ošpice

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
Citat:
Uporabnik shift pravi:
sej avtomobili pred 30mi leti so te tudi pripeljali iz A do B ravno tako kot danes.
Mislim a eni sploh uporabljate zdravo kmečko pamet, sama tehnologija pri izdelavi vseh vrst farmacevtskih preparatov je v 30 letih bistveno napredovala.

Persil je leta 1995 reklamiral, da dobiš iz rumenih umazanih gat, bele gate, če z njim pereš.

Če si že takrat dobil bele gate in je danes prašek še boljši. Kakšna potem dobiš? Še bolj bele ali prozorne?
dejstvo je da danes kakšno stvar ven iz cot dobiš s pranjem, včasih pa nisi. Seveda reklame za potrošnika ni referenca.
Ne glede na to, ali je zdravilo isto sli ne, se je med tem vsaj nadzor nad zdravili (čistost...) in znanje nad imunologijo izboljšalo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Mene najbolj zmoti tale stavek:
Pri hudo imunsko oslabljenih posameznikih, ki so jih pomotoma cepili s cepivom, ki vsebuje virus
ošpic, so poročali o ošpičnem encefalitisu z inkluzijskimi telesci, pnevmonitisu in smrti kot
neposredni posledici razsejane okužbe s cepilnim virusom ošpic.

oz. besedica pomotoma. Človeka s hudo imunsko oslablenostjo ne cepiš kar tako pomotoma. Pomotoma lahko ti zamenjaš dve cevi (npr v Goriški urgenci) pa vemo kje so danes odgovorni.

Bolj pravilno bi bilo: Pri hudo imunsko oslabljenih posameznikih, ki so jih zaradi malomarnosti cepili s cepivom, ki vsebuje virus
ošpic, so poročali o ošpičnem encefalitisu z inkluzijskimi telesci, pnevmonitisu in smrti kot
neposredni posledici razsejane okužbe s cepilnim virusom ošpic.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Tik pred Božičem sem se zaradi službe cepil proti rumeni mrzlici. Približno teden kasneje so se pričeli (pričakovano in natančno tako, kot so me na to opozorili) stranski učinki - utrujenost, blaga vročina in bolečine v križu. Neprijetno, ampak v primerjavi s tveganjem in posledicami zaradi okužbe zanemarljivo. Pri ostalih cepljenjih (hep. a in b, kme, meningitis acwy) pa stranskih učinkov nisem opazil.
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Tipičen alterjevec zagovarja stališča, ki jih sporočajo javni mediji. Približno takole:

1. Vse skupaj je zakuhal en zdravnik, ki je ponaredil raziskavo cepjenju in avtizmu.

2.vsa cepiva so učinkovita

3 po cepivih ni stranskih učinkov

4 vsi zdravniki - stroka zagovarjajo cepljenje

5 ta čudni - fukjeni - glupi ne štekajo tega in so proti cepljenju samo zato ker preveč guglajo

6 + še tista fora o precepljenosti...

7 cepljenje je krivo, da so bolezni izginile

No, to je vaš domet... Resnica pa jasno nikoli ni tako preprosta. Mal več kritičnega razmišljanja sem vseen pričakoval od vas...
Da ne govorim o ignoranci in tonu žaljivk.
Računajte na to, da se jaz nisem opredelil ali sem za ali proti cepljenju niti se ne mislim zdaj. Se pa malo zamislite sami nad sabo. Razmišljat znate sam z revijami, časopisi in televizijo, kljub temu da vam je na voljo vse.

Najbrš je za take lešnike narejen tale oglas
https://www.youtube.com/watch?v=AGIgjJ-WwPM

k*rba ko sem pa to vidu sem si pa reku, poglej si tole grozo, mogoč pa js tut raj nebi...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Citat:
Uporabnik VanZ pravi:
Tik pred Božičem sem se zaradi službe cepil proti rumeni mrzlici. Približno teden kasneje so se pričeli (pričakovano in natančno tako, kot so me na to opozorili) stranski učinki - utrujenost, blaga vročina in bolečine v križu. Neprijetno, ampak v primerjavi s tveganjem in posledicami zaradi okužbe zanemarljivo. Pri ostalih cepljenjih (hep. a in b, kme, meningitis acwy) pa stranskih učinkov nisem opazil.

Saj jaz sem drugače zagovornik ceplenja, verjetno sem tudi več ceplen kot večina Alterja, službeno in od vseh potovanj po aziji in afriki.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
• Cepiva so bolj ali manj učinkovita. So toliko učinkovita, da so boljša kot ne cepljenje. Za to obstajajo protokoli.
• Vsako cepivo lahko povzroči stranske učinke , tega ni noben rekel. Govorimo le , da niso te ki jih necepljenci zagovarjajo oz. da je tako majhna možnost, da je večje tveganje za bolezen za katero si cepljen.
• S cepljenjem smo preprečili izbruhe. Razen če ne verjameš epidemiologom in statistiki..
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Stvar je, ali verjameš v sistem ali ne.
V nobenem primeru te pa ne odvezuje od zakonsko določenega cepljenja!
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
Citat:
Uporabnik kalbo pravi:
Citat:
Uporabnik jaka6 pravi:
Dejstvo je da so dvomljivci tisti, ki so si vzeli več časa in prebrali več različnih študij in teorij, kot pa tisti, ki slepo zagovarjajo cepljenje. A je kdo kej pomislu na to?

Prebral čuda zadev, ker sem bil zelo v dilemi, ali cepit hčerko ali ne (pri enem letu nam je skoraj šla zaradi hudega vročinskega krča). Sej če vse tiste študije in kolobocije pogledaš z distanco in uporabiš kanček zdrave pameti ti je hitro jasno. Kle pa vidiš kdo spušča enostavčne provokacije...tip, ki bo šolal otroka doma....vse jasno.

Aja, na koncu smo skupaj s pediatrom sprejel odločitev, da se ji pač zamakne vsa cepljenja za leto dni. Fanta sta cepljena po programu.

Si dobil navodila proizvajalca od pediatra? Tam striktno piše, da otrok, ki je kadarkoli doživel vročinski krč, ne sme biti cepljen.

To se našim pediatrom gladko fučka.

Za vsak bonbon, ki ga reklamirajo po TV, svarijo, da se posvetujte z zdravnikom ali farmacevtom. Glede tega se pa ne smeš.
rolleyes-1.gif


PS: ste iskali vzroke tako hudega vročinskega krča?
Iskali, našli, bi še kaj rad? Ne nabijaj blesarij.
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Ok, ti bom seciral...

Bla, bla, bla, po tv so zamolčali, bla bla bla, 1, 2, 3, 4 doze, bla bla bla
V tem na kar namiguješ ni nič zanimivega

Si dobil navodila proizvajalca od pediatra? Tam striktno piše, da otrok, ki je kadarkoli doživel vročinski krč, ne sme biti cepljen. To se našim pediatrom gladko fučka. Za vsak bonbon, ki ga reklamirajo po TV, svarijo, da se posvetujte z zdravnikom ali farmacevtom. Glede tega se pa ne smeš
In ja, pediater lahko tudi drugače presodi. Niso vsi primeri enaki, zato se ne postopa vedno enako.
Ti si lolek, ki malo brska po internetu, on pa je oseba, ki je dala skozi zajeten kup izobraževanja, zato lahko presodi, kaj je smiselno in kaj ne.

In kako se ne smeš posvetovati s pediatrom
confused-1.gif

Citat:
Aja, na koncu smo skupaj s pediatrom sprejel odločitev, da se ji pač zamakne vsa cepljenja za leto dni.

Torej pediater ve več o cepivu kot proizvajalec?

Punca, ki je pred dobrimi 30 leti doživela vročinski krč ni bila več cepljena, ker je pediatrinja rekla, da ne upa in ne sme. Danes se tega več ne držijo.

PS: Kosovo je ena najbolj precepljenih dežel v Evropi. To tudi ni zanimivo?
Kot že rečeno, ne piši blesarij.
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Ne cepi pa se le, ko je temperatura nad 38,5°C(nad to se po navadi dogajajo krči). Tako piše v navodilih!
evil.gif
 
Nazadnje urejeno:

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.349
8.716
113
Si že odgovoril na vprašanje? Si lahko misliš, da sem dal čez precej kritičnega razmišljanja, konec koncev sem mislil, da mi bo otrok umrl na rokah, pa sem vseeno privolil v cepljenje, pa mi ne bi blo treba. Tud pediatrinja precej s strahospoštovanjem gleda za mano, ko se srečava. Mi upaš v obraz rečt da sem lešnik, ker jest tebi z lahkoto, da si bedak, bazirano na tvojih enostavčnih provokacojah v tej temi.

V kolikor si pa novopečeni starš in v dilemi. Vsi smo bli, misliš, da smo železni? Sam vprašaj se preprosto vprašanje, bi ukinil cepljenje ali ne? Če je odgovor ne, pol nimaš dileme. Aveš, ker velika večina telih novodobnih google staršev se zanaša na kolektivno precepljenost, kot tisti mandeljci, ki vedno zadnji potegnejo tošl, ko pride kelnarca poračunat, ker se zanašajo, da nau treba gor keša dat.
 
Nazadnje urejeno:

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.994
-1.289
113
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:


Zakaj bi bila cepiva pred 30 leti slabša? Če so preprečila epidemije.

Ena ženska na HRT je rekla, da statistike, ki kažejo, da je po cepljenju manj zbolelih, niso zanesljive, ker obolevnost ni odvisna samo od števila cepljenih. Npr. vpliva tudi izboljšanje bivalnih razmer, ljudje ne živijo preveč na kupu v prostorih, ljudje si umivajo roke, ko kašljajo - saj veš, že po bontonu, kaj je storiti.

nahrung002.gif
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Citat:
Uporabnik YuGec pravi:


Zakaj bi bila cepiva pred 30 leti slabša? Če so preprečila epidemije.

Ena ženska na HRT je rekla, da statistike, ki kažejo, da je po cepljenju manj zbolelih, niso zanesljive, ker obolevnost ni odvisna samo od števila cepljenih. Npr. vpliva tudi izboljšanje bivalnih razmer, ljudje ne živijo preveč na kupu v prostorih, ljudje si umivajo roke, ko kašljajo - saj veš, že po bontonu, kaj je storiti.

nahrung002.gif

Tole zadnje velikokrat ne drzi. Ze pri odraslih, kaj sele pri otrocih.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.089
2.188
113
v lokalni ostariji
ne vem kakšne pediatre imate vi pri meni, najprej vpraša a je kej bolan, bil kej bolan, kdaj... no pa potem šele cepi če je vse ok... nič "kr dejmo pa kr bo pa bo"...
prej bi rekel, da to "resnico" trosijo okoli tisti ki nikoli niso bili pri pediatru s otrokom so sam slišal kako je cepu kljub 40 vročine...