Multicast tv+net težava

pazok

Pripravnik
10. apr 2008
580
10
18
Pred zadnjo večjo posodobitev
winsov sem imel na Pc nastavljeno da gledam tv na multicastu tako da
spremenim mac št.kartice ker drugače tv ni delal.Internet je šibal
normalno po wifi povezavi.Sedaj pa imam
težave.Na net se komaj povežem,ali pa sploh ne dela če je vklopljen multicat tv.
Kako naj nastavim neko prednost povezave na wifi?
V središču za pomoč v omrežju mi napiše da omrežna kartica
nima veljavnega IP naslova(zaradi spremenjene mac številke?)
Hvala za pomoč.
 

pazok

Pripravnik
10. apr 2008
580
10
18
Imam samo friz box od telekoma.
Tako je videti ko imam vklopljen multicast tv.
2612984-ipconfig.JPG
 

Priponke

  • 2612984-ipconfig.JPG
    2612984-ipconfig.JPG
    101,7 KB · Ogledi: 316
13. jul 2011
2.677
625
113
če je še aktualno...
s podobno težavo sem se sam ukvarjal v zadnjem času in potem sem opazil, da se je med enem zadnjih Windows update-ov posodobil tudi gonilnik za Realtek PCIe NIC. Vidim, da imaš tudi ti enakega in predpostavljam, da TV spremljaš preko njega.
Pri meni je net postal počasen že če sem imel samo kabel vklopljen v NIC, če pa sem zagnal Multicast TV pa je padel na nulo.
Potem sem naredil roll back gonilnika in na novo instaliral najnovejši gonilnik z realtekove strani. Zaenkrat deluje.
 

pazok

Pripravnik
10. apr 2008
580
10
18
Pri meni ta opcija ne deluje.Kako imaš nastavljeno omrežno kartico?
Za gledanje v multicastu moram obvezno spremeniti mac št.kartice.
Ethernet-lastnosti-konfiguriraj-dodatno-omrežni naslov-vpišem mac št. od sagema.
 

ales74

Fizikalc
3. nov 2012
470
37
28
okolica MB
jaz imam 2 mrežni, prva za net druga za tv na pc in ta je nastavljena po teh navodilih (korak 5)

klik

za ip uporabim jaz kar 1.1.1.1.
 
Nazadnje urejeno:

lagunec

Pripravnik
29. jan 2008
417
4
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik antonb pravi:
jaz imam 2 mrežni, prva za net druga za tv na pc in ta je nastavljena po teh navodilih (korak 5)

klik

za ip uporabim jaz kar 1.1.1.1.

Tudi jaz imam težave z MulticastTV na updajtanih Win10, na prenosniku pa mi zadeva brezžično teče B.P. Ali je mogoče vzrok nedelovanja na stacionarnem PC-ju v spremembi internet protokola iz TCP/IPV4 na TCP/IPV6 ali kaj drugega. Tudi jaz imam 2 mrežna priključka na matični plošči eno za net in drugo za MulticastTV. Še do nedavnega mi je MulticastTV delal tudi na PC-ju.