nemško črnogorska pošta

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Morda se boš naučil, da če nekaj rabiš, se ne splača škrarit.
grims-1.gif

Dvakrat mesečno rabim tudi masažo, ali celo seks, pa tudi tu škrtarim in gliham. In več kot 40€ NE DAM...
ne-ne-1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Mimogrede - kaj sploh ima pošta s to tvojo tragedijo?

Če nemška pošta z lastno polževo hitrostjo (po tvojem
stupid-1.gif
) nima nič, potem pa ima kaj s tem zelo verjetno nemška kanalizacija in mogoče vodovod. In Merkel...

Kaj ima Hermes s pošto veš pa tudi samo ti ... tak, da si tega
stupid-1.gif
kar sebi pripiši.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vsemu se reče "hitra" pošta. Samo da eni si ta naziv zaslužijo, drugi so pač samo kurirske službe. DHL je v Nemčiji del Deutche Post.
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Citat:
Uporabnik mosseero pravi:
A nisi ti kao poročen s 3x-letnico? Zakaj potem že za seks plačuješ?
Mogoče bil pred pol stoletja- zdaj ga demenca daje, pa ne sledi reali..
smile-1.gif


Drgač je pa tale johan taprav tič-udarja čez internet, ampak ga je pa povsod dosti..
smirk-1.gif
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Morda se boš naučil, da če nekaj rabiš, se ne splača škrarit.
grims-1.gif

Dvakrat mesečno rabim tudi masažo, ali celo seks, pa tudi tu škrtarim in gliham. In več kot 40€ NE DAM...
ne-ne-1.gif


Revica že ve ,da bo hitro konec
evil.gif
 

Neuromancer

Fizikalc
24. jul 2007
344
116
43
Hermes ima razsulo v svojem IT sistemu. Meni so izgubili paket, ki je bil oddan na pošto 6. 12., in sicer sodeč po informacijah iz sledenja pošiljke v sortirnem centru. Frajla na customer servisu konec decembra sploh ni našla paketa s to številko v njihovem sistemu. Bila je na koncu z živci in na moje prigovarjanje, da pa jaz vidim paket na internetnem portalu in naj ga vseeno poskusi poiskati, me je na koncu dala na mute.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Vsemu se reče "hitra" pošta. Samo da eni si ta naziv zaslužijo, drugi so pač samo kurirske službe. DHL je v Nemčiji del Deutche Post.

No ja - zdaj se lahko gremo kaj je "pošt" in kaj "pošta".
rolleyes-1.gif
Pošta je v osnovni "pisemska dostava" in je, odvisno od države, že delno ali v celoti privatizirana - ampak ne glede na to podjetje javnega značaj in se mora držati določenih (tako nacionalnih kot medržavnih) pravil.
Ne sme ti recimo zavrniti pošiljanje pisma, seveda pod pogojem, da je ustrezno frankirano, v ustrezni kuverti itd.

Vse ostalo so "dostavne službe", ki so čisto navadni gospodarski subjekti. Le teh je seveda bistveno več kot "pravih pošt", saj je ta del "poštne dejavnosti" že bistveno dlje "sproščen" in ni omejen z pravili za podjetja javnega značaja.

In "ta star" je naročil dostavo lutke pri Hermesu - pljuva pa po pošti - in to ni se mi ne zdi fer.

Pa še glede DHLa in Deutsche Post - DHL je bil kupljen s strani Deutsche Post AG po popolni sprostitvi poštne dejavnosti in ga kot samostojenga subjekta v Nemčiji ni več - tako, da govoriti, da je DHL del Deutsche Post je tak-tak. Se pa brand DHL še vedno uporablja v segementu mednarodne in notranje (Nemčija) paketne dostave. In se od leta 2015 celo uporablja v imenu Deutsche Post DHL AG - IMHO, da se poudari "kvaliteta".
Pisemska dostava ("pošta") pa Nemčiji sicer laufa pod brandom Deutsche Post - in če bi ti zamujali upravičeno lahko nekdo jamra, da "pošta" zamuja.

Sem sicer zagovornik, da se država čimbolj umakne iz gospodarskih subjektov - vendar imam nekako mešane občutke v primerih kot so Deutsche Post, DB itd. - nastajajo namreč precej veliki subjekti in s tem monopolisti, ki se celo širijo čez okvire "izvornih" držav. In namesto, da imamo prosti trg, se le-ta še bolj zapira in ga nadzirajo gromozanske multinacionalke. In to ne vem če je lih dobro.