Popravilo zvočnikov

Mihad

Zelenc'
14. sep 2017
29
2
3
Pozdravljeni!
imam Volvaka V70, 2002 letnik. Ima 8serijskih zvočnikov in vsi so začeli po 470.000 malo hreščat.
Ker pa je avto v dobrem stanju in ga mislim imeti še nekaj časa, je napočil čas da mi kakšen EDM remix začne spet sedeže rukat kot včasih;)
Kopije zvočnikov ne vem če pašejo v luknje, ampak v osnovi imam namen obnoviti obstoječe. Ker vem da je akustično doživetje v originalni opremi top, celo za zdajšnje čase nimam namena nič spreminjat.
Torej, je kdo v Sloveniji kateri jih obnovi? Al kaj se hudiča dela z njimi?;)
Cena niti ni ovira, vendar če je popravilo predrago bom pač primoran kupit aftermarket.


Hvala!
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Mebrane dvomim da so scufane, saj so avtozvocniki bolj vzdrljivi kot hisni zvocniki. Zvocnike se da enostavno obnoviti eden od njih je zagar audio...
Ce denar ni ovira, bi na tvojem mestu menjal zvocnike in dodatno izoliral vrata. Kljub temu ce so npr. harman kardon in das kaksne dls zvocnike v cenovnem rangu od 150-200 naprej, bos presenecen, kako avto industrija spara se na premium ozvocenju.
 

Mihad

Zelenc'
14. sep 2017
29
2
3
Živjo, danes sem snel ven najbolj motečega hreščača.;)
In ni vidit nič kaj strgan al pa nasplošno kaj poškodovan. Znamke pa ne vem..gor piše sam volvo pa serijska št.

Bom v ponedeljek poklical malo naokoli in poročam kaj se da narediti.


Lp
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Ce pritisnes na sredini mebrane z obema prstoma, bos cutil praskanje. To pomeni, da je tuljavo skurilo in se jo ponavadi zamenja. Se pa ne vidi ker je obroc vmes.
Lahko poslikas zvocnik od spredaj pa zadaj?
 

Mihad

Zelenc'
14. sep 2017
29
2
3
Živjo, sem ga že nazaj dal, moram cel panel dol vzet za snet zvočnik. Tako da bom slikal podobnega katerega imam na "lagerju";)
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Scorp84 pravi:
Ce pritisnes na sredini mebrane z obema prstoma, bos cutil praskanje. To pomeni, da je tuljavo skurilo in se jo ponavadi zamenja. Se pa ne vidi ker je obroc vmes.
Lahko poslikas zvocnik od spredaj pa zadaj?

Dej prosim ne prbijej takih.
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Citat:
Uporabnik Mihad pravi:
Pozdravljeni!
imam Volvaka V70, 2002 letnik. Ima 8serijskih zvočnikov in vsi so začeli po 470.000 malo hreščat.
Ker pa je avto v dobrem stanju in ga mislim imeti še nekaj časa, je napočil čas da mi kakšen EDM remix začne spet sedeže rukat kot včasih;)
Kopije zvočnikov ne vem če pašejo v luknje, ampak v osnovi imam namen obnoviti obstoječe. Ker vem da je akustično doživetje v originalni opremi top, celo za zdajšnje čase nimam namena nič spreminjat.
Torej, je kdo v Sloveniji kateri jih obnovi? Al kaj se hudiča dela z njimi?;)
Cena niti ni ovira, vendar če je popravilo predrago bom pač primoran kupit aftermarket.


Hvala!


Ne se sikirat sej so ti zdržali 470 000 kilometrov !
nahrung002.gif
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Citat:
Uporabnik Scorp84 pravi:
Ce pritisnes na sredini mebrane z obema prstoma, bos cutil praskanje. To pomeni, da je tuljavo skurilo in se jo ponavadi zamenja. Se pa ne vidi ker je obroc vmes.
Lahko poslikas zvocnik od spredaj pa zadaj?

Dej prosim ne prbijej takih.

Ce nisi se videl skurjen zvocnik, pol pa ti ne pribiji.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Scorp84 pravi:

Ce nisi se videl skurjen zvocnik, pol pa ti ne pribiji.

Delodajalec:Gospod, zakaj bi ravno vas zaposlili?
Skurjeni mozgani: Videl sem skurjen zvocnik.
Delodajalec: Gospod vi in vase kompetence ste najboljsi kandidat za nas.

Bravo dubu si siht
 

Mihad

Zelenc'
14. sep 2017
29
2
3
Hahah nekam pocen so😆
Bom rajš malo preslišal hreščanje pa tja do 600.000bodo že, če pa miljonček pade mu pa nove kupim🙃🙃

Drugače pa ja, sem tudi jaz že slišal razne teorije o tem kako probaš zvočnik, vendar moji so glede tega bp, le rahlo hrešči naprimer prednji desni...pa še to najbrž zarad tečne babe k tam sedi...😝 mogoče pa njeni možgani motijo ta drobcen kabel do zvočnika, pa pride do sevanj in do odboja nevemčesa;)... haha pa se to malo tepe;)
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Citat:
Uporabnik Scorp84 pravi:

Ce nisi se videl skurjen zvocnik, pol pa ti ne pribiji.

Delodajalec:Gospod, zakaj bi ravno vas zaposlili?
Skurjeni mozgani: Videl sem skurjen zvocnik.
Delodajalec: Gospod vi in vase kompetence ste najboljsi kandidat za nas.

Bravo dubu si siht

Svojih izkusenj ni treba opisovati
smile-1.gif
drugace sem ze menjal tuljave in na zalost imam nekaj izkusenj.