1

S te gospodarske rasti bi prvo nekaj mogli imeti ljudje v gospodarstvu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ampak ne. Gospodarstvo ma že zdaj 300€ bruto manjšo plačo v povprečju, zdaj nam gospodarstvo dviguje rast in s tega bojo profitirali delavci v JS. Ironija. Mrš država. Delavec na minimalcu pa naj crkne.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi: Bele plombe so verjetno NADSTANRAD samo še v Sloveniji. V nemčiji npr. drugih ne poznajo. Da ne govoim, da v Ljubljani ne moreš dobiti zobarja, ki dela na napotnico, razen seveda, če za vsako zadevo čakah XY mesecev.

Zobar ,ki ima koncesijo mi da termin... Ordinacija prazna. Zavarovanje upostavete? Ja, sam pol bos prisel cez nekaj mesecev... mf!
jezen.gif
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.748
2.033
113
za šankom
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Tommy - je možno, da si zamešal glede napotnice in si imel dejansko napotnico z oznako "hitro" in ne "nujno"? Ker nekako dvomim, da bi dobil napotnico s št.1 po nujnosti zgolj zaradi znamenja na koži, ki bi lahko bilo rakavo. Sem imel podoben primer z znamenjem, dobil napotnico z oznako hitro in kasneje naletel na čisto preveč dolgo čakalno dobo glede na to, da bi znamenje lahko bilo rakavo (pa se je potem k sreči izkazalo, da ni) ter prav tako zadevo uredil privat proti plačilu pri Bartenjev-Roglu.

https://www.cakalnedobe.si/storitve/dermatoloska-ambulanta.html

tukaj imaš čkalane dobe za dermatološki pregled, če se ti ni težko zapeljati v kak drug kraj si na vrsti v manj kot 14 dneh, tako pri zasebniku z koncesijo kot v javnem zavodu
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Mi je pa tudi zanimivo, da jih večina misli, da bo otrokom bolje v šoli, če bodo učitelje “stisnili”.

In ja, je tudi v šolstvu še nekaj rezerve - ampak ne v tem, da se bo učitelje pod prisilo držalo “8 ur na šihtu”.

Mimogrede - moja stavke ne podpira.

Aha, torej, če "bomo" učitelje "stisnili" - recimo, da bi se za začetek začelo meriti kakovost njihovega dela, torej naredilo seznam najboljših in najslabših šol - se bodo oni, za kazen, "znesli" nad našimi otroci.
.
Najs.
aplauz.gif

rolleyes-1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Kar sebi “norca” kaži.

Kje si pa prebral, da pravim da se bodo učitelji znašali nad šolarji?

A ti res misliš, da se bo kvaliteta poučevanja s povečanim pritiskom na učitelje dvignila?

In ne - niso vsi top, jih je pa velika večina dobrih.

Pa ko že omenjate “novo tehnologijo” - a sploh veste koliko učiteljev nima primernega računalnika v šoli, se pravi na svojem delovnem mestu?
A sploh veste koliko je še obveznosti izven tistih 25 ur poučevanja?

In še enkrat - je v šolstvu tudi še kar nekaj lufta v optimizaciji in ureditvi razmer (ja - tudi plačni sistem, ki za mlade učitelje, ki šele začenjajo svojo pot) - ampak definitivno ne z lovom na čarovnice, češ kako malo delajo.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Kje si pa prebral, da pravim da se bodo učitelji znašali nad šolarji?

Tukaj.

Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Mi je pa tudi zanimivo, da jih večina misli, da bo otrokom bolje v šoli, če bodo učitelje “stisnili”.

Nekateri znamo brati tudi med vrsticami.
In ni se ti treba delati še neumnega.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Skratka, Štrukelj in ostali so zizgubili kompas. Pa niti ne vem, zakaj bi kar povšalno dvigovali plače. V JS poznajo stimulativni del plače, da do dobri delavci nagrajeni, slabi odpuščeni? Se mi je zdelo, da ne.

Mislim, da v JS imajo tudi nekakšen sistem ocenjevanja - če so od tega odvisni kakšni bonusi, ne vem - ampak, guess what, 99,99% jih je itak ocenjeno z "odlično". Slovenska "samo ne se nubenmu zamer't" hlapčevska mentaliteta, kdor prevzame pobudo, je aktiven ga pa ostali potegnejo nazaj.
Tako, kot zdaj v šolah sami odličnjaki in prav dobri - sončki =bemu.
Pred 30 leti je bila po šolah še normalna (Gaussova) razporeditev uspeha: 30 učencev, 2-3 odlični, 2-3 zadostni ostali pa vmes.

Sicer pa
zmaga.gif
za tvoj post.
Ni kaj dodati.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28

tukaj imaš čkalane dobe za dermatološki pregled, če se ti ni težko zapeljati v kak drug kraj si na vrsti v manj kot 14 dneh, tako pri zasebniku z koncesijo kot v javnem zavodu

[/QUOTE]

Hvala za info.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Mi je pa tudi zanimivo, da jih večina misli, da bo otrokom bolje v šoli, če bodo učitelje “stisnili”.

In ja, je tudi v šolstvu še nekaj rezerve - ampak ne v tem, da se bo učitelje pod prisilo držalo “8 ur na šihtu”.

Mimogrede - moja stavke ne podpira.

Aha, torej, če "bomo" učitelje "stisnili" - recimo, da bi se za začetek začelo meriti kakovost njihovega dela, torej naredilo seznam najboljših in najslabših šol - se bodo oni, za kazen, "znesli" nad našimi otroci.
.
Najs.
aplauz.gif

rolleyes-1.gif

Imas ti kaksne konkretne izkusnjeh ali samo filozofiras v 16? In kaj tocno je koncni cilj "rangiranja" sol? Ves kam to pelje? Ti namignem, vse to ze probali
priden.gif


Zaradi taksnih brihtolov se znizujejo standardi da je vse oh in sploh fantasticno in uspesno. Povprecen ucitelj (na ta dobrih solah) pa zaradi slabe ocene mimogrede fase na glavo inspekcijo ali odvetnika.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Bele plombe so verjetno NADSTANRAD samo še v Sloveniji. V nemčiji npr. drugih ne poznajo. Da ne govoim, da v Ljubljani ne moreš dobiti zobarja, ki dela na napotnico, razen seveda, če za vsako zadevo čakah XY mesecev. Moja žena ima zobarja v javnem zdravstvu. Se na roči na preventivni pregled in dobi termin čez čest mesecev. Pride do zobarice - je ni. Dobila odpoved, ker je paciente naročala med službenim časom za poliranje zob, seveda k sebi popoldne, privat.

Pa da bi vsaj kdo poslal SMS, da pregled odpade. Niti slučajno. In Sedaj? Njena zobarica je dobila odpoved in sedaj je brez. Prepruščena sama sebi, da si najde drugega. Res wrhunski sistem.

Križne vezi. Ja, cca 9 mesecev. Se ti zdi to normalno? Potem pa plačaš 50 EUR za pregled pri privat zdravniku, in te privat zdravnik naroči za čez en mesec na operacijo, ki jo plača država. Kako? Ker ta zdravnik, ki je naredil popoldne pregled za 50 EUR dela dopoldne v javnem zdravstvu in ti zdrihta vrstni red.

Skratka, res ne vemo, kaj imamo, dokler smo zdravi. Po eni strani se mi smilijo bolniki in zdravstveni delavci. Mi pa ni jasno od kot enemu od slovenskih srčnih kirurgov denar, da ima v garaži 5 (ja, PET) avtov srednjega višjega razreda, tako, malo za hobi. Da ne govorim o vikendu in dragih potovanjih.

Mu nisem fouš, ampak mi ne gre skupaj, ker kar naprej jamrajo, da imajo slabe plače...

Bluziš tako kot v temi o mehanikih. V nemčiji zobozdravniki, ki nočejo delat amalgama - ja veliko javnih ga še vedno dela - delajo “bele” plombe modre barve na zadnjih zobeh. Samo zato da bi pacienti doplačali belo barvo.

To da tvoja nima zobozdravnice, ker je dobila odpoved je tudi navadna laž. Ker bodo vse paciente odpuščene zobozdravnice prepisali na njenega naslednika/naslednico ob naslednjem obisku ambulante. Sploh pa v Ljubljani se delovno mesto v javnem zavodu zapolni pratično takoj, sploh zato, ker je imela odpovedni rok vsaj en mesec.

Poškodb križnih vezi je vedno več, ker se vedno več debelih ljudi ukvarja z njim neprimernim športom, posebej tekom. 90% poškodovancev lahko živi brez križne vezi normalno naprej.

Kako ima pa un 5 avtov pa ne vem, moraš njega vprašat, dvomim da popoldan operira srca v garaži, pa tud dvomim, da se pritožuje nad plačo ...
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Poslusaj mojster. Cca. 400€ placuje moja sestra, ki zivi v Stuttgartu za dopolnilno zdravsteno zavarovanje. Ja, vem. V Sloveniji cca 28€. Ampak pri nas placas vec kot v Nemciji od bruto2. Saj ves, bruto delavec, bruto2 delodajalec. In v to dodatno dopolnilno zavarovanje so vkljucene bele plombe. A si se splosne pogoje poslje? S tem, da je customer care malo drugacen, kot pri nas. In ne cakas 6 mesecev na preventivni pregled.

Kar se tice zobarja od moje zene? Da ni res? Vse kar sem napisal je res. Nimam nobenega razloga, da bi lagal. Ce si pa iz foha, se pa malo pozamima, kaj se je dogajalo v ZD Sentvid. A ti se ime zdravnice pripopam? Verjetno se ne smisljujem zato, da mora sedaj kmprivatniku hodit in vse drago placat? Kot naprimer ruvanje modrostnega zoba, zobar na Rudniku, cena cca 200€. Zakaj? Zato, ker si na vrsti v nekja dneh in so prijazni.

Krizne vezi? Ja verjamem, da je tega vedno vec. Ampak potem je treba pac ponudbo prilagodit povprasevanju, se ti ne zdi?

Se glede zdravnika, srcnega kirurga. Ne vem, ali se pritozujejo ali ne, ampak stavkali pa so za visje place, ce se spomnis.

Ce bi bilo vse OK. v zdravstvu, ne bi placeval cca 33€ zavarovalnici Adriatic, kjer sem se zavaroval proti nenormalno dolgim cakalnim dobam. In ne bos verjel, imajo kar veliko zavarovancev. Toliko o slovenskem zdravstvu. Verjamem, da si odlicen zobozdravik, kar pa se ne pomeni, da lahko mene obsojas, da pisem neresnico.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Primerjaš hruške in jabolke. Sploh nima smisla debatirat, ker je tvoj cilj samo bluzenje.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.676
6.236
113
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
@Apollo8, slučajno imam izkušnje z enim od vašim sindikatom, ker me X-krat letno fehtajo za denar. Da vidiš kakšen dopis pošljejo... Jao bože. Ne vem, a so pol pismeni, ali samo arogatni. Pa da ne govorim, kako potekajo javni razpisi... Zato nekaj trdim. Denarja ne, da ga imate dovolj. Preveč ga imate. Samo ker se krade, ga žal zmanjka za vas, ki dejansko delate.
NE posljejo ga iz sindikata ampak iz zalozbe s katero ima sindikat (PSS) sklenjeno pogodbo za pridobivanje denarja (tudi na dvomljive naacine in z buzeriranjem folka po telelfonu). Je pa zalozba del privatnega sektorja, tako da ocitno je tam problem s polpismenimi.

P.S.: Mal ti vracam zogico, ker ne vem kaj ima stvaka javnega sektorja z dopisi ki jih ti domov dobivas...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
@Apollo8, slučajno imam izkušnje z enim od vašim sindikatom, ker me X-krat letno fehtajo za denar. Da vidiš kakšen dopis pošljejo... Jao bože. Ne vem, a so pol pismeni, ali samo arogatni. Pa da ne govorim, kako potekajo javni razpisi... Zato nekaj trdim. Denarja ne, da ga imate dovolj. Preveč ga imate. Samo ker se krade, ga žal zmanjka za vas, ki dejansko delate.
NE posljejo ga iz sindikata ampak iz zalozbe s katero ima sindikat (PSS) sklenjeno pogodbo za pridobivanje denarja (tudi na dvomljive naacine in z buzeriranjem folka po telelfonu). Je pa zalozba del privatnega sektorja, tako da ocitno je tam problem s polpismenimi.

P.S.: Mal ti vracam zogico, ker ne vem kaj ima stvaka javnega sektorja z dopisi ki jih ti domov dobivas...

Ma izkušnje z vsem, ampak blage veze o ničemer.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.019
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:


To da tvoja nima zobozdravnice, ker je dobila odpoved je tudi navadna laž. Ker bodo vse paciente odpuščene zobozdravnice prepisali na njenega naslednika/naslednico ob naslednjem obisku ambulante. Sploh pa v Ljubljani se delovno mesto v javnem zavodu zapolni pratično takoj, sploh zato, ker je imela odpovedni rok .
..

Zanimivo tole sem tudi jaz doživel pred leti v Lj. Se prijavim k zobarci me dajo v čakalno listo pri bližno 1 leto. Po letu in pol kličem kaj je zdaj s prijavo pa pravi sestra da je šla na porodniško. Ko sem jo vprašal kaj ima to veze bom pač pri novi je rekla da se moram še enkrat prijavit.
bonk.gif
Kot da jaz faking vem kdaj bo katera rodila. Od takrat hodim samoplačniško in ne čakam več kot nekaj dni. Za tistih 70€ na pol leta/leto se mi ne da ukvarjat in prerekati z njimi.