Zaposlitev

jari

Zelenc'
3. mar 2015
7
0
1
Pozdrav vsem skupaj in seveda srečno 2018.
Zanima ali ima kdo od vas kakršnekoli izkušnje z zaposlitveno agencijo Trenkwalder. Bil sem pred kratkim na nekem razgovoru v podjetju in na tem razgovoru je bila tudi predstavnica Trenkwalderja in zaposlen bi bil pa pri njih in ne direkt v firmi. Zbiram informacije o njih zato da vidim ali so zaupanja vredni.
Prosim za vaša mnenja.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Moja žena je bila več kot 2 leti zaposlena preko Trekweiderja. Nobenih zapletov, vedno točna nakazila, nobenega zamujanja ali karkoli podobnega. Skratka brez pripombe. Dejansko je bilo samo tako da je bil na plačilni listi njihov logo, drugače pa povsem enako, kot če bi bil logo podjetja za katerega je dejansko delala.
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Ja vredu so, jst sm bil pred leti tudi preko njih zaposlen in nikoli ni blo problemov
 

jari

Zelenc'
3. mar 2015
7
0
1
Pozdrav.
Pardon za pozen odziv. Mel sem veliko stvari za uredit in velik se mi je dogajal. Hvala za odgovore vsem . To kar se mi je dogajal pa je tud to da sem z 12.1. začel z delom v Inposu. Zaenkrat je pogodba za en mesec zdej pa bom videl ali bo podaljšanje ali ne.
LP
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.601
94
48
1x bil zaposlen preko njih in nikoli več ne bom.

Redno zaposleni takoj dobili banduro, mene preko agencije so nategovali par mesecev, da sem moral delat v lastnih oblačilih.
Odnos v podjetju bil neprimeren, samo zato ker sem bil preko agencije so si preveč upali in mislili, da bom vse požrl.

Kadrovnica podjetja ravnala protipravno v sporu(bila pristranska) . Mi je žal, da nisem dal prijave na delovno inšpekcijo.

Vodja proizvodnje se je znašal nad mano v obratu na osnovi babjih lažnih čvek.

Pa še bi lahko našteval...Podjetje je itak na slabem glasu, vse odhaja, novega kadra pa ni...

Stran od Trenkwalderja... Če pa ste že, pa je bilo kaj narove, pa kar na delovno inšpekcijo! Ne ponovite moje napake!

Zdaj sem zaposlen v drugem podjetju, direktno brez agencij, že pol leta, nobenega problema nikoli.

Trenkwalder zaupanja vreden? My ass
stupid-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Jaz mislim, da je glavni problem v tem, zakaj je neko podjetje sploh vzelo Trenkwalder.
A zato, da samo statistično skrije število zaposlenih, da zgledajo od kakšnih investitorjev in podobnih, kot super učinkoviti.
Ali zato, da se gredo nategovanje in podobne čire čare s pravicami zaposlenih.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.601
94
48
Pri meni bila vsekakor zadnja točka, ker je bilo vse skupaj za delovni inšpektorat...

Omenjena kadrovnica v zgornjem postu je dobila delo v omenjenem podjetju, ker je v žlahti z direktorjem... Koliko je pa primerna za to delovno mesto je pa samo vprašanje, glede na videno dogajanje...

Agencija pa namesto, da bi zastopala mene, je držala z njimi...
 
Nazadnje urejeno:

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Sej namen agencij je ravno to, da držijo z firmo in firmo "zaščitijo", da lahko izkoriščajo delavce in KAR JE NAJBOLJ ŽALOSTNO JE TO, DA ŠE IMAJO PODPORO NAŠEGA NAJVEČJEGA SINDIKATA ( Zveza svobodnjakov... ) Na Celjskem vem za eno firmo, ki prek agencij na veliko zaposluje. Potem pa delavci delajo vse vikende v mesecu, po 10 dni se dela zaporedoma, brez kakega tedenskega počitka ipd. Za agencije je normalno, da se dela po 200-250 ur na mesec. Potem pa ti lepo na "plačilni listi" prikažejo 20 nadur, ostale ure, če jih seveda priznajo pa prikazujejo kot stimulacijo. Firma z tabo nima nič, ker si zaposlen preko agencije. Na papirju bi tudi zaposleni preko agencij morali imeti iste pravice kot redno zaposleni, ampak v praksi ni tako. Pravice zaposlenih, katere so urejene v ZDR ne veljajo za zaposlene.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.601
94
48
Delovno inšpekcijo... Ob prvi kršitvi... To vsem svetujem, ki so preko omenjene agencije...

Sicer pa nobeno resno, poudarjam resno, podjetje ne bo zaposlovalo preko agencije... :D
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.156
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Delovno inšpekcijo... Ob prvi kršitvi... To vsem svetujem, ki so preko omenjene agencije...

Sicer pa nobeno resno, poudarjam resno, podjetje ne bo zaposlovalo preko agencije... :D
Lek zate ni resno podjetje?
sprasujem se.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Delovno inšpekcijo... Ob prvi kršitvi... To vsem svetujem, ki so preko omenjene agencije...

Sicer pa nobeno resno, poudarjam resno, podjetje ne bo zaposlovalo preko agencije... :D
Lek zate ni resno podjetje?
sprasujem se.gif

Glede na to, kakšen delež ljudi ima na agencijah: nikakor.
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.601
94
48
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Citat:
Uporabnik Car pravi:
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Delovno inšpekcijo... Ob prvi kršitvi... To vsem svetujem, ki so preko omenjene agencije...

Sicer pa nobeno resno, poudarjam resno, podjetje ne bo zaposlovalo preko agencije... :D
Lek zate ni resno podjetje?
sprasujem se.gif

Glede na to, kakšen delež ljudi ima na agencijah: nikakor.

Točno tako... Zaposlovanje preko agencij je kar lep znak, da ni... Žal...
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Pomojem prej podmazane....govorim
smile-1.gif
nasplošno
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.601
94
48
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Pomojem prej podmazane....govorim
smile-1.gif
nasplošno

Ravno zato sem se odločil, da se ne bom več zaposloval preko tovrstnih agencij... Stalno, ko ima agencija prste vmes je kaj... Tudi za druge agencije (sploh Adecco) poslušam raznorazne kritike podobne mojim...

Zdaj sem, kot pravim že pol leta pri drugi firmi brez agencijskega posredovanja in ene take težave, kot sem jih prej opisoval, ni bilo.
 
Nazadnje urejeno:

ClAy

Fizikalc
3. sep 2007
1.683
14
38
Citat:
Uporabnik gasdopodna pravi:
Delovno inšpekcijo... Ob prvi kršitvi... To vsem svetujem, ki so preko omenjene agencije...

Sicer pa nobeno resno, poudarjam resno, podjetje ne bo zaposlovalo preko agencije... :D

Tu ti lahko povem iz prve roke, kako je na stvari. Moja dela drugače na zavodu in je zgrožena nad vsemi agencijami. Velika podjetja kot so npr. Revoz, Lek, kakšen Novem in še bi lahko našteval, zaposlujejo preko agencij ravno zaradi tega, da nimajo skorajda nič z delavcem. Delavec je v bistvu zaposlen pri agenciji in delavec je "izposojen" podjetju. Edina prednost agencije je ta, da ti mora agencija najti novo zaposlitev v primeru če te podjetje v katerem si delal ne potrebuje več. Druga "prednost" je ta, da ti krije agencija razliko do minimalne plače. Obstajajo primeri ko so delavci preko agencije bolje plačani kot redno zaposleni.
@gasdopodna, dam ti prav, da se pri takih kršitvah obrneš na delovnega inšpektorja, ampak ne boš dosegel čisto nič, ker je vse med sabo povezano. Na koncu potegneš v vsakem primeru najkrajšo. Nekaj čisto drugega, je pa če se kaj takega dogaja, če si ti direktno zaposlen v kakem podjetju, ki nima kakšnih "državnih" vez. Takrat bo pa hitro delodajalec našpukal, če boš delal več kot 20 nadur isto tudi, če ne boš imel tedenskega počitka ali pa da imaš kakšno pogodbo za 4 izmene, kjer je delovni čas 48 ur.
Agencije že tak pri nas ne bi obstajale več. Ampak kaj se je zgodilo pred letI ? Najprej so Semoličevi začeli podpirati agencije, potem še Zavod za zaposlovenje. Si na zavodu prijavlejn kot iskalec zaposlitve in te napotijo na določeno delovno mesto. Prideš lepo na skupinsko predstavitev, ki je ponvadi v prostorih Zavoda za zaposlovanje. Tam pa so prisotni iz določene zaposlitvene agencije in ti lepo v najlepši luči predstavijo delovno mesto. Rečeno je največkrat, da pač boš delal preko agencije pol leta, potem te pa mora podjetje zaposliti. Na koncu se pa dogaja to, da res dobiš pogodbo za nedoločen čas, ampak preko agencije. In vem za primere, ko že delajo 3 lete prek agencije z podogbo za nedoločen čas.
Ker v bistvu si napoten in če se predstavitve ne udeležiš ali odkloniš zaposlitev, lahko letiš iz Zavoda ali ostaneš brez nadomestila in socialne pomoči. Da pa nisi prijavljen na Zavodu in si prijavljen na različnih agencijah, pa lahko odklanjaš zaposlitev brez sankcij.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
A praxa posojanja delavca med agencijami še obstaja? Pred leti sem jo bil deležen...se spomnim da je bil nek halo celo...

Predvidevam da glede na to da se je lani poleti zakonodaja spremenila in da te delodajalec ni več dolžen redno zaposlit po 3-4h podaljsanjih delovne oogodbe tudi potreba po rotaciji med 2ma agencijama odpade...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
In pa ja... Primer tega da je delavec prek agencije bolje plačan od rednih sem imel v ex firmi...

Ker je bil direktor mal žida je delavcu grozilo da bo ostal brez službe... Je kar direktno pojasnil da raje vzame nekoga z zavoda pri kateremu država ponudi subvencijo
smile-1.gif


Ko je subvencija šla si bil počas na listi za odstrel
cheer.gif
Počakal da si naredu napako...naredu model iz muhe slona in je mel razlog da te je zamenjal...
 

gasdopodna

Fizikalc
22. jul 2007
3.601
94
48
Jaz bom zavod opozoril, če bom spet tam, da agencij ne sprejemam in navedel, kar sem povedal tukaj vključno z imenom podjetja in imenom in priimkom dotične kadrovnice...

Trenutno sem pa itak zaposlrn, a ne v željeni branži... (željena bi bila moj avatar)
 
Nazadnje urejeno: