Poceni nakupi iz kitajske samo še do 1.1.2021

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Seveda spet vsaj ena neresnica:

Citat:
Za pošiljke, za katere se začne postopek preverjanja podatkov, Pošta Slovenije obračuna naslovniku tudi strošek tega preverjanja.

Zaračunajo le, če se podatki na CN22/23 ne ujemajo. Meni so celo "spustili" eno zadevo brez dodatnih stroškov, kjer je bil napisa o vrsti blaga na CN prav smešen in vrednost je bila brez poštnine (jaaaaa - celo salba 2 USD sem za poštnino plačal).

Drugače pa - vsega lepega je enkrat konec. Bo pa "dvig" cen večji kot le za DDV - bodo "posredniki" hitro piskrčke pristavili.
 

SeriousSam

Pripravnik
2. jun 2009
839
3
18
Meja 22 EUR je eno, druga težava je očitni dumping, ki se ga nihče ne loteva.

Kako se lahko naroči blago v vrednosti 1,00 EUR - pri čemer je pošiljanje brezplačno? Očiten dumping pri prevozu...

Znotraj Slovenije ceneje od 0,48EUR ne gre (navadno pismo) - iz Kitajske je brezplačno.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.674
113
Ne vem, čemu neka meja. Potem naj bodo tudi slovenski izdelki do neke vrednosti oproščeni DDV-ja.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Iz Kitajske je pošiljka brezplačna zato, ker država (Kitajska) plača poštnino, sem nekje zasledil.
 

slvn

Fizikalc
19. dec 2007
1.570
2
38
Jaz pa, da kitajcem ni treba placati, zaradi nekega sporazuma iz davnega leta.
To bi morali prej urediti.

Davki pa res - zakaj jih domacim zaracunas, tujim pa ne?
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Iz Kitajske je pošiljka brezplačna zato, ker država (Kitajska) plača poštnino, sem nekje zasledil.

Narobe. Enkrat sem nekje naletel na razlago, kako lahko recimo nek kabel stane 1 dolar, z brezplačno poštnino. Poštnina seveda ni brezplačna, le tako optimizirana je. Kitajci namreč te zadeve vozijo na veliko, po kontejnerjih in cena prevoza kitajska-evropa pride ko se vse razdeli morda par centov. Ostane torej še razvoz po evropi, kjer so spet zadaj količinske pogodbe in pa lokalna dostava, ki je največji strošek, saj se jo ne da napraviti hkrati za večjo količino. Vseeno je tudi tukaj zadaj količinska pogodba, ki zagotovi ceno par deset centov. Proizvodna cena kabla je pa itak samo kak cent ali dva. Ko vse sešteješ je zaslužek prodajalca ponavadi 25% ali več.

Res pa je da Kitajska subvencionira poštnino (torej na plača v celoti), ker s tem pospečuje gospodarstvo.
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.535
2.390
113
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Iz Kitajske je pošiljka brezplačna zato, ker država (Kitajska) plača poštnino, sem nekje zasledil.

Narobe. Enkrat sem nekje naletel na razlago, kako lahko recimo nek kabel stane 1 dolar, z brezplačno poštnino. Poštnina seveda ni brezplačna, le tako optimizirana je. Kitajci namreč te zadeve vozijo na veliko, po kontejnerjih in cena prevoza kitajska-evropa pride ko se vse razdeli morda par centov. Ostane torej še razvoz po evropi, kjer so spet zadaj količinske pogodbe in pa lokalna dostava, ki je največji strošek, saj se jo ne da napraviti hkrati za večjo količino. Vseeno je tudi tukaj zadaj količinska pogodba, ki zagotovi ceno par deset centov. Proizvodna cena kabla je pa itak samo kak cent ali dva. Ko vse sešteješ je zaslužek prodajalca ponavadi 25% ali več.

Res pa je da Kitajska subvencionira poštnino (torej na plača v celoti), ker s tem pospečuje gospodarstvo.

Zakaj je pa pri nas potem tak kabel 5 ali 10€ z vsemi stroški.
bonk.gif
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Iz Kitajske je pošiljka brezplačna zato, ker država (Kitajska) plača poštnino, sem nekje zasledil.

Narobe. Enkrat sem nekje naletel na razlago, kako lahko recimo nek kabel stane 1 dolar, z brezplačno poštnino. Poštnina seveda ni brezplačna, le tako optimizirana je. Kitajci namreč te zadeve vozijo na veliko, po kontejnerjih in cena prevoza kitajska-evropa pride ko se vse razdeli morda par centov. Ostane torej še razvoz po evropi, kjer so spet zadaj količinske pogodbe in pa lokalna dostava, ki je največji strošek, saj se jo ne da napraviti hkrati za večjo količino. Vseeno je tudi tukaj zadaj količinska pogodba, ki zagotovi ceno par deset centov. Proizvodna cena kabla je pa itak samo kak cent ali dva. Ko vse sešteješ je zaslužek prodajalca ponavadi 25% ali več.

Res pa je da Kitajska subvencionira poštnino (torej na plača v celoti), ker s tem pospečuje gospodarstvo.

Zakaj je pa pri nas potem tak kabel 5 ali 10€ z vsemi stroški.
bonk.gif
Zaradi marže naših trgovcev.
Trgovec dobi isto robo, ker jo kupi na veliko še precej cenejše kot ti, kljub temu da plača carino.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.863
113
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Iz Kitajske je pošiljka brezplačna zato, ker država (Kitajska) plača poštnino, sem nekje zasledil.

Narobe. Enkrat sem nekje naletel na razlago, kako lahko recimo nek kabel stane 1 dolar, z brezplačno poštnino. Poštnina seveda ni brezplačna, le tako optimizirana je. Kitajci namreč te zadeve vozijo na veliko, po kontejnerjih in cena prevoza kitajska-evropa pride ko se vse razdeli morda par centov. Ostane torej še razvoz po evropi, kjer so spet zadaj količinske pogodbe in pa lokalna dostava, ki je največji strošek, saj se jo ne da napraviti hkrati za večjo količino. Vseeno je tudi tukaj zadaj količinska pogodba, ki zagotovi ceno par deset centov. Proizvodna cena kabla je pa itak samo kak cent ali dva. Ko vse sešteješ je zaslužek prodajalca ponavadi 25% ali več.

Res pa je da Kitajska subvencionira poštnino (torej na plača v celoti), ker s tem pospečuje gospodarstvo.

Zakaj je pa pri nas potem tak kabel 5 ali 10€ z vsemi stroški.
bonk.gif
Ker naši trgovci mislijo, da prodajajo zlato. 30 EUR za ovitek telefona....če bi ga dali za 8 ne bi noben pr Kitajčku naročal.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.271
5.823
113
pri taščici
Ce bi ga dal za 8 ne bi imel cityparkov, pa supernov, ampak bi i.eli ponteroso in arizono.

In ja, mislim da je bil najcenejsi artikel (s postnino)/poslan na dom.iz kitajske cenejsi kot postnina za dopisnico do soseda cez cesto. Pod 30 centi.
 

B81

22. jul 2007
34.437
8.923
113
Mene pa moti to, da morm za 28 eur vredn avtek placat pazi to 21 eur DHL-u za carinske storitve + seveda ddv za paket s postnino. Ampak racun je bil 18 eur, pa jim to ni dovolj, ker so vklopli internete in videli isto zadevo za 70 in vec eur. Carina ima zgleda veliko premalo ljudi.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ce bi ga dal za 8 ne bi imel cityparkov, pa supernov, ampak bi i.eli ponteroso in arizono.

In ja, mislim da je bil najcenejsi artikel (s postnino)/poslan na dom.iz kitajske cenejsi kot postnina za dopisnico do soseda cez cesto. Pod 30 centi.
Saj toliko trgovskih centrov tudi ne rabimo.

Sicer pa naša pošta tudi od brezplačnih pošiljk iz Kitajske svoje pokasira, Kitajci vse to plačajo.

Pa se ti ne zdi, da je poštnina za dopisnico do soseda krepko predraga?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.271
5.823
113
pri taščici
Ni predraga ker v zivljenju ne vem ce sem.poslal tri dopisnice.

Ocitno.je.se premalo trgovskih centrov. Ce bi bili prazni bi jih nehal zidat. Tako pa jambramo, da smo potem lahko cele dneve in vikende v TC
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.863
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ce bi ga dal za 8 ne bi imel cityparkov, pa supernov, ampak bi i.eli ponteroso in arizono.

In ja, mislim da je bil najcenejsi artikel (s postnino)/poslan na dom.iz kitajske cenejsi kot postnina za dopisnico do soseda cez cesto. Pod 30 centi.
Ne ga srat no.... Če bi ga dali za 8 EUR bi jih prodali več in seveda tud zaslužili več.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.499
8.863
113
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Ni predraga ker v zivljenju ne vem ce sem.poslal tri dopisnice.

Ocitno.je.se potem so trgocskih centrov. Ce bi bili prazni bi jih nehal zidat. Tako a jambramo, da smo potem lahko cele dneve in vikende v TC
Ti si tist k se guziš v Eleclerc vsak dan, to ne pomen da smo taki vsi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.271
5.823
113
pri taščici
Mislis rect vsak mesec
Dokler je bil drive pa se manj.
Saj nisem.napisal da si ti tak.
Ocitno pa jih je.dovolj, pa.ceprav trgovina.celo nedeljo proda za jurja.
bonk.gif
ajd ni v TC, ampak od kje lastnikom racunica da imajo za jurja dnevno 2 al.pa tri trgovke na sihtu.
Jurja prometa, ne rvc.
 
Nazadnje urejeno: