Merilec krvnega tlaka

Peror

Majstr
5. mar 2015
1.678
216
63
Nekaj se kupuje, fajn bi bilo, da se preko bluetooth poveže s telefonom in, da zazna tudi aritmijo. Kaj se priporača?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Za zaznavanje aritmije je edino zanesljiv EKG. Nekateri merilci krvnega tlaka komaj zaznajo utrip, tako da od njih nekega uspeha pri zaznavanju aritmij ravno ne pričakujem.

Obvezno naj bo nadlaktni. Izmed firm je top Omron. Lahko pa kupiš tudi kakšnega iz Lidl/Hofer za 20-30€ (nekateri imajo celo bluetooth).

Sam sem pred kratkim nabavil tole: https://www.mimovrste.com/merilniki-tlaka/omron-merilnik-krvnega-tlaka-m3
(zaznava aritmije, nima pa bluetootha)
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
ksz
Moja izkušnja - šel sem s svojim merilcem do osebne zdravnice, pa mi je zmerla z njenim in z mojim. 2 x. Ugotovila, da kažeta skoraj enako in da je razlika nepomembna...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Citat:
Uporabnik bratusm pravi:
ksz
Moja izkušnja - šel sem s svojim merilcem do osebne zdravnice, pa mi je zmerla z njenim in z mojim. 2 x. Ugotovila, da kažeta skoraj enako in da je razlika nepomembna...

Točno to ampak še dve strani "nabijanja" pa bo predlog za nakup merilec za 700€ ker vse ostalo je brezveze.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Ma vsi ti merilci pod 100€ so v bistvu notri podobni/enaki (made in PRC) le dizajn je malce drugačen.
stupid-1.gif
V bistvu so točni, problem je v nadlaket manšeti, ki je lahko bolj ali manj kvalitetna. Mislim predvsem fixiranje gumijaste cevke v manšeti notri (gumi priključek na T oblike z dvema odprtinama ali navadni z eno praviloma na L in plastičen... od tega je odvisno, ali bo pri več zaporednih meritvah pokazal enako !!! Ker dostikrat oni plastičen del pritisne v manjšeti več ali manj na roko in ne pokaže 2x enako ...

Potem, ko mi je muca preluknjala s krempljem "dušo" stare super manšete
jezen.gif
...
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.152
1.759
113
Kupi takega, ki ima zraven ročno pumpico. Ker če ima pumpico na baterijo po pravilu bo le ta prazna, ko ga boš rabil (moje izkušnje)

Baterija za sam display drži BP zelo dolgo časa.