Wi-Fi IP kamere za nadzor mačke

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Dobil sem nalogo, da rešim naslednjo situacijo. Oseba, ki živi sama in ima mačko, bi rada imela v stanovanju kamere, da lahko na daljavo preveri, če je z mačko vse ok.

Za pokrit stanovanje bi se rabilo 3-4 kamere. Ker vrtanje odpade, pridejo v poštev samo Wi-Fi kamere.

Zamislil sem si tako: Na routerju naredim dodaten Wi-Fi v svojem VLAN-u in nanj povežem kamere. Nato naredim port forwarding na vsako posamezno kamero in sicer tako, da ima navzven vsaka kamera svoj port za dostop.
Tako da bi bil dostop od zunaj 88.xx.xxx.xxx:6001 za kamero 1, 88.xx.xxx.xxx:6002 za kamero 2, itd.

Zato bi morala vsaka kamera imeti že vgrajen server. Cloud variante odpadejo.

Vprašanje 1: Bi stvar delovala na način kot sem si zamislil?

Vprašanje 2: Se dobijo kamere, ki bi bile primerne za to, v rangu 50-60€/kamera? Ne rabi biti full-HD, realnih 720p bi bilo dovolj. Fajn bi bilo, da ima IR, da se kaj vidi tudi v temi. Raje bi nabavil v EU zaradi carine in poračuna DDV, a če je direkt s Kitajske ceneje, je tudi to opcija.
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Hvala, samo kolikor vidim, je to smart cam, deluje samo preko njihove aplikacije in clouda. Iščem takšno, ki bi imela svoj server, da se lahko povežeš direktno nanjo, brez proprietary aplikacije in/ali clouda. Da samo vpišeš IP in user/pass in dobiš sliko v browser.