Projektiranje/izvedba obnove lokalne ceste

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Zato se ze sedaj vozijo po muldi katero so vrezal.
2634172-IMG_20171124_102434.jpg
 

Priponke

  • 2634172-IMG_20171124_102434.jpg
    2634172-IMG_20171124_102434.jpg
    139,9 KB · Ogledi: 474

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.175
8.954
113
cez eno leto boste spet klicarili na občino, da popravijo luknje in bankino.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334


- Si že kdaj plačal kazen za to?
- Imaš vozniško, oz. znanje iz CPP?

To da so te črte zelo velikokrat nelogično postavljene, je drugo vprašanje, toda o tem kot šofer nimaš kaj razmišljati. Glede na dejstvo, da praktično vsi Alterjevci vozite po cestah točno v skladu s predpisi in po omejitvah hitrosti itd ... - me strašno čudi, kako neprebavljiva vam je polna črta na sredini ceste in kako napačno si jo razlagate.
rolleyes-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Citat:

To da so te črte zelo velikokrat nelogično postavljene, je drugo vprašanje, toda o tem kot šofer nimaš kaj razmišljati

Dokler bo takole ne bo bolje v Sloveniji.
bonk.gif

Pa to ne pomeni da jo lahko prevozis legalno.
Me pa zanima kaj mi bodo odgocorili z direkcije za drzavne ceste. Res me zanima razlog zakaj je polna crta na edini 300m ravnini izven nasleja na 15km odseku ceste.
Najbolje da damo.povsod polne crte.....
Ko dobim naslednjic policaja za seboj peljem z 51%dovoljene hitrosti. Pa naj me prehiti ce se upa. Aja, on bo dal lucke....
bonk.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Hja, plačal boš kazen zaradi oviranja prometa, tako kot sem jaz, ko sem peljal skozi Laško 40/h, nisem pa opazil, da so pred par dnevi spremenili režim na 50/h - je že kar nekaj let sicer od takrat.
Sem si grenko zapomnil, sem pač "zlopamtilo", kaj čem sam nad seboj
rolleyes-1.gif
.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne veš situacije.
Peljal sem polomljeno punco (svakinjo, ki je bila okoli 12 let) v Celje po gips - je pač morala celi ulici dokazati, da se da tudi iz 3 meterske škarpe skočit dol
smile-1.gif
.

V Laškem pri Aškercu (malo naprej od INE ) je bil radar in traktor s prikolico, ki se je ravnokar odmikal tja h gostilni. Seveda nisem mogel ob radarju kar športno potegniti iz 10/h na predpisanih 40 (na pamet sem mislil, da je še vedno tam 40
rolleyes-1.gif
. )

Potem je bilo srečanje z Apolotom, ki mi je razložil, da sem vozil 22/h - in kako boš razsodno razmišljal? Zadaj polomljen otrok, na desni smotan tast, jaz pa samo furam ...
uf-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Jaz pa obratno.prigodo s trakotorjem.
Peljem z motorjem po naselju 50, dohitim traktor s prikolico, puf mimo, par 100 metrov naprej pa lizika. 72 na 50 omejitev.

Se dobro da ni bila.polna crta. Bi ke se za tisto haklali....da bom vsaj.malo v konteksu teme
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Saj to mi je jasno.
Zanima me, kaksni so kriteriji zakaj je nekje polna crta, nekje pa crtkana. Ker dvomim da za to ne bi obstajal nek pravilnik. Pa da vidim, ce se je nekdo drzal.pravilnika....
www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=PRAV11505#
Pa se tabela v prilogi.
Se vedno.pa ne vem.kdaj in kj se rise kaksna crta. A kdo najde to v linku oziroma prilogi?
Me ima da bi kar inspektorat aktiviral....ce ze.direkcija ne odgovori, upam, da bo vsaj inspektor za ceste(promet).
 

Priponke

  • 2634442-RS_-2015-099-03920-OB-P009-0000.PDF
    0 bajtov · Ogledi: 166
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Obcina moravce odgovorila.da je to.v.pristojnosti drzave in dala.email naslov.
Od tam pa se nobenega odgovora.
Seveda ne, država se ne petlja v občinske ceste
wink-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Tole.sicer ni vaska pot, ampak predvidevam da lokalna ali celo regionalna cesta moravce izlake.
Edini odsek na cca 5km ceste (sicer pa eden izmed redkih mest primernih za prehitevanje od termita pa do izlak ni bolj primernega mesta, to je okoli 14km) kjer je mozno varno.prehiteti kak traktor ali kaksnega nedeljskega voznika, oni pa narisejo polno crto. Zaradi dovoza od hise na sredi ravnine?
Nekoliko stran pa nepregledni ovinki narejeni s prekinjenimi crtami...

In potem mene otrok na zadnjem.sedezu sprasuje zakaj prehitevam ob polni crti. Pa ne bom pol ure za traktorjem.peljal.....
Zakaj ne vprasa zakaj je tu polna crta?
Bom pa jaz!
evil.gif


<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/abZUohTvdnk" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Evo po treh tednih dobil odgovor.
pravilnika ki sta omenjena
https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina?urlid=200591&stevilka=3896
https://www.uradni-list.si/gla...-na-javne-ceste
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Še slika iz pisota z izmerjeno razdaljo, ki je res krajša (za kocino) od zahtevanih 380m za omejitev 60kmh. Oni najprž merijo brez prehodnic ne vem pa ne. TUkaj bi rabil pomoč Kebra ali koga drugega.
Navedli so da je razdalja za prehitevanje za hitrost 60 kmh premajhna. Sodeč po pravilniku je res.
v drugem delu se sklicujejo na skupinksi priključek, ki pa to ni.
Ta priključek je priključek od ene hiše. v četrtem členu istega pravilnika pa piše da so pirključki do 4 stavb individualni. potem šele skupinski. Torej
confused-1.gif

Sicer pa se v naslednjem (10.) odstavku sklicujejo ( sicer za novogradnje kar pa to res ni), da mora delež dolžine za prehitevanje na odseku biti najmanj 15%.
Če sem pošten, in dosleden do navedenih pravilnikov, potem na celotnem odseku (cca 15km) ni možno prehitevanje. (kljub prekinjeni črti marsikje, ker ta prekinjena črta potem zagotovo krši ta dva pravilnika).
Tole za skupinski dovoz jim zagotovo odgovorim, spotaknil se bom tudi na malenkost prekratko razdaljo ki bi omogočala prehitevanje (naj bi dali pa 50 omejitev, potem je dovolj dolgo) in vprašal jih bom kje je na tem 15km odseku dovoljeno prehitevanje ki je v skladu s pravilnikoma.
bonk.gif
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
734
113
še enkrat: na tvojem posnetku je viden znak za križišče, videl si citat iz zakona, ki prepoveduje prehitevanje v križišču. zadeva zaključena.
tam pri izlakah pa vsaj po posnetku sodeč ne gre za križišča, ampak za dovoze do hiš, torej je prehitevanje dovoljeno.
Citat:
19. križišče je prometna površina, ki nastane s križanjem ali združitvijo dveh ali več cest v isti ravnini. Za križišče šteje tudi priključek na javno cesto, razen priključka nekategorizirane ceste iz tretjega odstavka 9. člena tega zakona, priključka dovozne poti do objekta ali zemljišča in priključka kolovozne poti ..
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Prosim za kak link do pravilnika o projektiranju, obnovi, gradnji lokalnih cest, javnih poti.
Ker tako kot se v "nasem" koncu obnavlja cesta pa se ne.
Na terenu se nisem videl projekta (videl sem ga na hitro v pisarni obcine), izvajalec brez metra , kaj sele nivelirja, teodolita...., ob cesti poteka manjsi jarek v katerem bodo kanalete (zelja krajanov so cevi , pa usedalnik pred njimi, ker je to hudourniska voda iz gozdne poti).
Z nadzornim se prerekam glede precnega nagiba v ovinku, kjer bo cesta nagnjena ven (jaz pa hocem da je notri), ker sicer pravi, da bo zmrzovala voda na cesti ko bo tekla preko nje(zanima me kje se bo tajala)), v tem ovinku kjer si ob snegu najveckrat bil v jarku (cesta je v klancu in si sel z zaletom, da si prisel preko klanca), so nam postavili kanalete 1m globoko, pred tem pa 15m cevi iz meni neznanega razloga). Skratka, mojstra iz risanke A JE TO, sta za mene prava mojstra proti tem kar opazujem zadnje case.

Prosim za link do pravilnika, da cimprej naredim konec tej neumnostim.
bonk.gif


Upam, da bo prvi v kanaletah smetarski kamion. Se letosnjo zimo!
Poglej priponko 20242
Ena sveža fotka.
Kdaj bo usedalnik poln?
 

Priponke

  • IMG_20180327_154837_814-803x1408.JPG
    IMG_20180327_154837_814-803x1408.JPG
    522,8 KB · Ogledi: 263