Nissan Leaf

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Leaf polni le eno fazno, torej 1x32A. Trofazno ne more, ker ima še vtikač vrste tip1, ki ima le en pin za fazo. Za tro fazno polnjenje potrebuje avto imeti vtičnico tipa2.

Glede moči polnjenja, mislim, da se v avtu samem ne da nastaviti, bi se pa moralo dati to nastaviti na polnilni postaji, če imaš wallbox oz. na škatli od polnilnega kabla oz. pri Pečjakovem polnilcu, na sami pištoli, ki jo vtakneš v avto.
Kdaj naj polni, pa se da nastavljati v avtu, torej če želiš polniti v nočni tarifi. Mislim, da se celo da nastaviti tako, kot ima Ampera, to je, da nastaviš, kdaj želiš, da se avto napolni.
 
Nazadnje urejeno:

BogyX

Zelenc'
26. sep 2017
4
0
1
Andi hvala.

Za novega Leafa se že ve kateri tip polnilca bo (tip 1 ali tip2)?
Enofazno polnene mi predstavlja problem - sploh podnevi, ko so že faze v hiši obremenjene od drugih porabnikov.
Torej mi ostane samo nakup (relativno) drage domače polnilnice 3F na tip1.

Hvala
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.625
766
113
Ja ampak, če ima avto enofazni polnilec ti to nič ne pomaga, uporabljal bo samo eno fazo.

Svetla stran 3 faznega priključka je, da boš lahko imel na en priključek 3 EV-je in jih polnil čez noč na 16A
smile-1.gif
 

BogyX

Zelenc'
26. sep 2017
4
0
1
No ja, na 3x20A glavnih varovalkah bol težko. Bomo vidli, ko bo več znanega in avto dobavljiv.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
En od prvih video testov. Nisem celega gledal,ampak tip zelo pohvali precej močnejši motor v primerjavi s prejšnjo generacijo!
Najbolj smešen v tem video mi je pa tisti Japonec zraven,ki zgleda ne razume angleško in cel čas samo nekaj prikimava
hysterical-1.gif


 

mateo87

Pripravnik
14. nov 2017
54
0
6
Nevem kako se to nič konkretno ne reklamira.
http://skupinski.elektricni-avtomobili.si/nissan-leaf
26000 eur, pa ful opreme, pa dobrega 300km dosega, ce nebi mel volta bi tega uzeu. Končno konkretna ponudba, ce se mene vpraša.
To sem najdu ko sem brskal za polnilnimi postajami. Reklamirat zgleda ne znajo.
Polne pa se sam iz ene faze, ker ima vgrajen enofazni polnilec. Ce bi hotu trifazno, pol bi mogu kupit trifazni DC polnilec in ga polniti preko DC vhoda, kitajci že prodajajo neke take prenosne polnilne postaje, sam to je drago.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Kolikor vem, ne.

Ravno to je problem, ker tukaj tudi (uradnega) servisa nimas.
 

semnov

Pripravnik
19. feb 2009
188
22
18
Citat:
Uporabnik CLIO15 pravi:
Kaj pa uradno preko slovenskih distributerjev bo na prodaj?
Nekaj podrobnosti smo že slišali, da začnejo z oglaševanjem najpozneje aprila. Verjetno akontacije, dobava bi sledila v nekaj mesecih.
približno uradno.
Tudi v tujini jih ne moreš takoj dobiti 10.