Optika za telebane

Sine370

Pripravnik
27. jun 2015
816
0
16
2018 bodo potegnili optiko do omarice v hiši (blok).
Ali pozna kdo koga ali firmo, ki bi razvod po bajti naredil že prej, da pričakamo "svetovno čudo" pripravljeni, ali se prepustiti največjemu SLO napeljevalcu?
Pa srečnga pa zdravga!!
cheer.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Zakaj pa, če ti zastonj po bloku razpelje operater, ko se priključiš oz. skleneš pogodbo. Mi imamo v bloku omarico in optiko od T2. Po celem bloku so položeni samo nadometni kanali za kabel (položil jih je t-2, ko je dobil soglasje za omarico v bloku.). Ko sem sklenu naročnino, so prišli, naredili preboj, ter od stanovanja posebej vlekli do omarice. Optični kabel se ne reže in štuka. Od vsakega stanovanja ki se bo priklopil bodo vlekli 2 kabla do omarice. Zakaj bi vnaprej postavljali in si delali stroške?

Priklop traja samo urco ali 2, tako da zakaj bi ga že čakal z kablom. Speljali so mi cca 3 metre po hodniku stanovanja (dajo sami nadoometni kanal), prebijejo zid na hodnik do že postavljenega nadometnega kanala, potem pa te kanale odpirajo in vlečejo skozi štuke direkt do omarice. Ko je priklopu je kr preko dlančnika in mobilnega neta vse vkliopil, dobenih klicov na centralo, itd, pa čakanja, da kak operater to vklopi. Dobro urco so bli fertik. Probajte se z operaterjem dogovoriti, da po bliku še pred napeljavo naredi nadometne kanale.
 
Nazadnje urejeno:

Sine370

Pripravnik
27. jun 2015
816
0
16
Tle se vlači po bloku ene 5 dealerjev. Od lokalca, do jebikoma, t2, telemacha, in ne vem koga še. Vsak se nekaj naprdeva, da se je treba na njega priključiti.......... .
Soglasje za enega dealerja, bo padlo zaradi lokalpatriotov, tistih , ki je njihov najboljši, in tretjih, ki so se navadili na nekoga.
In če sem čisto pošten, tudi jaz ne bi več na jebikom, ki je glavni dealer!

Grem enga takratkega ruknit, zaživce!
nahrung002.gif
Al pa dva!
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Jebikom je pri nas montiral kaka 2 tedna. Pa je samo privat bajta
rolleyes-1.gif
.

To je prav neverjetno, kako se telekom spravi k delu. Najmanj 5 ekip po dva delavca je prihajalo ena za drugo, tazadnji ki je prinesel boxe in jih priklopil, je bil pa sam. Nič ni vedel kakšen paket imamo in kako to in ono ... eno uro je bil na telefonu da je dobival navodila.

Čisti pogreb
uf-1.gif
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... in tudi naprave za optiko, je preba priklopit preko prednapetostne zaščite ... (think why!) ...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne gre za to. Gre za način reševanja težave. Je rekel oni študent na številki 080 ... , - Veste, vaš box je lastniški, mi pa tega sedaj več ne prakticiramo, sedaj se oprema samo še najema. Adijo.

Potem sem moral klicati še nekajkrat, da mi je vendarle nekdo odgovoril, da bo treba naročniško pogodbo spremenit itd, ...

- Pa u pm, saj te nisem tega prosil ali kompliciral ! Pošlji že tisto prekl. opremo in spremeni kar misliš da je treba
10.gif
!
- Ja veste, ni tako enostavno, pa še boksov ravno zdajle nič nimamo. Pojdite nekam v našo poslovalnico in si jo sposodite itd ...
uf-1.gif


Toda da so mi dali to začasno rešitev, sem potreboval kaka 2 tedna in grožnjo, da se naj yebejo in da bom šel drugam!
Letos poleti smo imeli namreč dva konkretna udara strele, ki sta popalila pol Sevnice s centralo vred. Najprej je skurilo Fritzbox v delavnici, telekomovec je prišel in izmeril, da signal v omarici je, naprej se pa yebi sam. Potem smo menjali po bajti okoli 150 m kabla, da smo mu lahko dokazali, da je njihov Fritzbox zanič. 2 tedna sem bil v delavnici brez interneta zaradi teh šalabajzarjev!
10.gif

Čez en mesec pa še enkrat doma, ko je strela sežgala fritzbox in dva boxa za TV. Zgodba se je zopet ponovila. Kako naj jaz vem, kaj je zanič, sem morda jaz serviser? 10. Avgusta je bil udar strele, popravljeno je bilo pa 5. septembra.

Ti ljudje so skrajno neresni! Telekomunikacije so njihova stvar in jim jo tudi plačujem. Mar mislijo, da bom sam popravljal - če pa nimam nobenega pojma kako zadeva sploh dela
stupid-1.gif
?
 

trobla

Pripravnik
28. dec 2014
206
17
18
@Demz....Stari pa kolko problemov imaš ti v lajfu??? Samo tebe jebejo...vsi