Z vlakom po Evropi

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Zanima me ali je kdo šel kaj z vlakom po EU? Hišni svet pravi, da bi namesto hrčkolandije šli malo po EU. Plan je dva dni po destinaciji pa naprej z vlakom. Šli bi pa nekako takole:
* Nova Gorica - Dunaj via Jesenice in Beljak,
* Dunaj - Praga,
* Praga - Berlin,
* Berlin - Amsterdam via Koeln,
* Amsterdam - Bruselj,
* Bruselj - London z Eurostar vlakom,
* London nazaj z letalom v Trst.
Je to izvedljivo v dveh tednih? Glede na to, da gremo v petih (2+3) bomo bolj na budžet varijanti.
V vsakem metu bi bili dve nočitvi, tako da bi se ogledali le par znamenitosti. Kaj priporočate, da si ogledamo?
Prenočišča bodo ali hostli ali BB.
Nasveti dobrodošli.
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Ko boš mel približno pot ki bi jo rad videl pejt na železniško, povej kam kje zakaj pa ti bodo vse zračunal
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Sej imam vse naštudirano, kje kaj kupiti. Dober vodič je na https://www.seat61.com/ strani. Npr. če kupim preko čeških železnic karto Dunaj - Praga je ceneje kot če grem na avstrijske železnice.
Zanima me le kaj si ogledati v tako kratkem času, dan in pol v povprečju, v posameznem mestu.
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
V mojem primeru interrail ne pride ceneje kot če začnem kupovati par mesecev prej.
Sedaj pa gre zares, nekatere železniške karte sem že rezerviral, druge pa ko se odpre prodaja.
Prosim za predloge glede hotelov na Dunaju, Pragi in Berlinu.
 

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Na google maps sem si uredil zemljevid potovanja. Ko ga pa tule želim vdelati ne gre in ne gre.
Kako naj ga sem dam?
 
Nazadnje urejeno:

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
pa še to: kako bi najležje prišel z letališča Benetke do železniške postaje Benetke Mestre? Vem da gre avtobus, a kje čaka pred letališčem pa ne najdem. thx
 

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Greš na izhod "D" v pritličju in samo naravnost. Ne moreš zgrešit. Ko prideš ven sta dva "prometna pasova", vsi avtobusi ustavljajo na drugem prometnem pasu. Videl boš tudi elektronsko tablo prihodov avtobusov. Pa tud v sami letališki zgradbi, če slediš napisom "BUS" te pripeljejo do pravega mesta.

Lokacija -> https://goo.gl/maps/aMyJ5HZbUHA2 v pritličju
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_NO

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Thx
Še to koliko časa naj si vzamem za transfer do Mestre, avtobus rabi cca 25 min., prtljaga etc cca 30 min, bo torej 1 ura dovolj?
 
Nazadnje urejeno:

Mr_NO

Majstr
18. avg 2007
1.348
243
63
Je bil kdo na Češkem pred kratkim? Zanima me kako je s cenami hrane in pijače? Krone ste dvigovali na bankomatu ali menjavali v menjalnicah?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.094
2.442
113
Jaz sem trenutno v Brnu vendar ti kaj dosti ne vem povedati, ker sva pri prijateljih in nama hrane ni treba kupovati. Pivo ni predrago :) je pa res, da cene precej variirajo glede na lokacijo. 1000 kron sem doma dvignil na lokalni NKBM, kjer so jih edini imeli (in to samo 1000) kar je zneslo nekaj melega čez 40 EUR. Za ostalo pa imam Revolut, da dvignem kolikor rabim (do 200 EUR brez provizij).