Tatarski biftek December 2017

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #9334
  • Začetni datum

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Jaz se ne spomnim kmeta, ki zadnjih 25let kolikor mi seže spomin, ne bi uporabljal silaže.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
pbutec so kmetje ki ne uporabljajo silaže. večina zato ker pač lažje prodajo tako meso, ker ljudje mislijo koliko boljše je...

teževa silaže je, da je bila vsaj včasih slabo pripravljena, nekvalitetna, ikmetje pa neiso znali sestaviti pravega obroka posledično je bilo meso nekvalitetno (enako mleko). no vse skupaj se je popravilo...
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Govoriš o koruzni ali travni silaži.
In ja dobi se še govedina ki ni futrana z travno ali koruzno silažo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.202
4.672
113
Citat:
Uporabnik softi pravi:hvala bogu, da so krave stoletja preživele brez silaže.
kar jaz jem, je jedlo travo, prosta paša in seno čez zimo.
Hvala bogu, da so krave še stoletja prej preživele tudi brez sena. Res pa je, da je družina goveda, ki ga danes gojimo, v divjini praviloma živelo malo južneje. Če hočete jesti naravno hrano in je to meso, potem jejte srnjad. Ta še danes živi v naših krajih po naravnih zakonitostih. Ostalo pa ne, sušeno seno v maju in za hrano na voljo živali naslednje leto v januarju je umetna tvorba. Prav toliko umetna kot silaža. Oziroma silaža ni prav nič bolj "umeten" produkt od takega sena.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.028
569
113
nazaj na temo....

Zakaj za vraga (skoraj) vsi devajo zraven ribe - inæune/sardele v tatarski biftek?

men to ni jasno.... res ne...

bom ga pa še letos delal sam, prvič, iz pljučne sam ga bo samo ene 20-25dag. za pokušino. kak dober recept?

lp
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.971
5.706
113
blizu močvirne prestolnice
Jaz ga delam približno tako kot ta gospod

Tatarski biftek...

že cca. 10-12 let delam biftek po približno enakem receptu (čeprav sem star "šele" 26 let) in komurkoli ga ponudim, se ga ne rešim nikoli več! (ne da bi se hvalil)

pripravljam ga na naslednji način:

500 - 600 g pljučne pečenke (ali - ker ga moram delati pogosto... kos za zrezke)

važno je, da ga očistimo žilic in loja (oz. česarkoli že...) potem pa:

- če nočemo da postane "čudne barve" (temen), ga za 24 ur pustimo marinirati v olju in česnu. (ne pretiravat) , nato pa pristopimo k zadevi bolj konkretno:

3 - 4 rumenjake
malo olja
zelo malo ga solimo, od začimb pa:

česen, čebula, peteršilj, kapre, filete (celo konzervo , noter jih je cca 6-8 filetov inčunov), majoneza (ne pretiravamo), gorčica, drobnjak, paprika (začimba), poper, malenkost belega vina in malo konjaka.
Ker ne morem na pamet oceniti koliko damo določene zadeve mesu, sam ponavati postopoma dodajam recnije, dokler ni okus popoln.

Tatarec barve ne bo spremenil.

Še nekaj o mletju mesa. Sam ga "po novem" najprej razrežem na koščke in mariniram, nato pa čim hitreje zmeljem (meso ne sme biti zbito), idealno pa bi bilo strganje z nožem (si dober za cel teden...).

Kot sem že omenil, kdor to poskusi najprej reče, da to ni Tatarski b., saj je tisti v trgovini čisto drugačen.
Seveda je drugačen, saj je noter precej več paprike, manj jajc, filetov in ostalih dobrot. Drugače bi bil mnogo dražji...


Matjaž
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
sandra,

seveda se dobi, a sem kje napisal da se ne? samo to je v dosti primerih pač posledica povpraševanje (ker so pogruntal nekateri, da se tako lažje proda).

težava silaže je gnitje. zaradi premalega odvzema ali pa nrepravilne izdelave..