Kupujem DSLR

bander

Pripravnik
7. nov 2009
261
0
16
Kupujem rabljen DSLR do nekje 500 eur. Rabil bi, da ima autofocus pri videu kot mobilni telefon, da sam fokusira sliko brez da stiskaš gumb za slikanje. Ker sem bom veliko snemal sam sebe, je stvar nujna, saj ko si na položaju ne moreš fokusa štimat.
Fajn bi bilo tudi, da se dobro odziva v malce slabši svetlobi.
Kaj mi lahko svetujete?
 

daaam

Pripravnik
8. dec 2017
31
0
6
za 500 eur dvomim da boš našel paket ki bo ustrezal tvojim željam ..že svetlobno močnejši objektiv je čez tvoj budget ...sploh pa po mojem mnenju če primarno rabiš sam sebe snemat potem kupi kaj drugega kot pa dslr-ja..
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Luč je ok, edino preveč hladna zna biti.

Glede aparata pa: jest imam Canona EOS-550D, ki bi bil že ok za kaj takega. Vseeno pa bi za video raje priporočal kakšno namensko kamero (lahko tudi akcijsko).
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.555
33
48
41
Ljubljana
Citat:
Uporabnik IbizaDriver pravi:
Luč je ok, edino preveč hladna zna biti.
Glede aparata pa: jest imam Canona EOS-550D, ki bi bil že ok za kaj takega.

550D nima autofokusa pri videu, vsaj ne brez pritiska guma. Konstantnega AF pa nima.
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
To je namenjeno fotografiji, največkrat za macro posnetke.
Torej nikakor ni namenjeno nepretrganemu snemanju videa
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
mislim, da bo polje pogledati v mirrorless sekcijo, glede na želje po konstantnem fokusu med videom. DSLR-ji večinoma niso tako zanesljivi, čeprav so se zadnje generacije precej izboljšale, kar se tega tiče, ampak že z mirrorless fotoaparatom, če boš želel narediti kvalitetno, bo 500€ premalo, v DSLR svetu pa mislim da smo sploh izven 500€ buđeta.

svetujem, da si malo pogledaš Sony a6xxx družino ... sam imam med drugim tudi Sony a6000 in je zelo solidna zadeva ... kar se videa tiče, ne gledat Fujija - Fuji je fotografsko vrhunski, za video še ni na pravem nivoju.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.530
168
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Sony, kar se tiče videa, bi rekel, da je kar vodilni. tudi pri fotki je zelo soliden, kar se tiče a6xxx serije, kar se tiče a7 serije je pa itak vrhunski.

oz. po domače - čisto na nivoju DSLR-jev, kar se tiče kvalitete fotke - če bi isto sceno naredil z DSLR-jem, in mirrorlessom, ne bi opazil, kater je kater.
wink-1.gif
 

dell

Pripravnik
29. avg 2015
44
0
6
Povejte mi prosim kakšen objektiv potrebujem, da lahko na recimo razdalji 2 do 3m slikam celo osebo, za njim pa bo ozadje, ki je oddaljeno 5m in več popolnoma zamegljeno.
Pri objektivu 50 - 250mm 1:4 -5,6 moram biti kakšnih 10m do 15m oddaljen od osebe in objektiv do konca nazoomirat da mi to uspe. Rad pa bi, da bi bil bližje osebi.