Večja indukcija kot trenutno - bo težava?

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
lepo da si videl, jeseni so začeli komaj tržit pri nas, midva sva tole že lani kupila v AT
wink-1.gif
tako je bilo lani.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Hehehe jaz sem od njih kupil Siemens. Imajo v pogodbi dostavo po Nemčiji in sem se zmenil, da pač plačam njihovih 10€ za dostavo po Nemčiji a da pustijo kar v njihovem skladišču, prevzame jo pa moj kurir (v mojem primeru DPD).

Siemens in Neff imata iste rešitve (Neff je v BSH grupi), le dizajn je različen.

ps: teli pošiljajo v EU države na prošnjo in plačilo v naprej. https://www.0815.at/656550423
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Sem tudi sam v fazi nakupa bele tehnike. Odločam se med Neff in Siemens. Vsekakor bom stvari nabavil v tujini. Ena opcija je, da grem sam iskat v Nemčijo, druga varianta je, da se zmenim za dostavo do Villach-a in grem sam iskat, zadnja varianta pa je sedaj ta tvoja, se pravi "osebni prevzem" + DPD kurir. Kakšen pa je bil strošek DPDja?
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Sicer pri tem zadnjem linku piše da popiljajo tudi v drugega članice eu le da plačaš vnaprej in sporočiš jim da ti dajo ceno pošiljanja.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
mi smo vzeli parno in pirolitično na myduano.com..tirolska pošiljajo v AT za 16€ obe skupaj.
wink-1.gif


NEFF ni enako Siemnes, skupaj z Bosxhem in Gaggenau so v BSH grupi in to je to. NEFF je stara znamka, ki pa so jo lani jeseni začeli prodajati tudi pri nas. V ITA, AT in DE je precej uveljavljena in cenovno v rangu bosch in siemens nekja tehnike skupne. Imajo pa precej inovativnih zadev, kot je ta z ročajem
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
ksz & da izkoristim temo...

Kako vam delujejo indukcijske plosce?
Ali se moc dejansko zvezno regulira, ali je se zgolj intevali med "boosti" krajsajo, kadar uporabnik poveca moc?
Kaj pa prasketanju podobni zvoki? Je to normalno ali bolj znak slabe plosce oz posode?
hvala in lp!
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.808
113
Enkrat se je že debatiralo o prilagodljivosti moči...

In je padlo nekako v tem smislu ven:
Od maksimuma navzdol se do neke meje zvezno zmanjšuje moč, niže dol pa pride do koračnega delovanja.

Zdaj točno kje se začne to koračno delovanje pa je odvisno od cene...malo denarja, hitro korakanje
wink-1.gif


Prasketanje je verjetno posledica napačnega materiala v posodi - sprobaj če se pojavlja na vseh, ki jih imaš (jaz ga pri sebi doma ne zaznavam).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
vse je koračno, naša ima 18 korakov. katera vrednost kdaj, pa prinesejo izkušnje glede na uporabljeno posodo..

presketanje je odvisno posode. bolj poceni, bolj je vse skup tko-tko.
 

Jason

Fizikalc
20. avg 2009
671
50
28
ok, hvala za odgovore, bom malo ekspiremtiral z razlicno posodo. javim, ce kaj zanimiveda odkrijem :D