NLB Klik

okrim

Pripravnik
6. feb 2012
96
0
6
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Klok ima samo težave s svojim HA (visoko razpoložljivostjo), saj le-ta ni na nivoju seje. Ko pride do preklopa na drugi node te enostavno zabriše ven in se moraš še enkrat prijaviti. Sicer se mi je to zgodilo ene 2x ampak se je.
Tako je ja. Moraš biti zelo hiter, da ti uspe s prvim poskusom. Mislim pa, da je to ena nevšečnost, ki bi jo lahko odpravili s posodobitvijo. Kadar se ti najbolj mudi glih takrat te najbolj to zajebava in ko se hitiš se še zmotiš in nato se še več zamudiš.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ne, to ni stanje delovanja. do take situacije pride poredko, ponavadi ko se nekaj zgodi primarnemu nodu in se izvede failover. Če bi se to vseskozi dogajalo bi bil KLIK down. Tako pa ob sili pomeče uporabnike dol... In to ni konstantno, na vsakih 5 minut... ampak ob izredni situaciji. In je neodvisno od browserja, posodobitev ali OSja.
 

okrim

Pripravnik
6. feb 2012
96
0
6
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Ne, to ni stanje delovanja. do take situacije pride poredko, ponavadi ko se nekaj zgodi primarnemu nodu in se izvede failover. Če bi se to vseskozi dogajalo bi bil KLIK down. Tako pa ob sili pomeče uporabnike dol... In to ni konstantno, na vsakih 5 minut... ampak ob izredni situaciji. In je neodvisno od browserja, posodobitev ali OSja.
Ja pri meni se osvežuje v intervalih na vsako minuto in to vseskozi že od samega začetka (1leto približno od kar uporabljam NLB). Če recimo začnem tipkat najprej E-mail v času 0,30 minute ne končam z vpisovanjem do 1,00 minute in potem se stran osveži in moram začet prijavo na novo. Ko se stran osveži moram pohitet, da v 1 minuti vpišem e-mail, geso in prijava. A bi mogoče moj brskalnik blo potrebno nastavit.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Potem išči napako lokalno. Na svoji napravi, OSju, brskalniku.
Večini nam dela b.p., tako z Win7-Win10, OSx, Linuxi... iOSji... IE, Chrome, FF, Safariji...

Sicer sam najraje uporabljam Chrome na Winsih, Safari na OSX... Potem pa sledi IE (EDGE) in FF...
 
22. jul 2007
12.763
1.291
113
123
Zadnje čase se mi dogaja, da ko odprem apk. OTP generator zadeva melje nenormalno dolgo preden se pojavijo številke, kako je pri vas?
 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.471
859
113
Pri OTP geslu (zaenkrat) nisem opazil, sem pa opazil pri prijavi v mobilno banko, da včasih res nenormalno dolgo rabi.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
ja, še posebaj ponoči, očitno takrat neke TASKE peljejo in je sistem zelo neodziven...
prav obupno včasih
Ponoči bančni serverji na veliko obdelujejo transakcije, kreirajo poročila, indijski programerji delajo update, skratka serverji so polno obremenjeni. Včeraj okoli polnoči mi je trikrat kazalo napako, preden sem prišel v banko.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.603
961
113
Ne vem kaj imajo toliko za obdelovat, če plačilni promet poteka samo čez dan in med delovniki. Update pa navadno čez vikend dajejo gor in je takrat zadeva offline.
Kaj šele ko bo instant sepa...
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Vse transakcije se obdelujejo ponoči, tedaj se kreirajo tudi poročila za BS, dela backup in implementira spremembe zakonodaje. Vem zato, ker je bil prijatelj skrbnik meinframe strežnika v eni večjih bank in ni imel nobeno noč miru, ker je stalno reševal kaka sranja.