Katere pohodne čevlje?

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Iščem nekaj za v hribe pa če ima kdo kaj izkušenj glede tega. Pač iščem nek kompromis saj se moje poti najprej začnejo v gozdu malo višje si pa že v skalah. Do sedaj sem imel neke nizke Alpina ampak v skalah je bilo bolj tako tako pa še neudobne so. Izbiram med. Scarpa Oboji pridejo cca 200€. Oboje sem že probal in nisem našel nekaj kar bi me motilo. Za Lowo sem slišal da se hitro znuca podplat (res je mehka guma spodaj) Za Scarpo pa da so mrzle če hodiš malo dlje po snegu. Drugih informacij o teh čevljih pa nimam.
 
Nazadnje urejeno:

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Poglej še v Iglu sportu, občasno imajo kar konkretne akcije. Trenutno imajo ene od La Sportive, ki so primerljivi z zgoraj navedenima, za cca 170 EUR. Kar se pa tiče same izbire čevlja, je pa dosti odvisno, po kakšnem terenu jih boš uporabljal in v katerem letnem času. Če misliš delat daljše ture v visokogorju, potem naj ti dajo dovolj opore v gležnju. Jaz osebno imam tudi za poleti takšne, ki ustrezajo polavtomatskim derezam - zato, ker imajo dovolj trd podplat. Kar se pa tiče poletja/zime, so pa vedno kompromisi, če nimaš dvojih čevljev.
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Priporočila tukaj kaj kupiti ni! Fizično moraš poskusiti čevlje in ali ustrezajo ali ne ustrezajo. Svetovanje katero znamko / model je nesmiselno, ker lahko boš kupil La Sportivo pa če se ne počutiš v njih "udobno" ne pomaga nič,čeprov so eni izmed najboljših čevljev. Probati, imeti v trgovini na nogi pol ure pa spet poskusiti še druge. Vzemi si kar nekaj časa, ker verjemi kasneje ne boš obžaloval tega
smirk-1.gif


Imaš kot so omenili Iglu, Kibubo, Alpino, Anapurno...nekaj se bo že našlo
smirk-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Jaz osebno sem kupil tole: http://www.proalp.si/index.php?route=product/category&path=62

Konkretno imam model ''Kofce'', ki so sicer nizki pohodni, ampak sem za enkrat res zadovoln. Pred tem sem imel alpino in so se mi v dobrem letu dobesedno razpadla
frown-1.gif


Predlagam ti tako kot je Ice napisal da greš probat, oba čevlja gor, malo se sprehodiš po trgovini in ti bo kmalu jasno kaj ti ustreza oz. kaj ne.

Pa uspešen nakup
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Ja sej probal sem oba in za po trgovini in po tistem klančku, ki ga imajo je bil bolj udoben Love. Od Scarpe je bil pa malo bolj trd podplat in bi bil bolj primeren pomoje za plezanje po skalah. Sta se pa oba lepo oprijela noge in dobro razdelila pritisk tako da me ni nikjer tiščalo. En kompromis bo treba izbrat, ker nad 2000 je povsod skalovje.
 

Ice

Pripravnik
17. avg 2007
816
19
18
Si imel enojne ali dvojne nogavice? Eni sicer raje vidijo z enojnimi nogavicami, ampak vedi da ko boš imel 5+ ur na nogah čevlje tudi noga malo oteče, kar v tem primeru je uporaba dvojnih nogavic boljša ker še vedno imaš neko "toleranco"
smirk-1.gif


Jest imam sicer gojzerje Alpino Lhotse pa nizke La Sportivo Ultra Raptor z katerimi marsikdo gre tudi na Triglav bp gor
smile-1.gif
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Ma kaj pa vem, meni enojne nogavice popolnoma zadostujejo. Tudi po 12+ urah ni nobenih težav. Glej le to, da čevlje poskusiš popoldne (ko je noga ponavadi mičken bolj otečena kot zjutraj) in z nogavicami, ki jih nameravaš uporabljati. Zlato pravilo pa naj bi bilo, da ko se s prsti dotikaš sprednje strani (odvezanega) čevlja, ti mora pri peti ostati za prst prostora.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
Hmm meni je v trgovini Gornik prodajalec rekel da ne sme biti nobenega lufta pri peti ko probaš in malo pohodiš. Pri zavezanem čevlju seveda.
 

Zebdi

Fizikalc
11. dec 2017
434
137
43
Tako je, pravilno ti je svetoval. Finta tistega "za prst prostora" pri odvezanem čevlju je v tem, da ti pri zavezanem pri hoji navzdol prstov ne nabija ob čevelj. Pri normalni hoji ti noga seveda ne sme plesati v čevlju, prav tako ti pa ne sme dvigovati pete.
 

altermost

Fizikalc
14. maj 2015
258
73
28
Če imaš za številko prevelike čevlje in jih pravilno zavežeš ti ne bodo plesale noge - lahko pa si daš še vložek, da ti noga pri vzponu totalno miruje. Tako so mi svetovali, ko sem iskal čevlje za 17 dnevni Everest treking - in sem bil vseskozi brez bolečin-žuljev v prstih kot petah kljub skoraj 10000 višincem in 500 km "poti" tako po gozdovih, skalah kot po snegu in vse to "samo" z Alpino Teton.
 

Keki

Pripravnik
26. okt 2007
869
9
18
Kamnik
Jaz sem pred slabim mesecem kupil tole Salewo ..sem super zadovoljen in jih ne morem prehvaliti...no parkrat so se mi razrahljale vezalke, drugače pa super čevelj.
 
Nazadnje urejeno:

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Kar ti pase na nogi, jaz komot cel dan po hribih gonim v adidas supergah. Samo je tempo temu primeren. Glede vezalk ti svetujem pravilno zavezovanje. Prva najbolj enostavna resitev je, da pri zacetnem zavezovanju prepletes vezalke kontra, na zacetku namesto leva cez, najprej zavezes desno cez. in mašna. V 99% to resi zadevo pri okroglih vezalkah.

Problem je, da odrasli ljudje ne znamo zavezovati vezalk! Evo slikica, ce komu pomaga, sicer googlaj dalje.

bad-knot-good-knot-tie-your-shoes-right-way.w1456.jpg


bad-knot-good-knot-tie-your-shoes-right-way.w1456.jpg

 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.335
760
113
Citat:
Uporabnik Keki pravi:
Jaz sem pred slabim mesecem kupil tole Salewo ..sem super zadovoljen in jih ne morem prehvaliti...no parkrat so se mi razrahljale vezalke, drugače pa super čevelj.

Še en plus za te čevlje... Top!
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.667
822
113
Citat:
Uporabnik ALTF4 pravi:
Kar ti pase na nogi, jaz komot cel dan po hribih gonim v adidas supergah. ...............

Res se da,....samo če hodiš po ostrem kamenju ,.. jih zgoniš 1-2-3..in so za v smeti.
 

ALTF4

Fizikalc
8. apr 2017
627
177
43
Res je, zato sem kasneje nabavil scarpa cinque terre in po 17-10 letih se zmeraj uporabljam vse tri pare. Malce tezje od superg, najbolj bulletproof cevelj, ki so ga kdajkoli izdelali. Nobenga sparanja pri materialu, vse made in italy.