Kateri Smart TV - Philips ali Samsung?

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.785
6.070
113
Itak. In samsung serija 6 ni ravno top of the top model. Ne rečem da je slab ampak ni top, kar za tako velikost iz te razdalje rabiš. Jaz bi gledal najmanj 8 serijo.
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.785
6.070
113
LG-ja naj drugi komentirajo, jaz ga nebom hvalil niti grajal, moje subjektivno mnenje, ker nikoli nisem bil pristaš LG-ja.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik MrDaco pravi:
Meni je na 3 do 4 m 55" polna kapa. Sicer je FHD pogoj, da je program gledljiv, kak SD ne pride nikakor v poštev. Tako da si niti ne predtavljam kak zmazek je to pri 75". Tudi FHD na taki razdalji več ne more biti biser.

Pa ni vse v resoluciji. Potrebno je upoštevat še količino svetlobe ki zna taka TV potem svetit v tvoj obraz. Jaz zelo težko gledam z vgasnjeno lučjo, pa imam nastavljen svetlobni senzor, da avtomatsko dima svetlobo, ampak vseeno imam rad da je v prostoru še kak vir svetlobe, da oči ne pečejo. Mogoče pretiravam in sem še vedno preveč navajen prejšnje 37", ampak taki so moji občutki.

No potem so tukaj še premikajoči kadri. Pri taki razdalji slika 60hz interlaced pač ni gladka, zato je potreben TV z zelo dobrim motion procesiranjem. To je za mene tudi faktor ki je še kako pomemben, tj gladko gibanje slike.

Ma jebeštrga sem se že enkrat zajebal ko sem vzel 42 namesto 50, pa sem po tednu dni pogruntal, da bi bila komot večja, čeprav se ti tam v trgovini zdi čez glavo pa še malo.

Najverjetneje bom vzel eno 65", 75" je verjetno res overkill, sem že mimo starosti primerjanja velikosti k.....

Dela na vseh teh smart tvjih Chromecast enako? A ima samo philips to vgrajeno? Je lanski model to imel? Bom moral v eno štacuno jih malo v živo pogledat, čeprav sem se malo na Ambilight napalil.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
zakaj pa rabiš chromecast, če imaš android na tvju?
grin1.gif


65, moraš vzet 7502, nižje serije so bolj tak, 8602 (samsung qled zaslon) meni ne zgleda nevem kak dobro, oz rajše vzameš za isti denar OLED.

zaenkrat imaš olede samo 55, pridejo pa od philipsa tudi 65ke letos
 
Nazadnje urejeno:

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:

Dela na vseh teh smart tvjih Chromecast enako? A ima samo philips to vgrajeno?

Na Sony-u z android tv, dela castanje s telefona in tablice.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
za philips sem mu pisal, lg in sony vem da že imata tud 65, 77 pa nisem vedel da je
smile-1.gif
kdo pa jo ma?
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.915
9.059
113
39
MB
dobro no, pustimo zaj ta merjenja organov, pogovarjamo se o consumer modelih
smile-1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
Ce zelis ambilight, potem seveda samo philips.

Sicer je pa best buy v srednjem razredu po mnenju mnogih sony xe90, tudi cena je zadnje case postala malo dostopnejsa. Ker nisi nic povedal o prostoru (svetlost, kot gledanja...), viru signala, vrsti vsebin, je verjetno overall to top izbira.

Cenovno je seveda visje od predlaganega samsunga, ki je 75" navkljub njihova budget / nizja serija. Ampak v 65" bi ga moral dobit za krepko pod dvemi jurji.

Pa se na eno stvar bodi pozoren: razlicne velikosti imajo v enaki modelski seriji lahko razlicne panele! (vsaj pri sonyju je bil en tak primer - ne pri xe90)
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.155
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Mama se je odločila za nakup TV-ja, rang max. 400€.
Ker sem že malo ven, mi predlagajte best buy. Imamo kabelsko, uporabljala ga bo seveda samo za gledanje programov, ok, mogoče kakšne slike iz usb ipd.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.282
1.155
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
V bistvu ni nujno, da gre v luknjo v omari, ker je po celi dolžini omare polica 16 cm, kamor bi lahko po moje postavil poljubno velik TV. Sem izmeril razdaljo med omaro in kavčem in je samo 2,5m, tako da po moje diagonala 40 bi bila vrh glave.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.323
372
83
ali kot mi je rekel eden izmed hendlerjev s tovrstno robo:
televizija je prevelika samo prva dva dni

no, pri meni samo prvo uro: prvoten plan 49" sem hvalabogu (in njemu za nasvet) zamenjal s 55", še isti dan po priključitvi sem že firbcal z metrom v rokah - ali bi mogoče med omare stlačil 65" (zmanjkalo mi je slaba 2cm)

razdalja je pa 3,5m

in tudi resnici na ljubo: greš v trgovino, se postaviš na "domačo" razdaljo pred različno velikimi zasloni in ko se vrneš pred tamalega... je ta res majhen (v mojem primeru 49")
grin1.gif