Škoda Kodiaq

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.177
8.957
113
točno to. Ko se peljem v GL, me drek briga kam se drugi vsedejo...
evil.gif
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
391
262
63
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:
Glavni faktor pri avtu: nestresna in udobna vožnja na 6-8+ urnih službenih furah - večimona AC. Prostornost mi niti ni faktor, ker se večinoma vozim sam ali v dvoje.
Sem pa omejen na VW ali Škoda in budget tam 35 k€ (po ceniku je to običajno tam 41-42 k€).
Torej so opcije dejansko samo: spat Passat, Kodiaq, Superb ali Tiguan(?) - obvezno avtomatik.
Glede na napisano ni kaj dosti za razmišljati - Passat ali Superb z dodatnim DCC za udobje in asistencami za pomoč pri vožnji. Kakorkoli obračaš, ne moreš mimo fizike in dejstva, da se bo nižji karavan praviloma peljal udobneje/tišje/varčnejše od SUV-a.

Za 41k po ceniku dobiš že lepo nabasanega z opremo, primer iz konfiguratorja.
 

lecko

Pripravnik
11. okt 2016
77
6
8
Kodiaqov najbližji sorodnik je podaljšani Tiguan Allspace. Se ga da sedaj v slo konfiguratorju skonfigurirat in pride kar konkretno dražji..

Kodiaq : 150 KM, 2WD, DSG, Style, vse asistence, še par 1000 eur dodatkov pride 37 000
Zelo podobno konfiguriran Tiguan Allspace: 44 500

Je kar za razumeti nesoglasja med VW in Škodo..
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Nekje je bil podatek da pride delovna ura v Škodi 10 eur, v VW pa 35 eur in da zato škoda dela opazno boljše dobičke ter da bo zato VW povečal cene svojih delov in licenčnin.

Potem je pa tukaj še ta faktor, da verjetno čeh v Mladi Boleslav naredi boljše delo (kvalitetnejše) kot turek v Wolfbusrgu. Lestvice zanesljivosti avtomobilov že kažejo tako.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.610
1.526
113
Jasno je bilo da bo prej kot slej spokalo. Že če samo pogledamo passat in superb. Vozim oba občasno in ne vidim razloga zakaj bi za passata plačal več
 

sumica

Fizikalc
10. sep 2007
1.270
34
48
Vedno bliže je čas, ko ne bo potrebno za Passata plačat več, pač pa bosta cenovno enakovredna. V bistvu sta že sedaj.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
222
63
Kras
www.mtl.si
Baje je trenutna čakalna doba za Kodiaqa že malce krajša
cheer.gif

Pač, novi član družine tudi ne pade drugi dan ven po ''akciji''.
grin1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:
evil.gif

Ej, se spomnim armaturke svojega prvega avta, sarajevskega hrošča (VW) UNIS 1200J.
vw-1200-a-spar-kaefer-72.jpg


Volan
evil.gif
merilnikom količine goriva.
Levo od volana ročica za smernike in vklop/izklop dolgih luči - desno od volana nobene ročice.
Na sredinski konzoli
hysterical-1.gif
zgoraj vrtljiv gumb on/off za brisalce in dvo-stopenjski izvlečni gumb za pozicijske/kratke luči.
Spodaj izvlečni gumb za vse 4 smernike in "pumpica" za pranje stekel.
evil.gif
.
That's it. Vsi podatki o vozilu/vožnji, ki jih človek potrebuje med premikom iz A do B
evil.gif
.
.
Se opravičavam za "off topic".
evil.gif
Ti se imaš nekaj za bogega.
Sedaj si pa zamisli nekoga, ki je prešel iz konjske vprege na tega tvojega hrošča
evil.gif

Sploh pa ne razumem zakaj jamraš nad manjkajočimi stikali. Še ene dve generaciji v razvoju vozil, pa boš imel manj stikal, kot pa v tvojem prvem hrošču
hysterical-1.gif

Eno vprašanje, ker sem očitno presmrkav, da bi kdaj imel hrošča, me je pa tole od nekdaj zanimalo: v čem je fora tisti rež v plehu okrog števcev? Hlajenje elektronk?
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.013
298
83
Goriska
Sem se včeraj peljal, oz. me je prijatelj peljal s Kodiaqm in sem bil presenečen, kakšna "drvarnica" od avta je to in mi ni jasno, kako da folk tako na veliko kupuje tole...

Peljal sem se tudi z Ateco, je čisto druga zgodba čeprav je manjši avto je bil meni precej udobnejši.
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
x2

Verjetno zato, ker kodiak od daleč (iz cca. 1 km) izgleda kot Q7.
smile-1.gif


Brez zafrkancije pa je po mojem realno stanje tako, da je "kupovanje kodiaqa na veliko" odraz prodaje v tujino. Malo jih bo videlo slovenske ceste.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
No, tudi pri nas jih je veliko. V TPLJ, kjer delam, se stalno vidi ene par komadov.

Glede udobja pa takole: od žene sodelavec je šel iz Superba na Kodiaqa in pravi da bi najraje vrnil avto, da je pretrd in preveč ropota (pa tudi Superb ni ravno najmehkejši in najtišji avto). Po moje ljudje mislijo da bodo s prehodom na "terenca" šli na občutno udobnejši avto, ne dojamejo pa da so ti avti samo dvignjeni karavani. Posledično se tudi pri višjih hitrostih peljejo dobro (kar se "klasični" terenci ne), je pa jasno vse bolj trdo in avto ne "pluje" tako lepo po cestah.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Pri Kodiaqu je must have DCC, je pa res da je bolje doplačati kakšno colo ali dve več, ker DCC-ja pač sosed ne vidi.
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.446
17
38
Sodelavec čaka od marca na njega, smo mu prestavili dobavo iz Oktobra na konec decembra
hysterical-1.gif


Sem mislil prvo, da je Bentleyaali Veyrona kupil
 

romankodi

Zelenc'
3. nov 2017
1
0
1
@afroC:
Od terencev se pričakuje, da ima traktorski zvok
smile-1.gif
Čeprav ni tako grozen. Glede na to, da sva oba iz TPLJ, me pokliči (tel. ti pošljem na ZS), pa greva na hood burger ali pa kam drugam na en krog. Če imaš klasično podvozje in 19" gume, je verjetno trši, jaz imam DCC v Comfort načinu in 18" gume. Dosti bolje se vozi, verjami. Za mene se bolje vozi kot moj prejšnji Grand Scenic. Za tiste, ki bi radi udobje ali športnost, bodo gledali za drugačnim tipom vozila, jaz sem pač čisto nasprotje takim. Pač hočem druge prednosti. Avto ni premijski, ampak tudi cena ni. Razen če nabiješ opremo, ampak potem tudi premijskim avtomobilom ta skoči v višave.

Tiste, ki Kodiaq zanima, pa si naj ogledajo moj Youtube kanal: https://www.youtube.com/channel/UCEc-7icqRkIyEWiitkxhPfg

@sole:
Jaz sem ga naročil 12.1. in ga dobil točno 200 dni kasneje. Čakalna doba ni odvisna od premijskega razreda, ampak od povpraševanja in ponudbe.
 

lecko

Pripravnik
11. okt 2016
77
6
8
Pišete o dobavi 200 dni, drugi od marca do decembra. Vseeno izgleda so dobave v SLO vsaj pod enim letom.Ko berem kaj javljajo nekateri na nemških forumih, imajo rok dobave tudi do 14, 16, mesecev.

Mitte März 17 bestellt Liefertermin Oktober 17 ,dann auf März 18 verschoben und jetzt auf Mai 18.

April 2017 bestellt. Damalige Aussage Januar 2018 jetzt August 2018
 
Nazadnje urejeno:

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Moram prav preverit, če ga je tast (od hčere) že dobil. Enako marec/april naročilo, oktober dostava, prvuč prestavljeno na december, pa potem na marec, pa se je nekaj bunil in so obljubili za NY. Se mi zdi, da neke VIP padalce pokrivajo vmes.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
no, ravnokar na tv...skoraj bogokletno, kodiak je v bistvu "le" tiguan allspace
smile-1.gif
mnja, pohvalno, pohvalno. hehe