Chromecast in predvajanje filmov

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
246
113
Zdej sem opazil da imam probleme s predvajanjem filmov iz tablice na cc. Katere playerje uporabljate? Eni vidim da se obnasajo kot serverji, drugi pac streamajo video na cc.

Amapk pogreje me pa, ko dam avi film streamat in napise da ni podprt format. Avi, osnovni video file...

Zinstaliral sem 10 appsov pa tud en ne dela tko kot bi moral. Da pritisnes tipko stream in da spila na tv.

Ne vem kako vlc in bs player nimata te opcije...
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Plex server instaliraj in ne boš nikoli več imel problemov s formati. Ta sam prekodira video v pravi format. S tablice castaš video, potem se pa ta predvaja s serverja. Tablico pa lahko zakaj drugega uporabljaš.
 

RagnarZ

Fizikalc
17. feb 2016
936
174
43
Pusti plex ipd, ampak si instaliraj videostream in je to to. Podpira vse formate, podnapise pa tud hitr je. Edino pazi da ko streamas da mas popolnoma zaprt Chrome (da ne tece v ozadju) in izklopljen torrent, ker drgac bo stekalo.
 

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18
Enostavno ko pasulj, na telefonu, tablici, nekje pac izberes film, tapnes ikono za cast in se na tv zazene film. Ti potem lahko telefon tudi ugasnes, film se bo predvajal do konca vseeno
smile-1.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
246
113
Ja to mi ne dela...

Sem se igral s plexom pa tud ni tekoce vse... Plus da more bi pc skoz prizgan...

Bom se ta videostream dons pogledal... Ceprav sem ga ze probaval pa so bli tud problemi... Mogoce je pa kje drugje problem...
 

maki3

Pripravnik
14. sep 2007
681
3
18
Zakaj pa mora bit PC prizgan? Edino ce imas plex server gor oz. vsebino??
 

dune

Fizikalc
26. maj 2014
1.432
39
48
Citat:
Uporabnik RagnarZ pravi:
Pusti plex ipd, ampak si instaliraj videostream in je to to. Podpira vse formate, podnapise pa tud hitr je. Edino pazi da ko streamas da mas popolnoma zaprt Chrome (da ne tece v ozadju) in izklopljen torrent, ker drgac bo stekalo.

In kako je to bolje od plexa? Plex je super. Samo usmeriš ga v mapo, kjer se torrenti DL in ti sam sparsa vse.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
246
113
Ta popcorn je za online filme

Jest rabim za streamat filme iz telefona... K jih sam posnamem al pa zdownloadam...

Evo, plex mi ne zalaufa. Hocem dat avi ali mkv film pa mi pri obeh napise da ne omogoca stramanja...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
246
113
Problemi ostajajo... Avi noce predvajat. Pac ga chromecast ne prebavi. Vsi hocejo da se naredi server, ker ga pol transcodajo v ustrezen format.

Dobr, sej novi filmi so povecini ok, sam kaksen starejsi je se vedno avi...

Plex zahteva server, sam kaj ko laptop ni skoz prizgan...
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Avi in mkv sta samo containerja, v katera lahko stlačiš marsi kateri format. Če format ustreza, lahko player na chromecast predvaja brez transcodanja iz bilokaterega containerja. Tudi plex transocodea samo, če to posebaj nastaviš recimo zaradi nekompatibilnosti formata ali nezadostne pasovne širine.