Garmin Fenix 3

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
Ravno takrat, ko si ti čofotal, sem se vsedel v avto in domov od Vide (bife Pri križu) :D

Pa toliko malo mimo.... Zadnji mesec bi F3 prišla prov sam za merjenje popitega piva
nahrung002.gif
 
Nazadnje urejeno:

mr_

Guru
20. sep 2007
8.885
2.355
113
Na f2 mi ne polni baterije. Po resetu sla iz 22% na 29. Pol pa ista zgodba naprej. Ko priklopim je znak da polni. Napolni pa ne. Poskusil dat v freezer 😀....ni pomagalo. Fuc baterija ali bi se kaj drugega pomagalo?
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Imam PolarV800 in se pocasi pripravljam na lj maraton. V polar flow aplikaciji imam opcijo nacrtnega treninga. Oznacim datum maratona in mi preracuna program vadbe do maratona (dneve pocitka, dneve dolgih tekov, fartlekov, jogginga, intervalov. ipd..) Nakar vse to vnesem, sinhroniziram z uro in vsak dan zjutraj lepo delam po programu tistega dne. Ura me vodi skozi vse. Enostavno kot pasulj.

Ali kaj podobnega omogoca tudi Suunto pri modelu Ambit 3? Bi malo menjal vendar sem se popolnoma razvadil na te programe.
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Vprasam tukaj, ker se pogovarjate tudi o treningih in podobno. Da ne odpiram nove teme. Imas morda ti kaksne izkusnje, ker vidim, da si kar dosti tega preizkusil.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.885
2.355
113
Citat:
Uporabnik ALTF4 pravi:
Heh sami zavaljeni pozerji. Kupujejo stvari, ki jih potem ne znajo uporabljati.

Tocno tko, vazno nam je le, da imamo na Lj maratonu najnovejso uro na roki in ultima moda pajkice.
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
rolleyes-1.gif
ko gledam tekace in potem sodelujoce na maratonu nisi popolnoma nic falil. Blizje ljubljani, slabse je, sami pozerji. Jest nisem nic posebnega imam pa sokrajana, kmeta, ki nosi posvedrane superge, uro casio iz 80 let, ostala oprava pa glih kar ostane iz hleva potem, ko ob 5 zjutraj krave nafutra pa laufa 42tko pod 2h 33min. Na 10km ga ne prehitim s kolesom. Ja, beden sem, pa se oglasam se v temi o garminu.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik ALTF4 pravi:
rolleyes-1.gif
ko gledam tekace in potem sodelujoce na maratonu nisi popolnoma nic falil. Blizje ljubljani, slabse je, sami pozerji. Jest nisem nic posebnega imam pa sokrajana, kmeta, ki nosi posvedrane superge, uro casio iz 80 let, ostala oprava pa glih kar ostane iz hleva potem, ko ob 5 zjutraj krave nafutra pa laufa 42tko pod 2h 33min. Na 10km ga ne prehitim s kolesom. Ja, beden sem, pa se oglasam se v temi o garminu.

Imaš Polar uro za 400 EUR, ki jo ne znaš uporabljati in smatraš lastnike Garmin za pozerje? Sicer sploh ne razumem poanete tega posta, ki sem ga citiral.
 

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18
Ti si si vsaj vzel cas za komentirat, sam sem razmisljal o tem, da bi kaj podobnega napisal, pa se mi takrat ni zdelo vredno 😂
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.365
113
Pomurje
Fenix 3 je začel pešati pri merilcu utripa na zapestju. Če pogledam izris grafa za 4h je precej neposnetega oz. nezabeleženega.
Utrip pirkaže za kakšno sekundo dve, nato sta dve črtici oz. ni odčitka, lahko tudi po več 10 sekund.

Tetovaže nimam, kosmat sem isto kot prejšni teden.

Šel sem na zadno beta verzijo 4.60, vendar ni spremembe.
Kakšna ideja ali je za na servis? Mogoče hard reset?
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.298
22
38
MB
Pozdravljeni
Zanima me, kako deluje zapestni merilec HR na Fenix-u 3? Je natančen? Ker imel sem Forreruner 235 in je bila katastrofa od merilca. Testiral sem tudi Suunto Spartan ter Polar M430 in na obeh deluje super.
Hvala
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Citat:
Uporabnik Jodlarcek pravi:
Pozdravljeni
Zanima me, kako deluje zapestni merilec HR na Fenix-u 3? Je natančen? Ker imel sem Forreruner 235 in je bila katastrofa od merilca. Testiral sem tudi Suunto Spartan ter Polar M430 in na obeh deluje super.
Hvala

Če na F3HR s HR obstaja kakšen problem, ga je na https://forums.garmin.com/forum/on-the-trail/wrist-worn/fenix-3-hr 100% nekdo že izpostavil. Tam boš skratka izvedel vse o tej napravi.

Jaz sicer še nimam Garmina s HR senzorjem na zapestju (dobim ga naslednji teden), vendar pa naj bi obstajali dve verziji F3HR, starejša, ki malo malo "debelejši" senzor in novejša s "tanjšim". Kolikor sem "ujel" je starejši senzor res včasih nezanesljiv, z novejšim, kakršen je tudi na 935, F5, Descent, ..., pa naj ne bi bilo problemov in je točen, seveda pa ne toliko kot tisti preko prsnega koša.

Od zapestnih merilcev naj bi bil edini res zanesljiv, predvsem pa najboljši , "Scosche Rhythm +" http://www.scosche.com/rhythm-plus-heart-rate-monitor-armband .

BTW, moj Fenix3 (sicer brez HR) bo čez par dni star 3 leta in je še vedno kot nov, v ABC načinu še vedno zdrži 6 tednov, z GPS pa 20 ur (kot takrat, ko je bil nov) in z njim absolutno nisem imel nobenih problemov, pa ga imam na roki ves čas (razen med spanjem) in pri vseh športih, tudi pod vodo (le da tam ne pritiskam gumbov!).
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.646
2.365
113
Pomurje
Meni se je z predzadnjo verzijo F3HR sesul.

Napaka je ravno na merilcu utripa in baterija se hudo prazni.
V ABC načinu dan in pol ko jo imaš na roki. Če je ne nosiš se ne prazni.
HR pa kaže previsoke vrednosti in precej izgublja utrip.

Trenutno je ura neuporabna. Čakam na tovarniško obnovljeno uro, da mi jo zamenjajo.
Mogoče pa v tem času pride novi SW in se zadeva porihta.
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Kaksnih intervalov ne bos mogel laufati z zapestnim merilcem, ker ima dost zapoznel odziv, ze sprint na jurja je dvomljiv. Na sreco vsi podpirajo tudi BT pas za pod joške in potem pač kombiniraš.
Pomaga, ce si obrijes kožo na tistem delu in uro pravilno zapreš, za prst pod zapestjem in malo bolj zategneš.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Jaz imam Polar M430 (ki naj bi bil med boljšimi merilci na roki) in moram reči, da imam občutek, da malo zamuja in da je res potrebno precej pritegniti pašček. Saj potem, ko se enkrat pulz dvigne, potem lahko celo zrahljam.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.256
3.670
113
davorinm.wordpress.com
Hej. Vsem dela prsni HRM dobro? Se mi zdi, da je moj začel nekaj štrajkati....moram res posliniti vse konektorje, da začne registrirati utrip tak kot je treba.