Mojstrana - slap Peričnik

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.615
14.308
113
Zdravo banda
pozdrav.gif


A je bil slučajno kdo od vas v zadnjem času kaj pri slapu Peričnik malce izven Mojstrane? Zanima me namreč situacija pri slapu in okolici oz. natančneje - ali je zadeva v pomrznjenem stanju ali bolj ne.

Že vnaprej hvala za vse uporabne in (klasično alter) neuporabne info
nahrung002.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.615
14.308
113
Lansko leto januarja je zadeva namreč izgledala takole lepo pomrznjeno in bi šel letos spet kaj zabluzit tam naokoli
cheer.gif




 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.259
-8.464
113
Kako je ne vem, so pa vsekakor letos temperature višje, kot lansko leto ob tem času, zato lahko pričakuješ manj ledu.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.615
14.308
113
Jasno ja, ravno zato malo poizvedujem na več različnih koncih kako kaže in seveda upam na nižje temperature v prihodnjih dnevih/tednih vsaj v tistih krajih
smile-1.gif
 

giovanotti

Fizikalc
20. dec 2012
171
99
28
Jaz sem bil 30. 12. Avto pustil na parkingu pri ledenih jaslicah. Za gor grede šli po pešpotki ob strugi (levo, če gledaš v Vrata). Verjetno v tem času že bolj shojeno. Za nazaj po cesti, kjer je BP shojeno.
Slap teče, ledene sveče so bile manjše kot na gornjih fotografijah. Sestop od slapu nazaj h koči je neugoden, če imaš slabo obutev. Priporočam dereze za nataknit, saj je leva potka precej poledenela. Mi smo sestopali kar po celem snegu, ki je pod drevesi lepo pomrznjen.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.310
5.834
113
pri taščici
Če ne dobiš podatka, lahko zvrcenm koga v mojstrani pa vprašam (po gsm ali pa preko FB imam kontakte od treh) . Ampak glede na temperature ki so 20C višje od lani močno dvomim da je kaj poštenega od ledu tam. Prej bi rekel da bo v prihodnjih dneh izginilo še tisto malo kar ga je bilo v preteklih dneh.
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Zdravo banda
pozdrav.gif


A je bil slučajno kdo od vas v zadnjem času kaj pri slapu Peričnik malce izven Mojstrane? Zanima me namreč situacija pri slapu in okolici oz. natančneje - ali je zadeva v pomrznjenem stanju ali bolj ne.

Že vnaprej hvala za vse uporabne in (klasično alter) neuporabne info
nahrung002.gif

Bil sem tam v torek 2.1. Pri slapu je nekaj malega ledenih sveč in zamrznjeno okrog, kjer prši od slapa. Nič posebej spektakularnega, bi moralo biti dalj časa precej pod ničlo, da bi več vode zamrznilo. V torek dopoldan so se pri 0°C sveče lomile, je bilo izgleda že pretoplo. Če greš do slapa, je fajn imeti tamale dereze, ker je sneg pomrznjen in drsi, na mestih, kjer prši od slapa pa je čisti led.

Naprej od Peričnika proti Vratom je bilo več snega. Spodaj pomrznjenega, ki se je na osončenih predelih že prediral, zgoraj pa je bilo še nekaj malega svežega (5-10 cm).
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.615
14.308
113
Povsem pričakovano stanje torej. Kar se pa sestopa tiče je pa bolj kot ne vedno dokaj neugoden in tudi jaz priporočam uporabo tistih manših derezic za 15-30€, ki se jih natakne na pohodne čevlje. Ali pa vsaj pohodne palice, če že derez ni v igri.

Hvala vsem za info
pozdrav.gif