iPhone 7 dual sim adapter?

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Je že kdo sprobal kaj takega:

Simore X-Twin

V začetku leta grem malo pa Aziji in se mi zdi tole še najbolj enostavna rešitev ob nakupu lokalne SIM kartice.

Če prav razumem, zadeva podpira 4G, torej kupljeno SIMko vstavim v ta adpater in brez skrbi brskam po netu, obenem pa sem vedno dosegljiv tudi na mojo slovensko številko
confused-1.gif
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Sedaj sem našel še malce cenejšo varianto, kjer ni treba vmes ugašati telefona med izbiro SIM kartice

Magic-sim

Torej, ima kdo izkušnje z eno ali drugo zadevo
confused-1.gif
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.309
3.413
113
meni to izgleda kot neki preklop med simkami.
nista pa obe aktivni , tak da je to bolj tak.
kupi rajsi huawei Mate 10 pro.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
Ne bi kupoval nov telefon, ne rabim bit dosegljiv na obe stevilki naenkrat.

Citat:
Uporabnik sergio pravi:
Če prav razumem, zadeva podpira 4G, torej kupljeno SIMko vstavim v ta adpater in brez skrbi brskam po netu, obenem pa sem vedno dosegljiv tudi na mojo slovensko številko
confused-1.gif

Tole ne gre skupaj. Če ima telefon samo en modem, ne boš z nobenim adapterjem dosegel, da bosta aktivni obe kartici, da bi lahko z eno brskal in bil hkrati dosegljiv na drugo. Oziroma lahko, če govorimo o takšni rešitve, kjer je druga SIM prazaprav aktivna v zunanji škatlici. Čeprav če rabiš na eni samo dato, jo lakho enostavno vržeš v nek MiFi modem in imaš potem net preko WiFija. Edini problem je, da se telefon ne zaveda, da je na mobilnem netu in ne "špara" s podatki (prenaša posodobitve, uplouda slike v iCloud, itd.).

V končni fazi je še najboljše, če v telefon vržeš samo lakolno SIMko za net, za klice pa uporabljaš varianto ala Telekom Komunikator ali Telemach UniFon. Ker tudi če boš dosegljiv na svoji SIM, bodo odhodni in dohodni klici še vedno precej dragi.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.556
34
48
41
Ljubljana
Hehe vidim, da sem napisal 2 različni zadevi ja
bonk.gif


Nekih poceni telefonov nočem kupovati, ker ne podpirajo 4G/LTE in so mi potem neuporabni kot access point.
Za klicanje ne rabim, ker ne planiram klicati naokrog, bi pa rad bil dosegljiv na mojo številko, ker me kot freelancerja kličejo različni naročniki.
Pogledam še MiFi modeme, hvala
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
Hehe vidim, da sem napisal 2 različni zadevi ja
bonk.gif


Nekih poceni telefonov nočem kupovati, ker ne podpirajo 4G/LTE in so mi potem neuporabni kot access point.
Za klicanje ne rabim, ker ne planiram klicati naokrog, bi pa rad bil dosegljiv na mojo številko, ker me kot freelancerja kličejo različni naročniki.
Pogledam še MiFi modeme, hvala

Tudi dohodni klici znajo biti precej dragi (2+€/min). Če pričakuješ veliko klicev, morda pride v upoštev preusmeritev na nek VoIP ala UniFon, mogoče Skype/Viber, če nimaš možnosti uporabe komunikatorja. Če klicev ne bo veliko, pa mogoče kar brezpogojna preusmeritev na tisto lokalno telefonsko, bo vrjetno še vedno ceneje kot dohodni klic na tvoji simki. Edino SMSov ne moreš preusmeriti na nek simpl način (lahko bi dal svojo SIMko v kak star iPhone in vklopil Text Message Forwarding).

Drugače je pa tale Hoferjev MiFI res ugoden, če ga še dobiš kje. Edino prej je za preverit, če Azijci uporabljajo kako specifično frekvcenco na LTE, ki jo tale nima.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.309
3.413
113
Na Telekomu ne gre preusmerit klica na tujo številko. Probal na nemško pa ne gre.