WDS a sem prov nastavil

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
275
113
Evo, mal se igram s to funkcijo...

Imam omrezje ms1, ki ima bolj svoh signal, mobilni modem. Pol sem nastavil wds po navodilih tplinka in imenoval omrezje ms2.

Po navodilih moras izkljucit dhcp. To mi ni jasno zakaj. Ce se hocem povezat, morem ip nastavit rocno. Ampak pol net ne dela, tud pingat ne morem mobilnega modema. Mobilni modem ima ip 192.168.8.1, na roterju sm dal pa 192.168.8.100

A je tko ok, al ni ok? Zdej sm povezan na ms1, pa po crticah sodec imam boljsi signal, okol bajte se mi pa ne da hodit, da vidim ce res mocnejsi...
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Imena omrežij morata biti ista. Enako velja tudi za vse ostale WIFI nastavitve (security, geslo, kanal ipd.).

Pa ne pričakuj da bo roaming seamless in takoj kadar ima drug AP močnejši signal (navadno komaj ko izgubi signal).
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
275
113
kaj je to seamless? da dela tekoce?

hm v nav9dilih ni bilo nikjer omenjeno da bi mogla imeti enak ssid... samo v ip podskupini morata imeti isti...

kam se sploh potem poveze uporabnik? na router ali na modem direktno preko routerja?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik philips pravi:
Imena omrežij morata biti ista. .
To ni nujno.

Nujno ni, ampak potem telefon to smatra kot 2 ločeni omrežji. Pri enakem SSID pa predvideva da gre za enako omrežje in lahko posledično izvaja bolj agresiven roaming (poudarek na "lahko").
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
kaj je to seamless? da dela tekoce?

Pri seamless načeloma ni izpada omrežja, ker se preklop zgodi z zelo malo overheada. Pri klasičnem preklopu pa bo client ponovno vprašal za IP preko DHCP (načeloma bo dobil istega), ponovno se bo izvedla tudi celotna WPA avtentikacija (nova seja, novi ključi).

Ta klasičen preklop lahko traja tudi par 100 ms - vmes si seveda offline. Če nimaš ravno realtime streaminga (voice/video call, live TV itd.) potem se načeloma ne rabiš obremenjevati s tem. Sploh glede na to da so seamless roaming rešitve zelo* drage.

* razne Google WiFi rešitve so relativno poceni in menda celo podpirajo seamless routing.