Stavka Javnega sektorja

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
a si sploh prebral kaj sm napisu? da pa je ucitelj placan vec kot inzenir, pa ni problem ucitla. sicer pa lahko greva naprej s to debato, o kaksnem inzenirju govoriva in o kaksnem ucitlu.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:
Na splošno, kar se mene tiče, so edini v našem JS, katerih plače so dejansko prenizke: medicinske sestre, gasilci, policija in vojska.
Tem štirim skupinam je plače potrebno dvigniti.
.
Vsem ostalim, direktorjem direktoratov za "gubljanje vremena", agencijam za "afriške študije" in "sviranje q.rcu"... ... in, na koncu, učiteljem - najprej odpustiti 30% folka, potem jim pa plače "uskladiti" (ali kako že radi rečejo: "odpraviti plačne neskladnisti"
stupid-1.gif
) na nivo 15% POD plače, ki jih za podobno delo prejemajo zaposleni v realnem sektorju!

467716-post_slo.gif
mogoče bi dal ven le policiste oziroma bi pod tvoj zapis pasali le prometniki.
Kaj tako zelo posebnega delajo prometniki, da bi si zasluzili visje place, splosni policisti la ne? Al samo uporabljas izraze ki jih ne poznas?
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.104
3.397
113
Citat:
Uporabnik R0KY pravi:
a si sploh prebral kaj sm napisu? da pa je ucitelj placan vec kot inzenir, pa ni problem ucitla. sicer pa lahko greva naprej s to debato, o kaksnem inzenirju govoriva in o kaksnem ucitlu.

Popolnoma dobro razumem.
Učitelja gladko boli q.rac kakšne so razmere in plače v gospodarstvu (ki ga plačuje!) države kjer poučuje. On pač hoče takšno plačo, kot si je zamislil, da mu PRIPADA. =be se njemu, če je na koncu njegova urna postavka 3-kratnik inženirjeve.
.
Po tvoje je seveda problem v tem, da so inženirji v gospodarstvu premalo plačani. Ampak qurba, trg ne plača več.
Kakšne misliš, da so plače inženirjev in seveda tudi "navadnih" delavcev, v Gorenju? Seveda prenizke.
Ja, pa se kar dogovorimo, da jih dvignimo recimo za 100%.
.
U šit, kakšna odlična ideja, k'nede? Kako, da se nismo prej tega spomnl? Itak je Gorenje "NAŠE" in ni v krempljih neoliberalnih, izkoriščevalskih kapitalistov, ki hočejo delavca izžeti čisto do konca.
.
Ni problema, podražimo pralne stroje za par 10 € pa lahko dvignemo plače.
Ah, ja
rolleyes-1.gif
.
.
To, kar se gre JS pri nas je samo pohlep, pohlep, pohlep,...
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Se enkrat, o kaksnem inzenirju govoriva, v kateri stroki, v kaksnem podjetju? zadeve niso crno bele. Nek sistemski inzenir, brez formalne izobrazbe, v povprecnem slo IT podjetju, zasluzi vec kot ucitelj po 10 letih delovne dobe. Pa itjevc dela efekntivno mogoce 5 ur na dan.
 
Nazadnje urejeno:

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.976
5.702
113
blizu močvirne prestolnice
Govorim o tistih policistih kateri so na cesti, tisti na mnz v pisarnah si ne zaslužijo in tudi dobro veš koga sem mislil, ni treba biti tako pikolovski.
 
Nazadnje urejeno:

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:
Točno.
Saj ste videli, kaj so naredili zaradi ušivih par zasebnih šol, ki jim nočejo za isti program, kot ga izvajajo javne šole, plačati isto denarja.
In dejansko gre za drobiž.
Zakaj? Samo zato, da nebi postalo (pre)očitno, da zasebne šole iz istega denarja naučijo učence mnogo več, kot pa javne šole, kjer so jih "samo pravice", napredovanja kar tako, in 25 ur pouka tedensko - med tednom dopoldne pa ljubljanska tržnica polna učiteljev, ki so 13.00 večinoma že zaključijo "šiht" za tisti dan.
In te njihove famozne "priprave" in delo doma - naj vse opravijo v šoli in "štempljajo" prisotnost - 8 ur dnevno, kot vsi ostali zaposleni.
.
Ala, pa še TABU tema slovenskega šolstva: rangiranje osnovnih in srednjih šol glede na uspeh, ki ga njihovi učenci dosegajo na zunanjih preverjanjih znanja! Vse podatke imajo, ampak sestaviti seznam najbolj in najmanj uspešnih (učinkovitih, če hočete) šol v Sloveniji je pa nekaj najhujšega za naše šolnike.
Diskriminacija!!! Oni so vsi odlični, vse šole so enako dobre/odlične, mi smo vsi enaki, vsegliharstvo, negativna selekcija par excellance, socializem... ...oz. strah pred tem, da bi kdo (javnost? Kako preko njihovih "vladnih" medijev?) zahtevali, da tiste najslabše šole kaj naredijo in se izboljšajo, ali pa naj si ravnatelj poišče drugo službo - ja, ne to pa v JS vendar ne gre.
frown-1.gif

.
In ja, tudi zasebne šole seveda plača "država", oz. davkoplačevalci (Kdo pa? Marsovci?) in so za uporabnike / starše, brezplačne.
Bi se čist strinjal s 100% financiranjem, samo pod pogojem, da je vpisanih podoben procent Romov, Kosovarjev brez osnovngea znanja Slovenščine, potomcev priseljencev z Balkana, v vsako privatno šolo tudi nekaj vzgojnih problemov.....kot v javnih šolah. Če jih ni v bližini, pa raskiramo še nekaj dnara in plačamo prevoze ter dodatne obroke hrane. Če jih odklonite pri vpisu, pa ukinitev financiranja. Tako bi morali biti, pa bi se vsi strinjali.
10.gif
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:
Citat:
Uporabnik R0KY pravi:
a si sploh prebral kaj sm napisu? da pa je ucitelj placan vec kot inzenir, pa ni problem ucitla. sicer pa lahko greva naprej s to debato, o kaksnem inzenirju govoriva in o kaksnem ucitlu.

Popolnoma dobro razumem.
Učitelja gladko boli q.rac kakšne so razmere in plače v gospodarstvu (ki ga plačuje!) države kjer poučuje. On pač hoče takšno plačo, kot si je zamislil, da mu PRIPADA. =be se njemu, če je na koncu njegova urna postavka 3-kratnik inženirjeve.
.
Po tvoje je seveda problem v tem, da so inženirji v gospodarstvu premalo plačani. Ampak qurba, trg ne plača več.
Kakšne misliš, da so plače inženirjev in seveda tudi "navadnih" delavcev, v Gorenju? Seveda prenizke.
Ja, pa se kar dogovorimo, da jih dvignimo recimo za 100%.
.
U šit, kakšna odlična ideja, k'nede? Kako, da se nismo prej tega spomnl? Itak je Gorenje "NAŠE" in ni v krempljih neoliberalnih, izkoriščevalskih kapitalistov, ki hočejo delavca izžeti čisto do konca.
.
Ni problema, podražimo pralne stroje za par 10 € pa lahko dvignemo plače.
Ah, ja
rolleyes-1.gif
.
.
To, kar se gre JS pri nas je samo pohlep, pohlep, pohlep,...
če nekaj ne deluje, zamenjaš in koker zgleda, v Gorenju slabo deluje menedžement in to višji kot je, slabše deluje.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
V Sloveniji brezplacnega zdravstva prakticno v realnosti ni. Imas dve moznosti:

Se zanasas za brezplacno zdravstvo z veliko verjetnostjo, da prej umres preden pride na vrsto za diagnozo ali operacijo, ali pa pac placas pregled sam.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
V Sloveniji brezplacnega zdravstva prakticno v realnosti ni. Imas dve moznosti:

Se zanasas za brezplacno zdravstvo z veliko verjetnostjo, da prej umres preden pride na vrsto za diagnozo ali operacijo, ali pa pac placas pregled sam.

Daj mi razloži kje si boš plačal zdravljenje želodčnega raka?
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Ne vem. Placam belo plombo, ker je to ocitno pri nas nadstandard. Leta 2018. Placam pregled in odstranitev znamenja, ker obstaja moznost, da je rakav. Cakalna doba pod nujno 250 dni. Placam operacijo kolena, krizne vezi, ker drugace cakam vec kot eno leto. Ostalo ne vem in upam, da bo zdrav.

Se nekaj; grem v laboratorij dat kri. Brezplacno. Ce pustimo to, da cakas kot budala; vecje arogance zdravstvenega osebja se nisem videl. Vem, se ne rabi trudit. Dobi placo, ce je prijazna ali pa nadrkana. Za razliko od realnega sektorja.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Bi ti tukaj gor nalimal napotnico, ce je ne bi pustil pri privatniku - dermatolog Bertenjev, kjer sem za storitev placal 250 in je vse skupaj trajalo 10 minut.

Se bom se kdaj rabil in bom cakalna doba pod nujno tako dolga, se lahko nate obrnem, da mi to uredis?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
čakalne dobe pod nujno ni, kaj ti tukaj ni jasno, pogledan si še isti dan, potem se po potrebi naredi triaža, v dermatologiji je 0,1% primerov da je zadeva potrebna nujne obravnave
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.596
14.281
113
Tommy - je možno, da si zamešal glede napotnice in si imel dejansko napotnico z oznako "hitro" in ne "nujno"? Ker nekako dvomim, da bi dobil napotnico s št.1 po nujnosti zgolj zaradi znamenja na koži, ki bi lahko bilo rakavo. Sem imel podoben primer z znamenjem, dobil napotnico z oznako hitro in kasneje naletel na čisto preveč dolgo čakalno dobo glede na to, da bi znamenje lahko bilo rakavo (pa se je potem k sreči izkazalo, da ni) ter prav tako zadevo uredil privat proti plačilu pri Bartenjev-Roglu.
 

Tommy17

Fizikalc
8. jan 2009
820
47
28
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Tommy - je možno, da si zamešal glede napotnice in si imel dejansko napotnico z oznako "hitro" in ne "nujno"? Ker nekako dvomim, da bi dobil napotnico s št.1 po nujnosti zgolj zaradi znamenja na koži, ki bi lahko bilo rakavo. Sem imel podoben primer z znamenjem, dobil napotnico z oznako hitro in kasneje naletel na čisto preveč dolgo čakalno dobo glede na to, da bi znamenje lahko bilo rakavo (pa se je potem k sreči izkazalo, da ni) ter prav tako zadevo uredil privat proti plačilu pri Bartenjev-Roglu.

Mozno. Vem, da me je na rit vrglo, ko sem zvedel ca cakalno dobo. Za deset minut dela pri Bartenijevu.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Kdaj to?
Za hčero sem imel napotnico "hitro" in sem pri istem ponudniku imel čakalno dobo za pregled nekje 3 mesece. Vsekakor pod 100 dni.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.300
3.409
113
No ni vse tako črno, 20 let sem plačeval zavarovanje in pojedel mogoče kak Aspirin ali pa poceni antibiotik ,ki je itaq bagatelo. In lani me je zajebalo zdravje in sem bil po pol leta na bioloških zdravilih ki so draga ko pes.
No v zadnjem letu za zdravila cca 8000€ + še nekaj ostalih stroškov z pregledi itd.

In kaj naj rečem ,da sem zadovoljen z sistemom ki ga imamo ker drugače bi si to težko privoščil pa nimam ravno slabe plače.

No zamisli si ,da je to nekdo na minimalcu ali socialni v kaki ameriki lahko kar crkne .
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
763
182
43
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:
Citat:
Uporabnik R0KY pravi:
Pa se tole, cel razviti svet odpravlja stempljanje in tocno dolocene urnike. Zakaj bi ucitelji sedel v soli po koncu pouka in delal dodatne stroske (elektrika, gretje, voda, obraba stavbe, klima, itd). Naj naredijo zadeve tam kjer jim pase in ob tisti uri ob kateri so najbolj produktivni. Kdo si ti, da bi dolocu da morjo ucitli pisat priprave in popravlat teste po pouku v soli?

Čisto, izključno in samo zaradi tega, da se enkrat končno izkaže KOLIKO tega dela dejansko je.
Ker trditi, da je v dobi računalnikov, vedno manjšega števila učencev v razredih, vedno večjega števila učiteljev, enako, kot pred 30 leti, potrebno "pol šihta" oddelati še doma, je pokvarjeno in žaljivo do vsakega povprečno inteligentnega državljana.
.
Enkrat se moramo nehati pustiti nategovati.
10.gif

Poznaš rek "Le čevlje sodi naj kopitar"? Pišeš o stvareh o katerih nimaš pojma, tako kot večina katera ne pozna šolskega sistema. Če bi moja delala samo 25 ur v šoli bi bilo super. Tako, pa si pozabil na priprave, nadomeščanja, dodatne ure, govorilne, konference... Pa povej mi kako, bi ti naučil albanskega otroka slovenščine, pa ne zna ene besede?
Država katera želi dobro delovati rabi tri močne skupine, učitelje, policiste in sodnike.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Tommy17 pravi:
Ne vem. Placam belo plombo, ker je to ocitno pri nas nadstandard. Leta 2018. Placam pregled in odstranitev znamenja, ker obstaja moznost, da je rakav. Cakalna doba pod nujno 250 dni. Placam operacijo kolena, krizne vezi, ker drugace cakam vec kot eno leto. Ostalo ne vem in upam, da bo zdrav.

Se nekaj; grem v laboratorij dat kri. Brezplacno. Ce pustimo to, da cakas kot budala; vecje arogance zdravstvenega osebja se nisem videl. Vem, se ne rabi trudit. Dobi placo, ce je prijazna ali pa nadrkana. Za razliko od realnega sektorja.

Ja je nadstandard. Dejansko pri zobozdravstvu imaš možnost BREZPLAČNE obravnave. Seveda pa ta ni "latest and greatest", ampak za večino je to dovolj.

Križne vezi je čakalna doba bistveno manjša, jaz sem bil prvič na vrsti v enem mesecu, drugič pa 9 mesecev, ker sem vmes prestavil za 3 mesece zaradi dela.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Maiden pravi:
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:
Citat:
Uporabnik R0KY pravi:
Pa se tole, cel razviti svet odpravlja stempljanje in tocno dolocene urnike. Zakaj bi ucitelji sedel v soli po koncu pouka in delal dodatne stroske (elektrika, gretje, voda, obraba stavbe, klima, itd). Naj naredijo zadeve tam kjer jim pase in ob tisti uri ob kateri so najbolj produktivni. Kdo si ti, da bi dolocu da morjo ucitli pisat priprave in popravlat teste po pouku v soli?

Čisto, izključno in samo zaradi tega, da se enkrat končno izkaže KOLIKO tega dela dejansko je.
Ker trditi, da je v dobi računalnikov, vedno manjšega števila učencev v razredih, vedno večjega števila učiteljev, enako, kot pred 30 leti, potrebno "pol šihta" oddelati še doma, je pokvarjeno in žaljivo do vsakega povprečno inteligentnega državljana.
.
Enkrat se moramo nehati pustiti nategovati.
10.gif

Poznaš rek "Le čevlje sodi naj kopitar"? Pišeš o stvareh o katerih nimaš pojma, tako kot večina katera ne pozna šolskega sistema. Če bi moja delala samo 25 ur v šoli bi bilo super. Tako, pa si pozabil na priprave, nadomeščanja, dodatne ure, govorilne, konference... Pa povej mi kako, bi ti naučil albanskega otroka slovenščine, pa ne zna ene besede?
Država katera želi dobro delovati rabi tri močne skupine, učitelje, policiste in sodnike.

467716-post_slo.gif


Mi je pa tudi zanimivo, da jih večina misli, da bo otrokom bolje v šoli, če bodo učitelje “stisnili”.

In ja, je tudi v šolstvu še nekaj rezerve - ampak ne v tem, da se bo učitelje pod prisilo držalo “8 ur na šihtu”.

Mimogrede - moja stavke ne podpira.