Pomivalni stroji - funkcije, oprema

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
493
63
Kupujem pomivalca in me zanima katere funkcije in oprema je "must have" in kaj je brezveznost?

Ali je nerjaveče jekleno dno nujno in je dosti boljše od plastičnega, in zakaj točno, kje se pokažejo hibe pri plastiki? Ker iz mojega vidika ne razumem zakaj bi bila plastika toliko slabša, saj se posoda ne dotika dna.


Se pa mi zdi, da je verjetno "must have" predal za odlaganje pribora (na vrhu, kot ga ima Bosch ali Beko), info lučka, tih motor in A++ razred pri porabi elektrike.

Je morda še kaj takega na kar je dobro gledati?
 
jaz mam tega http://www.smeg.it/prodotto/sta4525/ kupljen pri opremacenter konec oktobra. Fajn bil znižan in s čelno plato (vrati) me je prišel nekaj manj kot 1200 €. drugače bi bil par stotakov dražji.

ima inox dno, oscilatorni sistem pranja (en propeler na drugem), boljše odpiranje vrat kot ga ma tist od milefan-a (preverjeno!!!!!)

nabor programov je zakon (maš hitrega 27 min pranje na 38C) do inenzivnega 70. maš opcijo quicktime (krajšaš program), maš opcijo izklopa odpirnja vrat pr programih kjer je to vključeno že po defoltu. Če se temu odpoveš skrajšaš program za ene 40 min, če pustiš odpiranje vrat, je program daljši, maš pa praktično popolnoma hladno posodo in stroj. Košare majo lufta ne pitaj. Edian zamera gre bodicam v zgornji košari, to so ga kiksnili, oz vaj pri meni ni to glih uporabno

KOšara je nastavljiva mislim da v 3 stopnjah ma pa še neke druge hece glede nastavitve višine. jaz jo mam na najvišje in gredo noter ponce, stekleni pekači, ki recimo v isto 45 cm 10 let starega electroluxa nekako niso hoteli

ma pa zgornja košara še predal za manjše žličke, predal za jedilne nože itd.

uglavnm mi smo rabli 45 cm zadevo, pregledal vse od milkota, boška do gorenja (midea - ja priznam, je mel 3 košaro pa sm en uč gor vrgu, amapk se tega sramujem (da sm šel Gorenje gledat) v dno duše) ni to se nam je pokazalo kot najboljši kompromis. in to dejansko tud je

če rabš kako fotko, filmčk odpirnanja vrat mi piši na privat
 
aj aše glede plastike, ko sprašuejš..... plastzika se slabše suši kot nerjavno jeklo, posledično lahko ostanejo sledi vodnih kapljic, oz le te tudi po končanem sušenju. Pač vzamej cunjo in do konca pobrišeš

inverter motor je zakon, pazi pa kake programe bo mel. Inverter ima spremeljivo moč brizganj avode in to so izkoristili tudi za to da stroj porabi manj vode in pere na nižjih temepraturah. zame je to no go opcija.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
visek izobrazbe

Ne ti men mojga Miele...grajat...

Dela top.Vse posuši posodo....sam zložim ven na svoje mesto.Plastiko,mi tud posuši.Zgleda,da pomaga k se sam odpre,in se zrak izmenjuje da je to en +.Odpre se pa šele takrat.K ni več v stroju pare...da ne poškuduje delovnega pulta...
 
Citat:
Uporabnik MieleFan pravi:
visek izobrazbe

Ne ti men mojga Miele...grajat...

Dela top.Vse posuši posodo....sam zložim ven na svoje mesto.Plastiko,mi tud posuši.Zgleda,da pomaga k se sam odpre,in se zrak izmenjuje da je to en +.Odpre se pa šele takrat.K ni več v stroju pare...da ne poškuduje delovnega pulta...


veš da ne bi rekel čez njega žal besede. To je eden od ponosov nemške industrije in roko na srce, ga občudujem. Ja hotel sem pač samo to povedat da je mogoče pri meni odpiranje vrat malo bolj sofisticirano, prijazno do ouporabnika kot drugje. Moj recimo odpre vrata enih 10 min pred koncem, s tem da posodo ohlaja vsaj 30, 40 min. Pare praktično ven ne gre nič, posoda, pa tudi notranjost stroja je popolnoma ohlajena. Mislim da bo avtorju bolj pomagal kak tvoj nasvet,ker mislim da cilja na stroje 60 cm
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Sej moj tud,komi odpre avtomatsko vrata, k ima 15 minut do konca.Nikol še prej ni odprl...
 

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Jaz imam BEKO.ta (DFN28423W) z inverter motrojem, ima tudi tisto zgornjo košaro za pribor, ...V BigBangu je bil par mesecev nazaj s popustom cca 370 EUR. Se mi zdi za pomivalca z 5 letno garancijo kar OK. Pere tudi OK. Ima 8 programov, uporabljam pa tako samo enega - Quick&Dry 57 minut

Model: https://www.aliansa.si/izdelek/pomivalni-stroj-dfn28423w-beko

Verjamem da je Mile boljši samo razlika v ceni me ne prepriča, saj v 10 letih dobim dva nova pomivalca, za ceno enega Mileta. Verjetno pa tudi Mile po 10 letih ni imun na okvare.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
493
63
Ja ampak zakaj bi se sekiral za umazanijo od vodnih kapljiv v notranjosti stroja? A to nekateri dejansko brišete da ni umazano?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
S programi se ne ukvarjaj preveč, ker boš v 99% uporabljal enega..in še to tega, ki ga ponudi stroj. Optimum med čistostjo posode in porabe.

Cena bo določala vgrajene materiale, porabo, galsnost..pa verjetno nekaj tudi na kakovosti pranja
wink-1.gif


Ko sem jaz kupoval sem bil opozorjen da je bolje vzeti stroj ki porabi za cikle pranja 10 litrov vode (in ima malo večjo porabo zaradi tega), od bolj varčnih, ki porabijo zgolj 7 litrov, ker le ti (vsaj tako sem zastopil) shranijo vodo od zadnje žehte za naslednje pranje in da ni najboljša kombinacija v primerih če se stroj ne uporablja redno. Zdaj koliko je na tem ne bi vedel.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Big Bang, prej pa pogledaš na netu kdo je v SLO najcenejši, potem pa ...
wink-1.gif


V čem je fora pribora zgoraj? Praviloma zgoraj bolj nežno šprica kot spodaj in zelo usran pribor ne bo opralo. Vsi moji stroji do sedaj so imeli inox celo notranjost - sral je edino AEG, ki je imel tovarniško slabo zapigano dno v steno in je po kapljicah spuščal - žal smo napako opazili po izteku garancije.
Od 6 programov uporabljam zgolj 2 - normalno pranje in intenzivno pranje. Če dolgo stoji na pol prazen pa zaženem 15 minutno "splahnjevanje".
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB
Citat:
Uporabnik Oakey pravi:
Ja ampak zakaj bi se sekiral za umazanijo od vodnih kapljiv v notranjosti stroja? A to nekateri dejansko brišete da ni umazano?

V stroju je priporočljivo da je vlažno, zato morajo biti vrata stalno zaprta, razen ko gremo na dopust in nas nekaj časa na bo.

Ko dolagamo v stroj, zapiramo vrata, ker vlaga v stroju pomaga mehčat madeže in jih tako lažje opere.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.811
815
113
MB
Pribor zgoraj tudi meni ne odgovarja. Kdo pa se bo ukvarjal z zlaganjem pribora, na koncu pa še ga ne opere. Jaz imam košaro na dnu, naložim pribor 1.2.3 in že pomiva.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Čak kako zlagat - očitno sem "prespal" kako leto "metroseksualnega" razvoja.

Jaz imam košarico-posodo na dnu, lahko jo vzamem ven (tiste trikrat na leto, ko gostuje cela familija na kosilu in je treba v treh rundah piskre prat). Edini napor, ki ga izvršim je kar me je naučila bivša "ljubica" od svaka v D, je da v košarici dam skupaj nože, vilice, žlice,... Ker potem pri praznjenju samo zagrabim komplet nože in vržem v predal kamor spadajo.
 

Oakey

Majstr
3. feb 2016
818
493
63
A lahko še kdo potrdi ali ovrže tole glede zgornje košare za pribor, da se slabo opere? Za Bosch ali Beko me zanima.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mene pa zanima kaj je resna prednost zgornje košare.

20 let nazaj so nam razlagali, da se na vrh daje občutlivejša in manjša posoda (beri kozarci, šalice, manjši krožniki,...)
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
O tem govorim.
2651228-IMG_20180111_083933_resized_20180111_083957703.jpg
 

Priponke

  • 2651228-IMG_20180111_083933_resized_20180111_083957703.jpg
    2651228-IMG_20180111_083933_resized_20180111_083957703.jpg
    249,8 KB · Ogledi: 878

asko

Fizikalc
22. jul 2007
2.565
3
38
Neke prednosti zgornjega predala za pribor ne vidim..sem se pa kar navadil nanj odkar ga imam. BEKO čist lepo opere pribor v zgornjem predalu. Če ga pa ne bi bilo ga pa tudi ne bi pogrešal
evil.gif
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Točno tako. Malo več placa imaš za krožnike ali da še eno dodatno posodo notri dobiš, ker glih zmanjka kak centi ali dva.
Opere isto dobro kot v košari, jaz imam še eno vrtečo špricljo samo za pribor. Če nočeš zlagati, lahko glih tako vržeš kot v posodo
wink-1.gif
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.029
74
48
Vedno,sem si želel zgornjo košarko.Kolkrat,mi je sfalil prostora,za pisker al pa dva,ker je bla v napoto košara spodaj za pribor.In ko sem ga lani menjal,sem tud uzel tega z tretjo košaro.Kter si je to zmislu,svaka mu čast.Negdo,je omenil da ne opere pribora dobr.Sploh NI res.Pribor je opran kot na roko in sijoč brez kapljic.Ker ima nad tretjo košaro,še tretji pršilec,da se vrti direkt po priboru.Vsaj moj Miele,ima tretjega za ostale modele nisem gledal.

Pa Ne hvalim zdej tretje košare ker imam Miele.Ampak vam povem čist iskreno in pošteno.Kolkrat ti sfali spodaj prostora,ker je v napoto košarica za pribor.Zdej več nimam teh problemov.Zakon je res.Je pa res,da je treba vse zlagat pribor.Ne morš kr zmetat pa zapret.Pač,to moreš vedet predno si boš naročil novga pomivalca.Zato greš v trgovino in to oceniš,odpreš pomivalce in vidiš.Al z tretjo košaro al ne.Je pa pr mojmu zelo prilagodljiva.

Zgleda pa pr mojmu takole.

https://www.youtube.com/watch?v=CRu8E2kZ58o