ošpice

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Meni odgovarjaš? Kam? Ni bilo novih primerov, zaradi hitrega ukrepanja in ne vaših umotvorov.
No, si si prebral kontraindikacije, ki se jih prilepil na strani 5? Si kje videl kontraindikacijo kot preteklost vročinskih krčov?

Z verniki se mi več ne da razpravljat!

Hitrega ukrepanja? Bila je pomota in panika za brezveze.

Sploh ni bilo dokazanega virusa, ampak le protitelesa pri punčki. Uraden odgovor NIJZ. Tega seveda v javnosti ne bo.

Aha, dobiš konkretna vprašanja, se ti pa ne da več razpravljat in označiš vse za nevedne. Si dokazal poanto in tip ljudi, ki sere proti cepljenju.

Dej se mal posluši kaj govoriš... agresiven si, ne znaš povezovat stvari, ne razumeš pol 3,14zde, neumen si in žaljiv. Forumi so zato, da se razvije debata, ti bi se pa na vsak način kregu. *a bi ukinu cepljenej al ne?* Ej... pa lepite mi linke iz slvoenskih novic!!!!! Tisti ko to berejo pa gledajo kmetijo, pa luzarje, se jim nebi smel glas na volitvah štet. Tudi jaz se umikam iz tega tko ko YuGec.

Napisal vam bom pa še eno dejstvo, čeprav ne verjamem, da bo to dejansko razumel. Ampak upanje umre zadnje.
Tisti, ki jim pravite necepilci se niso taki rodili, to niso ljudje, ki se ne brijejo pod pazduho in hodijo okol bosi, gledajo kemtrejel in živijo od podpore itd...
To so v veliki večini popolnoma normalni ljudje, ki imajo od cepljenja pohabljenega prvega otroka! JA.. Najpej so bli ful za cepljenje, potem pa jim je pa na primer po cepljenju na zadnjih zicih otrok zamenjal barvo in nehal dihat. Ali pa je majhen otrok ki je že kobacal in govoril prve besede, po cepljenju nehal premikat. Pa takšni ki so po cepljenju začeli dobivat neke napade ali pa so začeli škilit. Ko so te straši prišli zdravniku so vsi dobili isti odgovor. DR: NE to ni od cepljenja. Ja od česa pa pol? Slučajno se je pojavlo glih zdej...
Takih ljudi je ogromno. Ne 5-6 tudi ne 2 na 10 000. Ampak ogromno. Verjetno pa je ogromno tudi takšnih, ki so verjeli gospodu v beli halji in si rekli 'ok pol pa ne, najbrž mamo nesrečo' pa so ga cepli še ene parkrat.
In ko boste na naslednjem shodu gledali te NECEPILCE in njihov bese ter angažiranost. Razumite, da ne delajo zato ker so žleht in hočejo slabo vašemu otroku ampak se izpostavljajo samo zato, da se nebi še komu drugemu zgodilo kaj podobnega.

Če tega ne razumete, pol je pa tale forum res fejst pod mojim nivojem.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:


Zakaj bi bila cepiva pred 30 leti slabša? Če so preprečila epidemije.

Ena ženska na HRT je rekla, da statistike, ki kažejo, da je po cepljenju manj zbolelih, niso zanesljive, ker obolevnost ni odvisna samo od števila cepljenih. Npr. vpliva tudi izboljšanje bivalnih razmer, ljudje ne živijo preveč na kupu v prostorih, ljudje si umivajo roke, ko kašljajo - saj veš, že po bontonu, kaj je storiti.

nahrung002.gif
Link od članka ?



KZS


 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Citat:
Napisal vam bom pa še eno dejstvo, čeprav ne verjamem, da bo to dejansko razumel. Ampak upanje umre zadnje.
Tisti, ki jim pravite necepilci se niso taki rodili, to niso ljudje, ki se ne brijejo pod pazduho in hodijo okol bosi, gledajo kemtrejel in živijo od podpore itd...
No tukaj konkretno streljaš mino. Proti cepljenju je večinoma ravno ista ali sorodna populacija, ki verjame v kemtrejle in xyz ostalih zarot. Skupna značilnost jim je pomanjkanje kritičnega razmišljanja in lahka vodljivost.
Citat:
To so v veliki večini popolnoma normalni ljudje, ki imajo od cepljenja pohabljenega prvega otroka! JA.. Najpej so bli ful za cepljenje, potem pa jim je pa na primer po cepljenju na zadnjih zicih otrok zamenjal barvo in nehal dihat. Ali pa je majhen otrok ki je že kobacal in govoril prve besede, po cepljenju nehal premikat. Pa takšni ki so po cepljenju začeli dobivat neke napade ali pa so začeli škilit. Ko so te straši prišli zdravniku so vsi dobili isti odgovor. DR: NE to ni od cepljenja. Ja od česa pa pol? Slučajno se je pojavlo glih zdej...
Dokler vse raziskave kažejo, da ni povezave med raznimi avtizmi in ceplenjem, je to to.
Citat:
Takih ljudi je ogromno. Ne 5-6 tudi ne 2 na 10 000. Ampak ogromno.
Dej malo manj nakladej
Citat:
n ko boste na naslednjem shodu gledali te NECEPILCE in njihov bese ter angažiranost. Razumite, da ne delajo zato ker so žleht in hočejo slabo vašemu otroku ampak se izpostavljajo samo zato, da se nebi še komu drugemu zgodilo kaj podobnega.
To v 99% delajo samo in le zaradi neizobraženosti(kar se tiče ceplenja, zdravstva itd) in lahke vodljivosti.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Ti se kar spelji na svoj nivo. Vabilo na kofe pa ostaja, želim si, da mi v obraz poveš vse to. Aja, nisem ti nalimal niti enega samega linka, sem ti pa povedal svojo izkušnjo. Mal maš težave z razumevanjem, zelo podobno kot vsi teoretiki zarote.
Odgovora na vprašanje pa še kar ni in ni, kaj konkretno bi ti spremenil, če bi imel možnost.

 
Nazadnje urejeno:

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.197
5.584
113
Evolution of multiple sclerosis in France since the beginning of hepatitis B vaccination
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4266455/

Measles epidemic in Harare, Zimbabwe, despite high measles immunization coverage rates.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1860149

A measles outbreak at a college with a prematriculation immunization requirement.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1994745

Ongoing mumps outbreak in a student population with high vaccination coverage, Netherlands, 2010
http://www.eurosurveillance.org/content/10.2807/ese.15.17.19554-en



 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
KSZ
Moje mnenje tu bi bilo zelo pragmatično:
- kdor nima zdravstvene indikacije in se ne cepi (ne cepi otroka) pač plača zdravljene posledic. Vseh!
- cepljenje ni obvezno, saj je treba zmanjšati število prebivalstva, inteligence je dedna, torej bodo umirali otroci tistih, ki so to sami zbrali (glej primer Italije spodaj, ki to trditev potrjuje, žal pa bodo tudi kolateralne žrtve)

Navdušen sem nad podatkon za Kosovo, ki ga je omenjal nek antivaxer zgoraj. Morda bi ga lahko delil še z WHO ali kakšnim drugim svetovno priznanim organom, ki se ukvarja z zbiranjem statisitik? ->
https://data.worldbank.org/indicator/SH.IMM.MEAS?end=2016&start=2016&view=bar

Da cepljenje res nima smisla dokazuje tabela, ki sem jo sestavil sam iz virov, ki so na voljo na spletu
Indija 15.182 87%
Kitajska 2.430 99 %
Italjija 2.350 85 %
Ukrajina 2.195 42 %

Tole je število prijavljenih obolelih od maja do oktobra 2017 in % preceplejenosti. Pri Kitajski, ki ima več kot 1 milijardo prebivalcev je enako število obolelih kot v Italiji ali Ukrajini, kjer je % precepljenosti zelo majhen, število prebivalcev pa bistveno manjše. Indija, ki ima podobno število prebivalcev kot Kitajska ima 5x več obolelih in več kot 10% manjšo precepljenost. Verjetno je tradicionalna kitajska medicina boljša od indijske ajurvede.
evil.gif

WHO priporoča 95% + precepljenost.
Italija : "The majority of measles cases in Italy, 89%, were among unvaccinated people, and 6% of infections affected people who received only one dose of vaccine"

Kar nekaj razviti EU držav ni imeli obveznega cepljenja, pa sedaj o tem razmišlja ali ga je že voeljala. Razlog je povečanje števila obolelih za ošpice ob istočasnem upadu preceplejneosti, kar verjetno nima nobene povezave, nedvomno pa na povečanja števila obolelih vplivajo posipanja iz avionov in pa globalno segrevanje. Ker pa na to vlade nimajo vpliva, sprejemajo neumne zakone, ki prisiljujejo njihove inteligentne, na googlo vzgojene državljane v državljanske proteste.
Raziskava , ki je ugotavljala kaj ljudje mislijo o cepljenju je zanimivo pokazala, da imajo Italjani še slabše mnenje od nas, kar je precej težko, ker smo mi med zadnjih 7.Krr je pa presenetljivo, Slovenci smo na zadnjem mestu pri vprašanju, če je cepljenje skladno z religijo vprašanega (ni). Za vse musliman loverje Saudi Arabija pravi da je zelo skladnio
V ZDA pa imajo v vseh državah neumen zakon, da otrok sploh ne sme v izobraževalne programe, če ni cepljen. Hvala bogu je možen "some states allow medical, religious and philosophic exemptions.". je pa zanimivo, da privatne (plačljive) šole niso obvezne sprejeti otroka v šolanje, če ni bil cepljen, čeprav je imel uradno opravičilo.
Pa neverjetno a resnično, njihovo vrhovno sodišče še vedno zagovarja stališče, ki so ga imeli že leta 42:"The right to practice religion freely does not include liberty to expose the community or the child to communicable disease or the latter to ill health or death.”

Ampak vse to je scanje v veter.
Antivaxerji vejo, ker so informirani - sicer virov ne dajejo, če pa so, so znani. Legendarna študija iz1997 Andrew Wakefield, bivši zdravnik, na katero še sedaj sklicujejo,je bila večkrat ovržena, dokazana je bil finančni interes "zdravnika", vendar se to še vedno ponavlja.
Zato je to boj, kjer se ponovno dokazuje, da razum ne more zmagati (kratkoročno)
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
Evolution of multiple sclerosis in France since the beginning of hepatitis B vaccination
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4266455/

Measles epidemic in Harare, Zimbabwe, despite high measles immunization coverage rates.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1860149

A measles outbreak at a college with a prematriculation immunization requirement.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1994745

Ongoing mumps outbreak in a student population with high vaccination coverage, Netherlands, 2010
http://www.eurosurveillance.org/content/10.2807/ese.15.17.19554-en



<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/RKmxL8VYy0M" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
1. so pregledali tudi uporabo novih barvi, pesticidov, herbicidov in še česa? priznam nisem bral vsega ampak sem prepričan da je v tistih letih prišlo marsikaj novega na trg, kar bi lahko to povzročilo. mogoče celo boljša diagnoza bolezni...
2. 83% preceplenost ni zadostna
3. pi 98% precepljenosti je med okuženimi bilo 70% cepljenih. očitno cepljenje deluje saj bi drugače morali biti med okuženimi enako število cepljenih in necepljenih.
4. isto kot 2.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
To further explore any possible connection between hepatitis B vaccination and MS, many scientific studies have been conducted, and have concluded that hepatitis B vaccination does not cause MS.

Examples of this scientific evidence are:

A study conducted in France from 1994 to 2003 (Mikaeloff, 2007) compared children with MS to children without. The study did not find a relationship between vaccination for hepatitis B and the development of childhood-onset MS.
In the United States, a study (Verstraeten et al., 2001) compared 422 adults with demyelinating diseases, including MS, and 921 matched controls (people similar in age, gender, and enrollment in a healthcare system, but who did not have demyelinating disease). The researchers concluded that hepatitis B vaccination was not associated with demyelinating disease in the study population.
Other studies conducted in the US (Ascherio and colleagues, 2001), in Europe (Confavreaux, 2001) and in British Columbia (Sadovnick and Scheifele, 2000) also evaluated the possible link between hepatitis B vaccination and MS, and also found no association between hepatitis B vaccination and MS.
In 2002, the Institute of Medicine (IOM) reviewed published and unpublished research to determine if there was a link between hepatitis B vaccine and demyelinating neurological disorders, including MS in adults. The committee found that the epidemiological evidence does not support a causal relationship between hepatitis B vaccine in adults and multiple sclerosis.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
Nihče ni proti, sem pa za proti prisilnemu sistemu, ki ga diktira farmacija.

Klasična zmota. Cepljenje diktira država, saj je iz vidika zdravstvene blagajne ceneje vse cepit kot pa zdraviti. Plus zdravi (in živi) ljudje lažje plačujejo davke.

Bottom line: farmacevti bi brez cepljenja bili na veliko boljšem.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
Nihče ni proti, sem pa za proti prisilnemu sistemu, ki ga diktira farmacija.

Klasična zmota. Cepljenje diktira država, saj je iz vidika zdravstvene blagajne ceneje vse cepit kot pa zdraviti. Plus zdravi (in živi) ljudje lažje plačujejo davke.

Bottom line: farmacevti bi brez cepljenja bili na veliko boljšem.
467716-post_slo.gif

ljudje sicer razumejo nekaj o denarju ampak tistega dela da so cepiva cenejša kot zdravljenje enostavno ne morejo razumeti in mislim da vsaj polovica argumentov bazira na tem. mogoče pa farmacevti sami širijo strah pred cepivi...
grims-1.gif
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
En bolnišnični dan stane več kot vsa obvezna cepiva skupaj. Pa v bolnici nisi samo en dan. Kje so še pa vse preiskave, zdravila, iskanje desetine drugih ljudi, s katerimi si bil v stiku (in še morebitno zdravljenje le-teh)...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Pa ne no. Ti si neumen, nočeš debatirat. Na tole drugega pametnega komentarja itak ne bo.

Kot rečeno, s tem sem se ukvarjal skoraj desetletje nazaj, bral forume, študije, ni da ni, ker sem bil v dilemi. Vsi anticepilci po celem svetu so že takrat fural identično retoriko, kot se jo gresta tale dva tukaj, očitno se stvari v desetih letih niso spremenile. Sem si pa zapomnil post ene mamice na nekem forumu, v zelo burni temi. Napisala je, da je ona kolateralna škoda cepljenja, saj je zaradi zapletov oglušela. Svoji hčerki je dala cepit. Zanimivo, fanatiki so utihnili.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Ksz
V redu, cepljenje ima stranske ucinke oziroma posledice. A so kje naredili raziskavo da so necepljeni otroci brez teh posledic.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.971
5.707
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik jaka6 pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Meni odgovarjaš? Kam? Ni bilo novih primerov, zaradi hitrega ukrepanja in ne vaših umotvorov.
No, si si prebral kontraindikacije, ki se jih prilepil na strani 5? Si kje videl kontraindikacijo kot preteklost vročinskih krčov?

Z verniki se mi več ne da razpravljat!

Hitrega ukrepanja? Bila je pomota in panika za brezveze.

Sploh ni bilo dokazanega virusa, ampak le protitelesa pri punčki. Uraden odgovor NIJZ. Tega seveda v javnosti ne bo.

Aha, dobiš konkretna vprašanja, se ti pa ne da več razpravljat in označiš vse za nevedne. Si dokazal poanto in tip ljudi, ki sere proti cepljenju.

Dej se mal posluši kaj govoriš... agresiven si, ne znaš povezovat stvari, ne razumeš pol 3,14zde, neumen si in žaljiv. Forumi so zato, da se razvije debata, ti bi se pa na vsak način kregu. *a bi ukinu cepljenej al ne?* Ej... pa lepite mi linke iz slvoenskih novic!!!!! Tisti ko to berejo pa gledajo kmetijo, pa luzarje, se jim nebi smel glas na volitvah štet. Tudi jaz se umikam iz tega tko ko YuGec.

Napisal vam bom pa še eno dejstvo, čeprav ne verjamem, da bo to dejansko razumel. Ampak upanje umre zadnje.
Tisti, ki jim pravite necepilci se niso taki rodili, to niso ljudje, ki se ne brijejo pod pazduho in hodijo okol bosi, gledajo kemtrejel in živijo od podpore itd...
To so v veliki večini popolnoma normalni ljudje, ki imajo od cepljenja pohabljenega prvega otroka! JA.. Najpej so bli ful za cepljenje, potem pa jim je pa na primer po cepljenju na zadnjih zicih otrok zamenjal barvo in nehal dihat. Ali pa je majhen otrok ki je že kobacal in govoril prve besede, po cepljenju nehal premikat. Pa takšni ki so po cepljenju začeli dobivat neke napade ali pa so začeli škilit. Ko so te straši prišli zdravniku so vsi dobili isti odgovor. DR: NE to ni od cepljenja. Ja od česa pa pol? Slučajno se je pojavlo glih zdej...
Takih ljudi je ogromno. Ne 5-6 tudi ne 2 na 10 000. Ampak ogromno. Verjetno pa je ogromno tudi takšnih, ki so verjeli gospodu v beli halji in si rekli 'ok pol pa ne, najbrž mamo nesrečo' pa so ga cepli še ene parkrat.
In ko boste na naslednjem shodu gledali te NECEPILCE in njihov bese ter angažiranost. Razumite, da ne delajo zato ker so žleht in hočejo slabo vašemu otroku ampak se izpostavljajo samo zato, da se nebi še komu drugemu zgodilo kaj podobnega.

Če tega ne razumete, pol je pa tale forum res fejst pod mojim nivojem.

Sam sicer nimam določenega mnenja o tem toda za ta post kapo dol
467716-post_slo.gif

Kar se tiče tistega kalbota, škoda besed.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Obvezno cepljenje?
Anticepilci torej NE DOVOLIJO izvedbo ABSOLUTNO nobenega cepljenja ali kako drugače?
Ali dovolijo samo tiste obvezne?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Vedno vlačte tale varnostni pas v debato.
Pa kako prava prispodoba je.
Kljub temu, da je smrtno nevaren, je obvezen
smile-1.gif

Pa še privežemo(!) se z njim
smile-1.gif
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Cepljenje mora biti, toda da nekdo reče, češ niso dokazani stranski učinki, kot jih je opisal Jaka6 pa je čista laž.
Stranski učinki so taki, kot piše na etiketi cepljenja zadaj. Niso pa to avtisti in podobno kar se govori. To pa so laži, ker za to ni dokaza.