Casserole Dish

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.606
6.347
113
Pred novim letom sem na angleškem ebayu kupil Casserole Dish (posodo s pokrovko). Baje naj bi bila iz gusa in je tudi precej težka. Ker je posoda Made in China, sem jo pred uporabo opral s toplo vodo in kisom. Čez noč sem posodo napolnil z vodo in kisom, pokrovko pa sem obrnil narobe in polžil na posodo. Naslednje jutro sem opazil, da je zgornji del pokrovke, ki je bil namočen v vodo s kisom postal mat in grob. Sicer mi je za svetleč izgled posode vseeno, ampak moti me, ker je sedaj na pokrovki precej finega rdečega prahu. To pa lahko kar hitro po pomoti pride v posodo in hrano.
Prodajalca sem kontaktiral in mu poslal nekaj fotografij. Zaenkrat mi je ponudil, da mi vrne 10% kupnine, kar pa je meni brez veze. Rad bi, da mi posodo zamenja, ali pa vsaj pokrovko. Bomo videli kako se bo zadeva razpletla.
Ker sem posodo zajjebal jaz sam, ne bom presenečen, da na moj predlog ne pristane. Zato me zanima, če kdo ve, ali bi se mogoče pokrovko dalo popraviti. Odstraniti star premaz in nekako nanesti nov premaz, oziroma karkoli že je?


 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
kaj pa če bi samo zbrusil ta premaz in pustil potem tako? pač brez barve samo gus....potem ga pa še naoljiš in je. Ne bo estetsko, ampak vsaj ne boš imel barve v hrani
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.606
6.347
113
Problem je samo pokrovka. Verjetno bi se dalo ta pesek, oziroma barvo nekako odstraniti in bi pač potem imel brez. Zato sprašujem, kaj bi bilo najbolje storiti?
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
jaz osebno bi naredil kot sem opisal: Zbrusil z brus papirjem, opral pod vodo, nato pa naoljil z jedilnim oljem, da ne rja
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.606
6.347
113
Verjetno je potrebno potem večkrat naoljiti z jedilnim oljem, saj dvomim, da bi bilo to obstojno?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Zakaj brusit?
Daj celo pokrovko v kis. Zgubiti nimaš nič. Bo pa pokrovka barvno skladna in ne bo enga fušeraja.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.606
6.347
113
Lahko, vendar se je potrebno losati tistega finega prahu. Šmirgl papir?
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Kaj se sploh ukvarjas s trgovcem. Pejt direkt na amazon in rec da je zadeva spusca barvo in ni ustrezna za kuhanje. Amazon ti bo vrnu kupnino in zrihtu zastonj postnino nazaj. Pol pa kup neki kar ni made in china, oz neki od znanega proizvajalca...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.667
731
113
Ne vem, tole naj bi bil emajl, kot na Emo Celje posodi, vendar naj bi bil, na tvoji kastroli, pa to ni, sicer ji kis ne bi prišel do živega.

Skratka sam se bojim, da to ni le estetski problem, ker če bi bil, pač vzameš lak za visoke temperature in nazaj polakiraš ......

Morda vprašaj v Emo Celje tehnično službo, kje je problem, da boš vedel vsaj to, da ne bo potem ko boš kuhal spustila barvo ali kemijo iz nje .....
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jaz se s tem ne bi zezal. Emajl ni dovolj kvaliteten in če ti ga je navaden ocetni kis razžrl, potem pa sploh ne more biti za prehrano.
rolleyes-1.gif


Pomisli na tiste stare zgodbe, ko so se ljudje nevede zastrupljali s kadmijem in svincem, ravno skozi nekvalitno keramiko ali emajl.

Ni šans, vrni nazaj ali pa kar v smeti. Jaz iz tega ne bi jedel.
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.606
6.347
113
Citat:
Uporabnik R0KY pravi:
Kaj se sploh ukvarjas s trgovcem. Pejt direkt na amazon in rec da je zadeva spusca barvo in ni ustrezna za kuhanje. Amazon ti bo vrnu kupnino in zrihtu zastonj postnino nazaj. Pol pa kup neki kar ni made in china, oz neki od znanega proizvajalca...

Posoda je bila kupljena na ebay-u in ne na Amazonu:

https://www.ebay.co.uk/itm/And...353.m1438.l2649

Demz me je kar prestrašil. Ne bi se rad zagiftal....
smile-1.gif


Vidim da imam 2 leti fixed warranty. Torej bom poizkusil posodo vrniti,
 
Nazadnje urejeno:

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.606
6.347
113
Citat:
Uporabnik R0KY pravi:
Sorry, narobe prebrou. Nared prijavo na ebay, da zadeva ni varna...

Najprej bom kontaktiral prodajalca in se poizkusil dogovoriti. Če ne bo šlo, bom iskal drugo rešitev. Za nakup te posode sem se odločil, ker sem prebral same pozitivne ocene. Cena pa je bila OK.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Ne vem no, v opisu piše da je posoda komplet iz emajla. Če nisi dal noter 100% ocetne kisline potem bi emajl moral preživet namakanje čez noč.

Tu vidim tri opcije:
- premaz ni emajl ampak neka barve neobstojna na kislino -> posoda je zanič kvalitete
- emajl je barvan brez nakanadne zaščite (emajlirano in potem nakdandno barvano brez "zapeke") -> posoda je zanič kvalitete
- barve ni spremenil premaz ampak je prišla od drugje -> imaš trdo vodo? Mogoče se je vodni kamen izločil na pokrovki. Kakšne barve je bila voda/kis ko si opazil prbolem? Če rdeča/rjava je lahko problem da ti je nekje prišlo do gusa (kolikor vidim rob ni emajliran) in je tisto rjavelo .. tako da imaš na pokrovki rjo.

V prvih dveh opcijah vrži stran, vzemi iz denarnice 150-200EUR in kupi dobro posodo. Toliko namreč stane litoželezni lonec priznane znamke. V drugem primeru pač odstrani z gobico in detergentom kar gre stran. Če je samo barva poškodovana potem boš prišel do čistega emajla, v skarjnem primeru bo pokrovka postala bela (ker domenvam da je emajlirano enako kot notranjost, samo barvano čez z neko low budget barvo). Če je rja ali vodni kamen bo tudi šlo stran z malo drsanja (ne uproabjat abrazivnih sredstev ker uničiš emajl).
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.606
6.347
113
Posoda z notranje strani je popolnoma brezhibna. Samo zunanji del pokrovke, ki je bila narobe obrnjena in postavljena v lonec poln vode in kisa, je sedaj mat in precej groba na otip. Voda v posodi je bila čista. Če z dlanjo potegneš po pokrovki, čutiš fin prah in tudi na krpi se vidi rdeč prah. Torej samo zunaji del. Notranjost posode in pokrovke je BP.
 

Sulc

Fizikalc
22. avg 2007
880
94
28
V tej posodi si boš itak pripravljal hrano, tako da ni tako pomembno, katere snovi bodo prehajale v krompir. Bolje da tu malo riskiraš in daš raje več za npr. cunje ali kakšen hobi.
cheer.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.837
3.858
113
Potem je najbrž posoda (narobe) barvana preko emajla. Lahko probaš če gre z bencinom ipd. stran!
grims-1.gif
 

Neuromancer

Fizikalc
24. jul 2007
344
116
43
Popolnoma enaka stvar se mi je zgodilo s kitajskim litoželeznim čajnikom, ko sem ga čez noč namakal v koncentrirani limonadi, pa je bil dvakrat dražji od te kastrole.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
ksz
za ta denar bi tako posodo tudi pri nas dobil. ( lidl, e.-Leclerc. spar... )

tudi pri emajlirani posodi eu proizvajalcev lahko barva zbledi, če se jo pere v pomivalcu ali v njej pusti stati kisle zadeve. ponavadi to piše pri navodilih
 

Fadil

pimpL
20. jan 2010
8.606
6.347
113
V navodilih piše, da posoda ni primerna za pomivalni stroj, kar je jasno, pa tudi težka je nekaj kg. Prodajalcu sem poslal mail, da bi posodo vrnil. Počakal bom na njegov odgovor, potem pa naprej.
V primeru, da posode ne bo želel nazaj, bi rad pokrovko nekako popravil, saj je drugače posoda OK. V smeti jo lahko fliknem kadarkoli.
 
Nazadnje urejeno: