slo subvencije - postopek

amaterB

Zelenc'
6. jan 2018
29
2
3
Zdravo,

je kdo tu že pridobil subvencijo za električni/priključno-hibridni avto po trenutno aktualnem pozivu 57SUB-EVOB17? Ali jaz prav razumem postopek:
1. Avto kupiš in registiraš.
2. Pošlješ vlogo za subvencijo (priloge so, med drugim, račun in kopija prometnega).
3. Če vloga ni pravočasna (ker so med dnem, ko si avto naročil, in registracijo objavili, da je poziv zaključen), se obrišeš pod nosom.
To se sliši kot loterija. Pred leti za toplotno črpalko sem oddal vlogo in dobil odobritev na podlagi predračuna, potem sem imel pa 6 mesecev, da zadevo zares kupim in vgradim.

Pa še eno vprašanje: prodajalec trdi, da bo subvencij za priključne hibride konec (kao trajno) in bi moral biti avto narejen v februarju, da jo še ujamemo, registriramo pa da ga lahko še pozneje. Je to v kakršnemkoli smislu res? Gre za BMW prodajalca, avto, ki me zanima, pa je 225xe active tourer.

LP
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Tudi jaz sem slisal, da je zdaj tako, da ne oddas vloge prej in si z njeno odobritvijo rezerviras subvencijo za nakup, ampak sele ob dejanskem nakupu, kar pomeni, da ce vozilo ni na zalogi in nanj recimo cakas pol leta in v so v vmesnem casu porabljene vse subvencije, se zanjo obrises, kot si napisal, pod nosom.

Me zanima, komu je to napisano na kozo, da so sli to spreminjati.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Verjetno so to naredili zato, da se preprecijo zlorabe, ki so se dogajale v preteklosti, to je, da je dolocena firma (vemo katera) oddala predracune za celoten sklad za pravne osebe, s tem blokirala vse ostale, ki bi zeleli koristiti subvencije, na koncu pa ta ista firma ni naredila vseh nakupov, katerih predracuni so bili oddani, denar je ostal neporabljen, ostali pa niso prisli do subvencije.
Cilj firme pa je bil dosezen, to je blokada konkurence.
 

N75

Pripravnik
13. jul 2012
253
0
16
N.Gorica
Vsekakor pohvalno za poenostavljen postopek subvencije, samo enkrat pošlješ na eko sklad.

V tem primeru bi morale subvencije biti stalno na voljo, upam da je tako.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
S takim postopkom subvencij vsaj ne bo zmanjkalo, ker so kenslali vse lažne rezervacije.
 

amaterB

Zelenc'
6. jan 2018
29
2
3
Citat:
Uporabnik N75 pravi:
V tem primeru bi morale subvencije biti stalno na voljo, upam da je tako.
Zgleda, da imaš prav. Na spletni strani Ekosklada sicer nič o tem, ampak sem šel gledat uradni list in gredo datumi objav takole:
18.11.2016: zaključen poziv 39SUB-EVOB16 in objavljen novi, 45SUB-EVOB16
14.4.2017: objavljena sprememba sredstev, na voljo za 45SUB-EVOB16
13.10.2017: zaključen poziv 45SUB-EVOB16, objavljen novi 57SUB-EVOB17.
Upajmo, da bo šlo tudi vnaprej tako.
 

semnov

Pripravnik
19. feb 2009
188
22
18
Zakaj se ne objavijo podatki, v kolikor kdo izigrava subvencije. Kaj to ni vsaj prekršek, v kolikor ni celo kaj več!
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.103
6.480
113
In kdo bi to objavil oz zakaj? So v življenju veliko bolj pomembne stvari, kot to, če nekdo izigrava neko bedno eko subvencijo
smile-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.834
1.061
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik semnov pravi:
Zakaj se ne objavijo podatki, v kolikor kdo izigrava subvencije. Kaj to ni vsaj prekršek, v kolikor ni celo kaj več!
Saj je bilo vse po predpisih. Je bila pač subvencija na tak način razpisana, da se je dalo čisto legalno 'zaklenit' ves denar vnaprej. sedaj to ni več možno.
 

amaterB

Zelenc'
6. jan 2018
29
2
3
Mislim da sem ugotovil, kaj je fora prodajalčevega "po februarju ne bo več subvencij": takrat zgleda pride facelift avta, ki bo sicer imel nekaj večjo neto kapaciteto baterije (6,1 namesto 5,7 kWh) in s uradni električni doseg 48 km, vendar pa večjo normno porabo in s tem pade glih nad 50 g CO2/km. Verjetno celo pade ven zato, ker morajo za prenovljenega upoštevati novi standard merjenja porabe bencina, ne pa zaradi tehničnih sprememb.