Islandija - rentacar

PivoMan

Pripravnik
21. avg 2016
51
2
8
pivo-man.blogspot.si
Hello!
A je bil kdo v zadnjem času kaj na Islandiji in ima kakšen dober namig, pri kateri agenciji vzet rentacar? Iščem dobro in cenovno ugodno varianto za dobrih 10 dni v juliju/avgustu. Sem že veliko preiskal an netu, vem da ne bo poceni, tako da bi še kakšen ekstra namig prav prišel.
nahrung002.gif
 

fujtajksel

Pripravnik
4. sep 2014
167
5
18
Hehe, Islandija poceni, dober hec! Če si že veliko preiskal in nisi našel, najverjetneje pomeni da ni.
Če misliš kej izven glavnega obroča je treba vzet kakšnega terenca a la Duster, z navadnimi ne dovolijo (hvalijo se da imajo GPS tracking) in ceste so res slabe. Še glavnemu obroču manjka nekaj asfalta na JV koncu.
Glej da prešvercate s sabo kufr ali dva špecerije, roba v štacunah je 3-5x dražja kot kot v EU. Hrana v gostilnah je mogoče dražja le 2-3x kot pri nas v primerljivem rangu, ampak poceni fastfudov ni.
 

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Jaz sem dal oktobra 2016 za fiesto za dva dneva 180 eur s polnim zavarovanjem z zero excess (thrifty/dollar). Sem prebral toliko "horror stories" v zvezi z najemom avta na Islandiji, da nisem želel riskirati z navadnim zavarovanjem. Kolikor sem na hitro preletel pod 800 eur z osnovnim zavarovanjem ne boš prišel skozi.
Pa tudi o terminu razmisli, julija in avgusta je gor gužva kot v kakšnem shopping centru pred božičem, pa vse je še dražje kot ponavadi.

http://www.autoeurope.eu
Tule sem sicer našel i30 ali podobne kategorije za 400 eur od 27.7. do 7.8., vendar je odbitne 195.000 ISK, kar je 1500 eur. Se mi zdi kar veliko, pa baje so kar temeljiti pri uveljavljanju...
2648026-iceland.JPG
 

Priponke

  • 2648026-iceland.JPG
    2648026-iceland.JPG
    71 KB · Ogledi: 315

BigPoppa

Majstr
19. jul 2007
1.286
350
83
Citat:
Uporabnik fujtajksel pravi:
Glej da prešvercate s sabo kufr ali dva špecerije, roba v štacunah je 3-5x dražja kot kot v EU. Hrana v gostilnah je mogoče dražja le 2-3x kot pri nas v primerljivem rangu, ampak poceni fastfudov ni.
Meni se pa ravno v trgovinah ni zdela roba tako ekstremno dražja kot pri nas, sem pa otrpnil, ko sem videl v centru Rejykjavika pizzo za 35 eur, zgledala je pa kot tista zmrznjena iz lidla.
smile-1.gif
Je pa gorivo bilo takrat dokaj razumne cene, sedaj pa vidim, da je že 1,6 EUR...

Ko gledaš te cene se jim kar čudiš, da kljub malo višjim dohodkom vztrajajo:
https://www.numbeo.com/cost-of...city2=Reykjavik
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.744
586
113
Midva sva maja 2015 pri sixtu dobila takrat najboljšo ceno, 11 dni chevrolet spark, neomejeni km, 303€ s prevzemom na letališču.
 

drevored

Pripravnik
11. jul 2013
102
7
18
Midva sva ga konec junija/začetek julija najela za 325 € za 8 dni brez odbitne franšize, rezervirala pa na Billiger Mietwagen. Dobila sva Kio Picanto z gretjem sedežev.
cool-1.gif
Je pa treba večkrat preveriti cene; ko sva prvič rezervirala, je bila cena skoraj 500 € in še dobro, da je na voljo brezplačna odpoved.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Bili smo dober mesec nazaj, vikend trip, Reykjavik in okolica.
Avto smo vzeli na letališču, Toyota corolla avtomatik je bila 180 evrov s polnim zavarovanjem, plačal sem en teden prej prek rentalcars.com - to je samo malenkost višja cena kot pa povratna za bus z letališča do Reykjavika za 4 osebe. Gume je avto imel ježevke. Treba je pazit na parkiranje v centru mesta, na srečo parkomati jemljejo vse kartice.

Cene pa so takšne kot se za Islandijo spodobi - pivo v lokalih je 8-10 evrov, kozarec vina 15, menuji v verižnih fastfoodih od 15 evrov dalje, burgerji v kvaziboljših barih 20+ evrov, pica v verigi Domino's (še kar solidna) med 20 in 30 evrov - so ravno tisti teden imeli akcijo in so bile velike pice samo 12 evrov
smile-1.gif
Dobra hrana je tudi pri kitajcih (in imajo vso azijsko ponudbo, ki je neprimerljivo boljša od slovensko-kitajskega povprečja, cene so 3x večje kot pri nam. Kopališča pa so poceni, cca 8 evrov dnevna (kot Ljubljana).
Dejansko verige so še znosne, restavracije pa pregrešno drage (v italijanski restavraciji so povprečni špageti bolognese okoli 30 evrov).

Keša ne dvigovat, nima smisla, čisto povsod jemljejo vse kartice, tudi brezstične. Če ti bo kaj keša ostalo, good luck, nihče ti ga ne bo vzel izven Islandije. Mi smo ga imeli za 400 evrov, pa smo se ga komaj znebili, ne vidiš človeka, ki bi ga imel pri sebi.

Daleč najcenejši alkohol je na letališču v Keflaviku, tik pred izhodom. V državnih trgovinah z alkoholom je kako tretjino dražje.
 

PivoMan

Pripravnik
21. avg 2016
51
2
8
pivo-man.blogspot.si
Hvala za odgovore, še posebej zadnjim trem. Ne pričakujem da bo poceni, itak je to Islandija. S sixtom imam že dobre izkušnje od prej, za ta Bilinger sem pa slišal, ampak še nikoli probal. Mogoče pa tokrat.