kam zdaj sigenco dati?

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.339
113
rabim pomoč s certifikatom. podpisno komponento mojdenar sem namestila in seveda dobim neke errorje ko hočem izvesti testni podpis. le zakaj bi bilo tokrat kaj drugače...

v glavnem uporabljam sigenco, imam jo med osebnimi certifikati. je pa v navodilih tole:

digitalno potrdilo, s katerim uporabnik dostopa (oz. bo dostopal) v UJPnet, mora biti shranjeno v shrambi digitalnih potrdil operacijskega sistema Windows.

me zafrkava napačna lokacija certifikata (sem probala že tako da sem ga izbrisala in na novo uvozila pod neke korenske variante, enkrat vem, da je to pomagalo) ali kaj drugega?

hvala za pomoč.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
rabim pomoč s certifikatom. podpisno komponento mojdenar sem namestila in seveda dobim neke errorje ko hočem izvesti testni podpis. le zakaj bi bilo tokrat kaj drugače...

v glavnem uporabljam sigenco, imam jo med osebnimi certifikati. je pa v navodilih tole:

digitalno potrdilo, s katerim uporabnik dostopa (oz. bo dostopal) v UJPnet, mora biti shranjeno v shrambi digitalnih potrdil operacijskega sistema Windows.

me zafrkava napačna lokacija certifikata (sem probala že tako da sem ga izbrisala in na novo uvozila pod neke korenske variante, enkrat vem, da je to pomagalo) ali kaj drugega?

hvala za pomoč.

Če delaš s chrome, ga moraš še tam uvozit ločeno.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.339
113
imam edge, Explorer, Firefox. certifikat je uvožen. za vse ostale zadeve dela, je v shrambi "osebno".

tam v navodilih imam pa z rdečo in poboldano: mora biti shranjeno v shrambi digitalnih potrdil operacijskega sistema Windows

kaj to pomeni? samo da mora biti naložen ali mora biti kako spešl naložen?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Uporabljam ujp eračun in dela normalno v Internet Explorer in Chrome.

Kolikor se spominjam ni bil problem v sigenci, ampak v podpisni komponenti Mojdenar, ki ji jo je bilo potrebno na roko inštalirat, nakar je zadeva oživela.

Certifikat pa se uvaža v IE in v Chrome ločeno. (windows 8.1)
 

Jarovit

Pripravnik
7. sep 2007
105
1
18
Jaz ga imam v Personal kakor tudi SEBCA, pa deluje vse v redu. Po moje so "shramba digitalnih potrdil operacijskega sistema Windows" vsi zavihki v oknu Certificates.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.299
1.178
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Jaz imam naloženo sigenco v Firefoxu in imam velike težave. Ko klknem na kakšno zadevo, ki zahteva certifikat, mi napiše, da dostop brez digitalnega potrdila ni mogoč ali pa da varna povezava ni uspela. Če se grem potem malo poigrat s certifilatom, da ga samo malo "pogledam", pa ponavadi začne delovati normalno. Nekaj so mi rekli, da je težava mogoče v brskalniku? Kakšna ideja, ima kdo podobno težavo?
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.182
271
83
Temule sledi:
https://www.youtube.com/watch?v=aC6oehwBlf8

Torej: imaš uvoženo v FF, ta hudič pa zahteva da imaš sistemsko shranjene, kar pa narediš "sistemsko" tako da uvoziš v IE-ju... potem imaš v "sistemu", ker FF ima svoj wrapper za certifikate, ki ni sistemski, ampak znotraj FF. Sem ravno zadnjič delal to. Prej ni delalo, na helpdesku so mi poslali link in po namestitvi znotraj IE je zadeva delala.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.339
113
oh.. sem še support zagnjavila. ni šlo za eupravo ampak mojdenar into vseeno imajo. kje je bil problem. 3 mesece nazaj sem dobla nov certifikat in me z njim ni spustilo notri. sem pisala na support in so nekaj naredili, sem se na novo registrirala in lahko vsaj gledala. nisem pa nič hotela spreminjati kar bi zahtevalo podpisno komponento. do danes, ko ni delalo. je treba še na eni stopnji očitno nekaj registrirati, ne samo za login ampak tudi za dejanske transakcije.
zdaj dela. se pravi normalno se v explorerju uvozi certifikat in to je to.

če bi šla peš v bajto to zrihtat bi mi vezlo pol ure, zdaj sem se zahebavala 2h. saj vem, naslednjič bo pa 5 min... pa vam povem, da še nikdar ni bilo. skos je neki narobe...
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.309
5.339
113
10 in 8. 2 računalnika. Ampak kot rečeno, ni bil problem ne v winsih, ne v certifikatu samem, ampak v tem, da serijske st. Certifikata niso imeli v bazi in potem ni spustilo skozi.
 
Nazadnje urejeno: