Veganski izziv

Nadja85

Zelenc'
27. dec 2017
2
0
1
Sem opazila, da se o tem še ni odprlo teme. V glavnem prejšnjo jesen sem preizkusila tale izziv: www.izziv

Ga ful priporočam za popestritev kuhinje, ker se preko njega dobi, hm, več kot 100 receptov po mojem. Poanta izziva je, da se 30 dni daš na preizkušnjo in odpoveš hrani živalskega izvora (meso, mleko, jajca, ipd.). Jaz sem bila presenečena.

Na izziv sem šla bolj zato, da bi v svoje življenja vnesla malo več zdravih receptov, ampak sem pričakovala nek shujševalni program, solate in smoothieje. V bistvu sem pa čisto normalno jedla! Od bolognese testenin, različnih burgerjev do kremnih juh, različnih pisanih rižit in obloženih mehiških tortilj. Seveda so bili vmes tudi bolj lahki recepti, ampak se tudi pri tej običajno težki hrani po obroku nisem počutila napihnjeno, kot sem se ponavadi.

Njihov izziv (aja, vse je brezplačno!) se spet začne januarja. Sicer poteka celo leto, ampak zdaj je tisti večji, z uvodnimi predavanji in kuharsko delavnico, če bo koga zanimalo. Skratka, toplo ga priporočam, mi je bolj koristil kot marsikatera kuharska knjiga. (Lahko izberete mentorja, ki se bolj znajde v kuhinji - pa vam pove vse skrivnosti od aquafabe/čičerikinega beljaka do lanenih semen namesto jajca in podobno. Koristno tudi za vse tiste, ki delate v kakih restavracijah.)
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.121
928
113
Emona / Carnium
Pa ne morš veganskih izzivov pričet sredi zime, ko zelenjava ne uspeva! Četudi gre za spam (šunko!).
hysterical-1.gif
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.931
2.405
113
Lublana
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Nadja85 pravi:

Od bolognese testenin, različnih burgerjev

Tole mi je najbolj neumno in me še najbolj odvrne od te veganske hrane. Veganska bolognese omaka ne obstaja saj je glavna sestavina meso. Prav tako je glavna sestavina hamburgerja meso. Nehajte s temi neumnostmi in si izmislite svoje jedi in imena in ne kopirajte mesnih jedi, ki jih samo uničite. Osebno bi raje probal vegansko jed, ki se ne šlepa na mesno jed. Razumete? Dvomim.
smirk-1.gif



Citat:
Uporabnik Nadja85 pravi:


Seveda so bili vmes tudi bolj lahki recepti, ampak se tudi pri tej običajno težki hrani po obroku nisem počutila napihnjeno, kot sem se ponavadi.

Pa še čisto preprost nasvet. Ne nažiraj se kot svinja in boš videla, da tudi po mesnih jedeh ne boš napihnjena!
 

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
Citat:
Uporabnik skala pravi:
popolna odpoved živilom živalskega izvora NI zdrava hrana.

Kaj je zdrava hrana je pa nekdo že pripopal zgoraj slike.
Sam sem prešaltal iz vegetarijanske (po 25 letih) na vegansko lansko leto in sem zelo zadovoljen. Tudi ta veganski iziv mi je pomagal. Ne pozabit na B12 in čim manj procesirane hrane.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.306
6.528
113
Od kod dobi telo želeno molekulo za potrebe mu je verjetno vseeno. Ali je to bikec ali špinača, glavno da dobi.

Problem pri veganski je napačna izbira živil, oz razne soje, ipd, kar vodi v pomanjkanje.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
To ne drži vedno. Lep primer je cink, ki je v organizmu izjemno pomemben. Nahaja se tako v živilih živalskega izvora., kot v rastlinah. Telo pa lahko izkoristi samo tistega iz mesa, jajc ali mleka, ker je v rastlinah kelatiziran iz zato nedostopen. Tudi zaradi tega je veganstvo zdravju škodljivo in mi ni jasno, kako izkoriščaš uboge živalce, če ješ jajca in piješ mleko.
uf-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Od kar sem vegan, sem v stanovanju vzredil že 15 milijonov piščancev in 3 mikijone mačkov. Zato prosim Save eggs and milk.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.306
6.528
113
Saj je pri vseh mineralih podobno, telo pač slabo prebavi travo, logično.zato je pri vegi zelo pomembno z dodatki to vnašat
wink-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.308
113
Citat:
Uporabnik sixpower pravi:
Citat:
Uporabnik Nadja85 pravi:

Od bolognese testenin, različnih burgerjev

Tole mi je najbolj neumno in me še najbolj odvrne od te veganske hrane. Veganska bolognese omaka ne obstaja saj je glavna sestavina meso. Prav tako je glavna sestavina hamburgerja meso. Nehajte s temi neumnostmi in si izmislite svoje jedi in imena in ne kopirajte mesnih jedi, ki jih samo uničite. Osebno bi raje probal vegansko jed, ki se ne šlepa na mesno jed. Razumete? Dvomim.
smirk-1.gif

No no...Praktično vse oz. marsikaj se da nadomestit, kar izvoli na ogled ta izjemno okusni recept za pico
cheer.gif