Pomoč laiku za Excel...

Emaster

Guru
Izključen uporabnik
1. sep 2007
1.070
528
113
...v senci...
...torej imam tabelo in v posamezna okenca vpisujem podatke. V določena okenca pa bi moral vpisati veliko podatkov. Je kakšna možnost, da ko se z miško zapeljem na to okence ali kliknem nanj se mi le to poveča in vidim celotno vsebino okenca?

Hvala.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
What????
17758-icon_confused.gif


Ko klikneš na celico vidiš celotni vnos v vnosnem polju (armeno).

Samo celico lahko poljubljno povečaš (ardeče). Prelom vrstice zna tudi "pomagati". Boš pa veliko zgubil na preglednosti IMHO.



Aja - "okenca" so celice ... Podatki se pa običajno vpisujejo vsak v svojo celico. Za besedila in spise imaš pa Word ali Powerpoint ...
 

Emaster

Guru
Izključen uporabnik
1. sep 2007
1.070
528
113
...v senci...
...saj sem vedel, da ne znam vprašat...celice bi naj bile vse enake velikosti, ko pa kliknem nanjo pa imam lahko prikazano več vrstic texta (4-5), pomeni se celica (prikaz) poveča ko sem z miško na celici...

Upam da sem bolje vprašal.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Tako, kot ti želiš - z miško preko celice, ne gre. Šlo bi pogojno s kakšnim makrom - ampak le ob kliku v celico in potem ostanjo celice "velike" (no - pogojno bi se dalo spet nazaj - samo je IMHO nepotrebna telovadba).

Ostane "armena" varianta - povečaj si vnosno vrstico - in potem "beri" v vnosni, ko klikneš na celico.

Aja - "povečati" celice znaš? Da ni samo taka banalnost. edit: pozabi zadnji vprašanji ...
 
Nazadnje urejeno: