Trgovanje Forex in MLM

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Nope, Jeff oz. Viper ne mara uporabljati SL, tako da drzi pozicije po celo leto. V profitu zapre ko je 5-10 pipov, ko gre proti njemu pa drzi. Nekatere pozicije so po 1000 pipov v minusu. Kar ga resuje je mali leverage. Ko bo npr. €\$ sel na 1,4 bo lep draw down...
 
Nazadnje urejeno:

11101981

Zelenc'
22. dec 2017
3
0
1
Citat:
Uporabnik pioneer pravi:
Nope, Jeff oz. Viper ne mara uporabljati SL, tako da drzi pozicije po celo leto. V profitu zapre ko je 5-10 pipov, ko gre proti njemu pa drzi. Nekatere pozicije so po 1000 pipov v minusu. Kar ga resuje je mali leverage. Ko bo npr. €\$ sel na 1,4 bo lep draw down...

Aha... Ja saj vidim da je 10% v minusu z odprtimi pozicijami. Kaj pa prvi racun, Everes? Ta se mi zdi kar dober z lepimi povprecnimi donosi. Je pa res da zadnjih par mesecev ni nekega profita.
 

SJWsnowflake

Zelenc'
22. dec 2017
18
2
3
A je se sploh kdo ki se ukvarja s FX ali so vsi na kriptovalutah? Se mi zdi da je Forex precej bolj stabilna nalozba...
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Ne vem ce je bolj stabilna nalozba. V FX lahko dobis margin call, ker se uporablja vzvod. Recimo ce si odpiral JPY/USD v petek in potem je cez vikend S. Koreja poslala raketo na Japonsko si v ponedeljek imel lep minus na racunu ali si lahko celo bil dolzen brokerju. Takih dogodkov je malo morje zadnje 3 leta. V kripto pa tudi ce pade dol mas se vedno vrednost s tem, da mas donose po 1000%+ na leto, kar v FX ni mogoce. Nobena investicija ni brez rizika... Jaz sicer trgujem oboje, samo mi je kripto bolj privlacen zaradi vecje volatilnosti. 1-3% dobicka na forexu na mesec je treba kar dosti trgovat pa analizirat. Na kripto to naredis v 1 dnevu. Za isti trud se mi bolj splaca kripto trgovanje...
 
  • Všeč mi je
Reactions: raketa

SJWsnowflake

Zelenc'
22. dec 2017
18
2
3
Cisto odvisno od strategije. Kripto trg je res bolj volatilen ampak tudi veliko bolj rizicen. Tam lahko preko noci izgubis 20% brez vzvoda, v FX brez vzvoda to ni mozno saj noben par ne pade za 20% cez noc. Tudi ne vem zakaj bi kdo drzal pozicije preko vikenda, to je neumnost. Pac ne vlagas v strategije ki drzijo pozicije preko vikenda. Vzvod pa tudi ni potrebno da je visok, 1:10 je vec kot dovolj. Investiras k managerju kjer je max rizik nekje 10-15% in delas 3-4% mesecno. Po moje pri kriptovalutah v vsakem trenutku tvegas 50% (ce nimas SL), v FX lahko ob taksnem riziku mesecno redno sluzis po 5-10% povprecno.

Na kriptovalute se ne spoznam najbolj, se mi pa zdi da bo volatilnost slej ko prej padla in cez par let bo na istem kot FX.

Jaz imam precej raje investicijo pri kateri natancno vem koliko je maximalno tveganje in kaksen je pricakovan donos. Pri kriptovalutah je edina stvar ki je stoodstotna, da je tveganje prakticno 100% saj lahko kriptovaluta izgubi celotno vrednost v tednu dni ali se manj. Vsaj v teoriji... FX in kripto trg sta zelo podobna ampak po drugi strani pa tudi zelo razlicna.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Na FX z vzvodom 1:10 ni šans da delaš 5-10% na mesec. Ga ni sistema... Drugače ne rabiš pozicije držat če z vikend, da se ti zgodi margin call, poglej si lep primer 2015 ko je CHF sesul cel finančnin svet... Potem si poglej GBP flash crash, ko je GBP kolapsiral za par tisoč pipov v par urcah itd... Vse je bilo sredi tedna...

Kripto je dejansko bolj varen, ker nobena valuta ne pade dol za 90% kar tako, narediš pa na mesec komot po 20%+. Zame je lažje trgovat na kripto in dobim več profita, priprava in trud je pa isti. Zakaj bi se trudil za 1% če lahko dobim 10% za isti čas...

Če pa imaš kak sistem overjen na myfxbook vsekakor dej link, da pogledam kaj in kako...
 

SJWsnowflake

Zelenc'
22. dec 2017
18
2
3
Saj ne trdim da delas z 1:10 na mesec 5-10%, ceprav se tudi to da. Napisal sem da ce si pripravljen tvegati 50% vlozka, potem se da najti sisteme ki delajo 5-10% mesecno v povprecju. Na myfxbooku jih je najmanj 10.

To kar omenjas so Black Swan events ki se jih po vecini da predvideti. Se pa vedno, brez izjeme zgodijo v casu nizke likvidnosti ali pa so katalizator novice. Kar se tice CHF se je vedelo, da se je tisti dan potrebno izogniti trgovanju s to valuto saj se je cakalo na odlocitev SNB. Z GBP je bila situacija drugacna, ni pa bilo prakticno nobenih dolgorocnih posledic. Sicer pa so to stvari, ki se zgodijo enkrat na nekaj let in moras imeti res smolo da si ravno takrat v tradu s tisto valuto in povrhu se pozicioniran napacno. Ce ze omenjas to pri FX, je pri kriptovalutah ta rizik se bolj izrazit.

Ce k temu pristejes sisteme, ki imajo prilagojeno strategijo za minizimacijo rizika v primeru BSE potem je skupni rizik res neznaten.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Kaj govoriš, SNB je nenapovedano objavila. Kaj res misliš, da če bi vedeli da bo to "naplanirano", da bi cel kup brokerjev šlo v stečaj. Še FXCM, ki je kotiral na S&P500, je rabil 500 miljonov dokapitalizacije, da ni šel v bankrot. Lani so ga umaknili iz ZDA trga zaradi težav povezanih s tem... Alpari se je sesul, 2 let so poplačevali upnikom. Banke ala Deutche bank in ostali so hodile za trejderji, ker so jim bili dolžni denar. Celo kreditojemalci so izgubili takorekoč vse...

Teh eventov noben ne more napovedat, tako da ne govori prosim neumnosti. Sem pro trejder in sem bil na trgu pa imam malo več info...

Če je zate sprejemljivo riskirat 50% da dobiš 10% si 100% lahko siguren da bo tvoj račun izginil v manj kot 1 letu... Najdi mi forex sistem, ki ima 5+ let overjenega trgovanja z 10% donosi na mesec in dam takoj not... Jaz jih poznam par in tudi sam sem med njimi, samo je profit nekje 1-3% max. na mesec. Če to premestimo na kripto trg je dejansko kritpovaluta manj rizična, ker se trguje kot delnica. In tudi če se zgodi black swan event ne moreš nikoli iti v minus, da bi ti bil dolžen borzi, kar pri FX lahko... Če si kupoval BTC pri 20k in je zdaj vreden 7k, maš izgubo, samo nisi pa prišel ob vse, plus tu se je pa res vedelo da se pri 20k ne vlaga. Če si vložil v BTC 2015 in nisi nič trgoval imaš 3-4000% profita, če si v 2016 nekje 1-2000% če si pa le lani na začetku leta vlagal si pa med 700-1000%... Ni primerjave, ker katerikoli finančni instrument je proti kripto dobičku le drobiž... Na kripto delaš po 5-10% na teden z lahkoto če si na FX delal po 0.1-0.5% na teden...
 
Nazadnje urejeno:

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Niti ne... Za tako kratek čas ne moreš oceniti rizika. Prvih 6 mesecev 90% ljudi dobi margin call. Prvi 2 leti 99% dobi margin call. Tisti ki majo 5+ let zgodovine so prava izbira, pa še to dolgoročno delajo profit kot delnice ali slabše. Nisem videl še nekoga ki ima 10+ let in povprečne donose 30% max. 5 - 8%...
 

SJWsnowflake

Zelenc'
22. dec 2017
18
2
3
Niti ne... Za tako kratek čas ne moreš oceniti rizika. Prvih 6 mesecev 90% ljudi dobi margin call. Prvi 2 leti 99% dobi margin call. Tisti ki majo 5+ let zgodovine so prava izbira, pa še to dolgoročno delajo profit kot delnice ali slabše. Nisem videl še nekoga ki ima 10+ let in povprečne donose 30% max. 5 - 8%...


Jaz sem vlozil pred kaksnim mesecem in sem trenutno skoraj 30% v plusu. Pri 20% izgube imam postavlje equity protection tako da ni variante da izgubim vec kot to, torej ze sedaj tvegam samo del profita in sem v plusu v vsakem primeru. Zaenkrat izgleda odlicno, sem pa vlozil manjso vsoto tako da se ne sekiram.
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Jaz sem vlozil pred kaksnim mesecem in sem trenutno skoraj 30% v plusu. Pri 20% izgube imam postavlje equity protection tako da ni variante da izgubim vec kot to, torej ze sedaj tvegam samo del profita in sem v plusu v vsakem primeru. Zaenkrat izgleda odlicno, sem pa vlozil manjso vsoto tako da se ne sekiram.
To bos glih na 0 ali celo minusu, ker ce je mala likvidnost ti rukne cez SL in se spread pa si v rdecem. Bomo vidli, jaz mu ne dam vec kot 1 leto obstoja...
 

SJWsnowflake

Zelenc'
22. dec 2017
18
2
3
To bos glih na 0 ali celo minusu, ker ce je mala likvidnost ti rukne cez SL in se spread pa si v rdecem. Bomo vidli, jaz mu ne dam vec kot 1 leto obstoja...


Si imel kar prav glede Greenback računa;-) Skupno sem bil sicer v profitu ampak nič posebnega. Par mesecev je šlo odlično potem pa se je začel izgubljati in na koncu sem zaslužil 12%. Boljše kot nič.


Sem pa našel en račun, ki se zdi precej obetaven.
https://www.myfxbook.com/members/VGroup/bluestone-darwinex/3178443

$100k na računu torej se ne zajebavajo...