Opel Zafira 2017 - Facelift - klokotanje zadaj

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sem mu rekel, da NE klokotajo gume in da naj prosim lepo pošljejo dopis na Opel v Nemčijo in je reku, da ja, da bodo poslali in da bodo dopisali, da to gume klokotajo. Da naj probam dat zimske gor in sm mu rekel, da so že zimske gor. Ja pol pa ene druge gume. Sem mu rekel še enkrat, da to niso gume, on pa, da ja, da jaz to slišim gume, ko udarijo v tla ob kaki luknji. FAAAAAAAAAAAAK
bonk.gif

No in kaj se boš menil s takim, pa še glavni je tam.
Sem imel 3 dni njihov nadomestni avto Opel Astro karavan in je bilo vse v redu, zelo zadovoljen in ko sem prišel nazaj po Zafiro in se šel peljat...stari, kot bi se vozil z zguslanim avtom z 200.000km in sem mu to tudi povedal, da Astra nič ne klokota zadaj, pa mi je sam rekel, da ne morem primerjati Astre z Zafiro.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.796
6.073
113
Na koncu boš ugotovil, da oddaja zvoj okvir tablice na prtljažnih vratih, ali kaka druga butasta slabo pritrjena škatlica z elektorniko.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Mi je povedal njihov mehanik 1 mesec nazaj, da vse Zafire klokotajo in da njega tudi to moti. Tudi njemu je v salonu to povedal, vendar se glavni šerif ni pustil prepričati.

Okvir tablice mi ne klokota, ker ga nimam. Opazil sem, da mi sedaj pozimi bolj klokota, kot poleti. Stetstiral sem tudi tako, da sem pobral iz prtljažnika čist vse, še tepih, rolo....vse, kar ni zašvasano in je še vedno klokotalo.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Aja, še to...ker sme videl, da ne bom nič rešil, sem mu pač predlagal, da pošlje v Nemčijo obvestilo o tem, da bodo vsaj seznanjeni, pa je reku da ja, da bodo zraven dopisali, da so gume. PA WTFFFF, kake gume, stari?!?!?!?
Pa da ne omenjam, da so mi naračunali za 4,5l olja 82€
bonk.gif

Sej morajo neki zaslužit, sam stari....sem gledal in je 5l olja na Mimovrste 18€, pa ga oni dobijo še bolj poceni v sodih, s tem, da sem plačal delo mehanika slabih 55€
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
222
63
Kras
www.mtl.si
Malce se umiri, pa raje reši svoj problem
wink-1.gif
. Pač na servisih probajo pokasirat kar se da. Verjetno nimaš prvič novega avta in ga voziš na pooblaščenca.
Imaš delovne naloge? Kaj piše na njih, ali si le ustno komuniciral? Če imaš, poskeniraj in pošlji na Madžarsko na uvoznika.
Če nimaš, pojdi še enkrat tja in naj ti odpre delovni nalog, noter pa napiše razlog, da gume klokotajo
smile-1.gif
. Zraven zahtevaj, da napiše tudi, da je NJIHOV mehanik potrdil klokotanje. Z imenom in priimkom. Potem pa naprej.

Si pa dober, da skeširaš dober denar in potem to prenašaš pri novem avtu toliko časa...
frown-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Delovni nalog je odprt, mi je reku danes po telefonu....ker avto sem prevzel v soboto, njega pa ni bilo tam, zato sem ga danes še enkrat klical.Jst vem, da ne bodo nič rešili, ker je serijska napaka, samo vsaj naj en normalen mail pošlje na glavnega uvoznika ali v tovarno, kamorkoli, samo, da bodo seznanjeni. in brez njihovega pripisa, da so gume, ker potem se bodo v tovarni režali, kaj jim sploh pošilja mail.
A Madžarska ima čez "Balkan"?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
222
63
Kras
www.mtl.si
Napačno pristopaš k problemu. Kaj je težava, NI tvoja stvar. Plačal si avto brez klokotanja in tak avto naj bo.
Poleg tega sklepaš, da je serijska napaka na podlagi besede mehanika, zraven imaš pa v tej temi vsaj dva, ki sta napisala, da nimata nobenega klokotanja na Zafiri.
wink-1.gif
Morda ga ne slišita, morda ga res ni. Ampak še enkrat, plačal si avto brez klokotanja in v tako stanje naj ti ga spravijo.

Ja: Opel Southeast Europe LLC (2040 Budaörs, Szabadság út 117, madžarska)
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
No ja ... Vsak avto oddaja nek zvok. Kako bo to rešil Opel je vprašanje. Vozilo je vozno, oddaja marsikatere zvoke, nekateri od teh stranko motijo. S kakimi "zvoki" kupimo avto noben ne ve. Neslišen ni noben.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Klokotala je sodelavčeva Astra. Odgovor servisa sem napisal spodaj. Neurodano so dodali še da lahko da tudi radio bolj na glas. Naslednji avto ni bil več opel, niti ni šel več na ta servis.

Glede Mercedesa pa itak. Imamo doma in če primerjam s škodo so jajca. Ampak reče se pa še vedno tako.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Jabolka z jabolki. Primerjaš A klaso s Superbom. Primerjaj C klaso s Superbom pa potem govori kaj so jajca.
A klaso primerjaj s Fabio pa potem govori kaj so jajca.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.357
222
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Klokotala je sodelavčeva Astra. Odgovor servisa sem napisal spodaj. Neurodano so dodali še da lahko da tudi radio bolj na glas.
Take zadeve se zahteva, da se pisno zapiše v delovni nalog, potem pa gre po hierarhiji navzgor. Uvoznik, Pop-TV
grin1.gif
.
Tako, da se izobrazi ostale bodoče kupce avtomobilov.
wink-1.gif


Lahko pa tudi YouTube video posnameš.
evil.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Klokotala je sodelavčeva Astra. Odgovor servisa sem napisal spodaj. Neurodano so dodali še da lahko da tudi radio bolj na glas.
Take zadeve se zahteva, da se pisno zapiše v delovni nalog, potem pa gre po hierarhiji navzgor. Uvoznik, Pop-TV
grin1.gif
.
Tako, da se izobrazi ostale bodoče kupce avtomobilov.
wink-1.gif


Lahko pa tudi YouTube video posnameš.
evil.gif

Eh, saj veš kako je, v zaključku delovnega naloga je pisalo da je hrup v tolerancah glede na starost in predvideno obrabo.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Jabolka z jabolki. Primerjaš A klaso s Superbom. Primerjaj C klaso s Superbom pa potem govori kaj so jajca.
A klaso primerjaj s Fabio pa potem govori kaj so jajca.

Bolj sem govoril glede vzdržljivosti. Jasno je da se avto, ki je ene dva razreda višje, pelje bolje in tišje. Superb recimo po 130k km ne kaže znakov obrabe, crknilo ni še nič, ropota nič, čirčkov ni... Mercedes ga je pa je pa že po 80k začel srat, zdaj pri 190k zgleda pa že prevej utrujen in menjati je bilo treba že vse živo.

Sicer pa: nabavna cena tega A-ja je bila višja od Superba (26k).
smile-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sem imel še nekaj drugih problemov
-števci so padli na nulo in niso delovali - so rešili že zadnjič s posodobitvijo programske opreme
-zaslon in multimedija so se 1-2x na teden izklapljali in znova zagnali, pa zaslon je zmrznil - so sedaj rešili s posodobitvijo programske opreme
-spredaj je cvilil napenjalec jermena - so zamenjali
-spredaj je manjkala guma na koncu haube - so jo dodali, čeprav v salonu so imeli 4 avte in samo eden od 4 novih je imel gumo, ostali ne)
Samo ta problem glede amortizerjev me najbolj moti in glih tega ne rešijo. Danes zjutraj je bilo -5 in je bilo občutno bolj slišati to šktlanje oz. klokotanje. Moram priznat, da je sedaj tudi že spredaj malo slišati, za katerega moram trditi, da poleti skoraj ni bilo slišati in ja, to so amortizerji, defektno skonstruirani in tu pomaga ponovna konstrukcija in novi amortizerji s strani firme. Slišati je pa iz vrha vpetja amortizerjev, vsaj tako imam občutek.

Sem imel pred Zafiro novo Kio Sportage...cukal motor - serijska napaka...2x bil na servisu zarad tega, nič rešil, tester nič pokazal, tretjič mi je mehanik potrdil mimogrede, da tovarna ve za napako, samo da oni ne morejo nič naredit, dokler tovarna ne pove, kako se bo rešil problem. Potem sem jo prodal in v dobri veri kupil spet novo Zafiro.
Imel BMW-ja E90 177KM. Serijsko sfukana ketnca in jo trže. Sem bil na servisu in so mi rekli, da ne morejo pomagati, dokler ne bo fajn ružila. Avto je bil še v garanciji. Takrat so se šele začeli zbirati podpisi iz celega sveta, da bo BMW priznal napako.
Serijsko imel slabo zasnovano sklopko, tako, da se je pregrevala in so se lamele zvijale, posledično je potresoval pri speljevanju tako, da si mel občutek, kot da bo nekaj kmalu utrgalo. Rešitev je povedal nek mehanik na BMW forumu in sicer si moral v recimo 3 brzini fajn gas dat in sklopko na pol stisnit, da je zapalilo lamele in so se zravnale in je potem delalo ene 14 dni lepo, dokler se niso spet zvile.
Poleti je bilo mnogo hujše, ker je bila vročina večja.
 
Nazadnje urejeno:

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
V glavnem...ko boš kupoval naslednji avto prosim prej sporoči, da se bojo morebitni kupci enakega modela premislili in kupili raje kaj drugega
evil.gif
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
matr, sam tale tvoj klokotanje me pa res matra
smile-1.gif
hudič je, k ne vem, kaj bi sploh poslušal pri moji zafiri...