Štumfi za avto na zadnji pogon

tejc007

Pripravnik
6. jun 2008
451
2
18
Ima kdo kake izkusnje z avtom na zadnji pogon in zasnezenimi klanci. Bi priporocili kake "sockse" ali kaj drugega. Naj bi blo simpl in ucinkovito. Da me kje v avstriji ne presrneti glede na napovedi prihodnji teden... Zimske gume so drgac nove, sam do koce je tud fajn pridt.
 

altermost

Fizikalc
14. maj 2015
258
73
28
Štumfi v A ne veljajo - vsaj za policijo, preverjeno ker sem dobil opomin ko sem z njimi pred leti prišel na Ljubelj bi skoraj dobil kazen.
 

elth

Pripravnik
20. avg 2007
416
24
18
Kavčke
Citat:
Uporabnik altermost pravi:
Štumfi v A ne veljajo - vsaj za policijo, preverjeno ker sem dobil opomin ko sem z njimi pred leti prišel na Ljubelj bi skoraj dobil kazen.

Na Ljubelju me lansko zimo niso pustili čez v A z Grand Vitaro 4x4,zahtevali so verige za spust.
bonk.gif
Na avtu so bile nove zimske gume.Tako sem jo peš mahnil z verigami v rokah do kolega ki je obtičal 2 km pod vrhom.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Poln tank in ketne. V kufru. Boš več naredil kot s "štumfi"
zmaga.gif


In, btw., sam se pri pozimi niti slučajno je bi šel je6at čez Ljubelj, ampak čez Karavanke, kot gospod
zmaga.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik tony pravi:
Poln tank in ketne. V kufru. Boš več naredil kot s "štumfi"
zmaga.gif


In, btw., sam se pri pozimi niti slučajno je bi šel je6at čez Ljubelj, ampak čez Karavanke, kot gospod
zmaga.gif

Jaz predlani ali lani, ne spomnem se - Druga polovica aprila, jaz seveda že na letnih gumah. Štartam pri soncu iz Lj, in 200m pred vhrom Ljubelja omagam zaradi snega (tudi če bi prišel gor bi potem verjetno gor obrnil, ker avstrijska stran je slabša). Nič bomo šli pač čez Karavanke, če smo že tako daleč... Pridem skozi tunel (na naši strani nič) pa 10cm snega na AC!!

Potem pa je sledilo cijazenje na koroško, ko sem celo pot upal, da bo konec snega, pa ga ni in ni bilo...
 

North

Pripravnik
9. sep 2008
52
0
6
Jaz imam zelo dobre izkusnje z “zokni” za zadnji pogon. Ze dvakrat sem ostal z novimi zimskimi gumami v snegu ( cca 10 cm svezega na cesti v klancu), nato pa povsem brez tezav nadaljeval pot, ko sem namestil nogavice. Preprosto in ucinkovito. So bili ostali prisotni kar preseneceni.
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
super informacija.
jaz vozim bottari štunfe v mojem fun car-ju.
No upam da jih ne bom rabil nameščati
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Jst mam štumfe od "verige" v coupeju, do sedaj še nisem rabil, je šlo vedno brez (kmalu bi rabil pred petimi leti v Dolomitih začetek junija).
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Jaz bom moral vzet štumfe, ker proizvajalec za mojo zadnjo dimenzijo ne “dovoli” uporabe verig. Bi moral dat ožje. Sploh pa pri enem slovenskem proizvajalcu nimajo verig te dimenzije, štumfe pa.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Jaz bom moral vzet štumfe, ker proizvajalec za mojo zadnjo dimenzijo ne “dovoli” uporabe verig. Bi moral dat ožje. Sploh pa pri enem slovenskem proizvajalcu nimajo verig te dimenzije, štumfe pa.

No saj, zato jih imam jaz za fun wagen, čeprav jih rabim le v primerih da me v Dolomitih sredi poletje ujame sneg, ker se pozimi tisti avto ne vozi.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
... in ker pašejo tudi na avto za vsak dan (dovolj širok razpon dimenzij), jih imam pozimi v prtljažniku x-a, čeprav jih 99,9% ne bom potreboval.