osnovna šola

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.301
5.332
113
meni se to najbolj poraja po glavi... starši naredijo vse, da prikažejo sončka kot "nenormalnega", s posebnimi potrebami, da se mu pohvata par krivin. bo to čez 15 let prvo sito pri iskanju služb? s tem se ogneš dejansko vsakega, ki ima neke potrebe, pa to ne paše na delavno mesto, pa te bi še nekako sprejel, če bi to dejansko bilo vseeno za določeno delovno mesto. po navadi so taki še v iber pridni, dobri delavci. ampak bojazen je, da vzameš tega sončka pa se moraš še s celo familijo ukvarjati. tako, ki ji je modus operandi nonstop okoli nekih inštitucij hodit pa najedat. me sploh ne zanima, kaj zna, vozi pa zafrkavej kaki drugi kolektiv...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
Avtizem. Ali tak otrok ne moti pouka? Pa saj morajo ostalim zagotoviti normalne pogoje.

ja samo kaj boš če se starš ne strinja s posebno šolo.... Pač ostane v navadni.
 

gustav

Pripravnik
17. mar 2011
478
1
18
Zg. Gorenjska
Tako je. In potem imas v razredu enega takega. Poleg pa se enega iz neurejenih razmer doma, ki je na dobri poti za bodocega kriminalca kot ste rekli.. V visjih razredih so vsaj ocene. V nizjih ni pa nobenega vzvoda za "prevzgojo". Potem pa trpijo pridni in " normalni" v razredu.
 

Travicaa

Zelenc'
10. avg 2015
2
0
1
Odločbe so v 70% zlorabljene s strani staršev. Pogosto sami starši na ta način uničijo lastnega otroka.

Pameten učitelj pri problematičnem otroku z nepotrebno "odločbo" staršem javno in glasno pove:" Jaz ga imam eno leto, vi ga boste imeli celo življenje!"

Žal res nasrkajo ostali otroci, predvsem tisti bolj pridni, ki so za za svojo delovnost kaznovani s sedenjem pri problematičnih, ker jih ko umirjajo. NIč nimam proti rotaciji pri presedanju, vendar naj bo pravična za vse. Če ni, se mora starš postaviti za svojega otroka, ker vsak otrok ima zakonsko pravico do mirnega okolja v razredu, ki mu omogoča normalno delo.
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Saj to je žalostno. Kriv je sistem kater dovoljuje staršem, da otroci ostanejo v klasični oš, čeprav jim ne gre.

Tu sploh ne govorimo o učencih, ki recimo ponavljajo OŠ, ker so tako zabiti.

Sporen je ta "čeprav jim ne gre", ker ni nikjer definiran način. Lahko se sprdne učiteljici, ki ima slab dan in spiše "odločbo" da je otrok bedak.

Če se starši strinjajo je od tu dalje otrok stigmatiziran do konca življenja (enako kot če greš v Sloveniji psihiatru ali na psihiatrično zdravljenje, večina te potem gleda kot na neuravnovešenca).

Torej, četudi je otrok očitno dovolj pameten, učitelji raje kar napišejo odločbo, kot da bi se kaj pametnega skušalo ugotovit. Potem imaš kup takih ki odločbe niti ne rabijo in jo celo izkoriščajo.

Jaz povsem razumem starše, da se ne strinjajo na prvo žogo.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Citat:
Uporabnik ginek pravi:
Torej, četudi je otrok očitno dovolj pameten, učitelji raje kar napišejo odločbo, kot da bi se kaj pametnega skušalo ugotovit. Potem imaš kup takih ki odločbe niti ne rabijo in jo celo izkoriščajo.
Jaz povsem razumem starše, da se ne strinjajo na prvo žogo.

Itak. Ura je 12:05:38 učitlca sedi v zbornici in čaka, da bo 12:30 (prej valda nesme it domu, da ne bo keri kaj reko kak učitli ob 12 že hodijo domov te pa malo počaka za ziher) pa ker ji je dolgcajt usput spesni odločbo ali dve, včasih celo tri če je glih pri kafe avtomatu gužva.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
No ja, ne gre tako enostavno. Za odločbo o pomoči je potrebno kar nekaj dela(učitelj, pedagoška delavka, psiholog, lahko tudi klinični psiholog) in čakanja na samo odobritev. Ne gre to tako gladko po sistemu "se učitelici nekaj sprdne"
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
No ja, ne gre tako enostavno. Za odločbo o pomoči je potrebno kar nekaj dela(učitelj, pedagoška delavka, psiholog, lahko tudi klinični psiholog) in čakanja na samo odobritev. Ne gre to tako gladko po sistemu "se učitelici nekaj sprdne"
In ne v navadni šoli. Zao pa so še ene druge, kjer je izobraževanje za njih.
So ustanovljene ravno zaradi takih. Učitelji pa ostali v šoli pa to podpirajo. Cvek, nezadostno po normativih, ki veljajo za ostale.
Za drugačne normative drugačna šola. Le ta se plačuje tudi iz mojega denarja. Moj pa nima pogojev zaradi takih - ja nerprilagodljivih -
Ja je zaostal in se no bo nikoli prilagodil. Nezadostno in ne bo naredil šoke pod pogoji, ki veljajo za vs v tej šoli!
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Dečko, stvari niso črno-bele, da bi vse s takimi in drugačnimi težavami tlačil v posebne šole.

Marsikomu pomaga že tiste 1-3 ure dodatne pomoči ali individualnega dela na teden. Še posebno tistim, ki imajo težave s koncentracijo.
Nekaterim pa ne bodo pomagale niti posebne šole in niti prevzgojni zavodi.
Potem pa imaš še tiste vmes...
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.968
5.705
113
blizu močvirne prestolnice
Ali danes cveki niso več zaželjeni? Poznam primer, ko je otrok dobil cvek in ga lahko popravil že naslednji teden. Včasih niso šmirglali , če si ga dobil si ga lahko šele z naslednjo kontrolno popravil, ne pa tako kot sedaj v kabinetu .čez en teden.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.261
5.819
113
pri taščici
Zazeljeni najbrz niso bili nikoli,
Sem pa ze napisal da na nasi soli ze vec let ni noben ponavljal razreda. Kako so tonnaredili ori tistih najbolj potrebnih ponavkjanja razreda, ne vem
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.968
5.705
113
blizu močvirne prestolnice
Meni je vseeno. Naj se pomaga otroku, toda, kako je potem z otrokom, ko pride v višje razrede. Dobro, nekaterim se odpre, kaj pa tisti katerim se ne? Jih vseeno puščajo naprej zaradi ljubega miru?
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Cveki sploh niso problem. Ti še ni potegnilo, da ne ne govori samo o manj sposobnih, zabitih otrocih? Imaš vse sorte problemov. Vedenjskih, učnih, fizično pogojenih, psihičnih itd. Pri nekaterih se da z nekaj pomoči delati čudeže in prav je, da se takim poizkuša pomagati. V njihovo dobro, ter v dobro ostalih sošolcev.
Zakoličiti ali fukniti v posebno šolo pač ni rešitev prve izbire in prav je tako. Bi se pa lahko večkrat uporabila pri primerkih, ki se jih ne da poštimati na drugačen način, to pa se strinjam.

Btw, tistim, ki se jim ne odpre, bodo pač nadaljevali šolanje na skrajšanem programu ali poklicni šoli. Če bodo.