DHL in postopek "carinjenja"

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Pozdravljeni!

Eno kratko vprašanje. Sicer redno naročam iz tujine, s to kombinacijo se pa še nisem srečal.

Pošiljka iz USA, vrednost cca. 100€. Poslano preko dhl.

In na DHL-u pravijo, da je poleg postopka in ddvja potrebno doplačati tudi: "Uporaba instrumenta zavarovanja za carinsko obveznost za stranke brez naročniške kode" - 2% (min. 18.30 EUR).

Jebemtiš ne razumem firme, ki se gre "poslovanje" in nima na računu dovolj oziroma ima tako slabo boniteto, da rabi bančno garancijo za plačilo državi. Jaz pa moram tej isti firmi plačati avansno.

Saj sem res sam kriv, da nisem prej tega preveril, ampak sem navajen pošte in "klasičnega" postopka v precej manjšem znesku.

A lahko tu sploh kaj naredim, ali je pač to šola za naslednjič?

Hvala
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Žal... vse večje kurirske službe (dhl, fedex, itd) ti zaračunajo bančno garancijo. To ni noben "avans" s tvoje strani. Oni stvari ne morejo dostaviti, dokler se ne plača carina. Tako da oni najprej plačajo carino iz svojega žepa in ti šele ob dostavi zaračunajo. To storitev pa potem zaračunajo kot "zavarovanje za carinsko obveznost". Edini način, da se tega znebiš, je dostava po navadni pošti (vsaj tako mislim).

Kaj lahko narediš? Plačaš in se jeziš na njih.

Mene so po dostavi klicali za mnenje o carinskem postopku... tam sem jim tudi jasno povedal, da je bila celotna izkušnja relativno slaba... med drugim tudi zaradi plačila bančne garancije.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
ja sej jst to razumem vse, samo...

Bi bilo zanimivo, da bi "hofer" dodal postavko na račun pri nakupu "kruha", "dodatek za bančno garancijo dobaviteljem".
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Moraš tudi razumeti, čemu je to zavarovanje. Očitno nek procent pošiljk, za katere oni plačajo carinske obveznosti, ni uspešno vročen. S to dodatno tarifo pokrivajo takšne padalce.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Moraš tudi razumeti, čemu je to zavarovanje. Očitno nek procent pošiljk, za katere oni plačajo carinske obveznosti, ni uspešno vročen. S to dodatno tarifo pokrivajo takšne padalce.

Ah dej. Sej mi lahko ponudijo "plačilo po predračunu" in je to to.

Vedno je riziko in vsi ga ne moremo prevaliti na končnega uporabnika.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik igi pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Moraš tudi razumeti, čemu je to zavarovanje. Očitno nek procent pošiljk, za katere oni plačajo carinske obveznosti, ni uspešno vročen. S to dodatno tarifo pokrivajo takšne padalce.

Ah dej. Sej mi lahko ponudijo "plačilo po predračunu" in je to to.

Vedno je riziko in vsi ga ne moremo prevaliti na končnega uporabnika.
hysterical-1.gif
Komu pa bo kurirska služba prevalila stroške kot končnemu kupcu, ki je plačnik njihovih storitev?

Sicer pa Pošta Slovenije so še večji manipalotorji pri pošiljkah iz tujine. Oni ti zaračunajo neke stroške tudi za pošiljke, ki niso carinjene.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
Pravzaprav je to strošek, ki nastane ko oni uredijo vse papirovje. sedaj se to imenuje zavarovanja za carinsko obveznost , včasih pa so jasno povedali, da so to pač manipulativni stroški in da potrebujejo še pooblastilo
Je pa menda opcija, da se odziblješ do njih in sam vse urediš ( pa te verjetno 2-3x več pride )
najceneje je pošta
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.341
975
113
Celje
Obišči stran
Nekam sem moral "zlit" svojo slabo voljo.
evil.gif


Itak mi je jasno, da to je to. Hočeš/nočeš.

Je pa dejstvo, da je to precej mejna zadeva kar se tiče poštenosti do uporabnika.

Nič vidim, da sem napačno posloval
hysterical-1.gif
 

ishtar007

Majstr
31. avg 2007
1.354
212
63
Tudi jaz sem enako slabe volje okoli teh dodatnih stroškov. Imam ravno eno zadevo, ki na DHL čaka na carinjenje. Morda kdo ve, koliko časa tole traja pri njih? Na pošti gre vse skupaj ponavadi kar hitro čez, ko enkrat dobiš obvestilo in podaš vse printscreene nakupa.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Moraš tudi razumeti, čemu je to zavarovanje. Očitno nek procent pošiljk, za katere oni plačajo carinske obveznosti, ni uspešno vročen. S to dodatno tarifo pokrivajo takšne padalce.
Tole je pa malo iz riti potegnjeno.. ne moreš kar vse užgati 2% oziroma tudi do 100% vrednosti pošiljke, zaradi nekih padalcev?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Moraš tudi razumeti, čemu je to zavarovanje. Očitno nek procent pošiljk, za katere oni plačajo carinske obveznosti, ni uspešno vročen. S to dodatno tarifo pokrivajo takšne padalce.
Tole je pa malo iz riti potegnjeno.. ne moreš kar vse užgati 2% oziroma tudi do 100% vrednosti pošiljke, zaradi nekih padalcev?
Vsako zavarovanje deluje na tak način. Zato pa se tudi temu reče zavarovanje ...
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ja tudi sam ne vidim rad, da pride s fedexom ali z dhl.

Je bilo pa hitro. Ravno po božiču sem dobil v petek, da je v Sloveniji, da jim pošljem, da ocarinijo. Pa so uredili isti dan, da sem lahkšr osebno prevzel pred dopusti.

Je bil pa strošek 57€ za izdelek 210€.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Ce kupis na firmo, lahko to urediš sam, ne rabis plačat DHLu....

Aja? Se pravi “pooblastilo”, ki si ga ob naročilu dal špediterju enostavno prekličeš in odstopiš carinjenje drugemu? Ti kar - in potem joči, da te je DHL opalil za “odstop drugemu” in “stroške skladiščenja”.

@igi - tem 2% se načeloma izogneš ob plačilu vnaprej, te pa potem opilijo za “dodatno skladiščenje”, saj zadeva leži dan/dva dlje pri njih. Svinjarija je, ker te opilijo “najmanj 18,3p” - čeprav se plača zavarovanje le na znesek DDVja in carine.
In ja - tole vknjiži pod šolnino.

@pbutec - ne jamraj čez pošto, so od vseh carinskih agentov najcenejši in najmanj komplicirajo.