FORD C-max temperatura vode

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Ford C-max im 1,6 bencinski motor in je letnik 2005. Temperatura vode pride malo čez 60, mogoče do prve naslednje črtice in to je to. Rdeče polje ima pri 120°C. A je to normalno. Avto ima sicer slabih 100k prevoženih km in temperatura se ne dvigne niti po 1 uri vožnje na avtocesti.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Komot se je lahko "zaštekala" loputa , ki regulira pretok vode iz motorja v sprednji hladilnik in je stalno odprta. Simptomi so podobni (mašina se na kratke razdalje v mrazu sploh ne segreje; jest mam tak problem npr.
rolleyes-1.gif


Dobro bi bilo si sposodit malo ročno diagnostiko (ala bloetooth Odb-II adapter in s programom na telefonu ,se mi zdi Torque za android) ter pogledat temperaturo vode v motorju, ker "cager" na armaturi ni nujno da kaže prav (med daljšo vožnjo)-ni glih linearna skala. Temperatura vode naj bi bila nekje med 80 in 90°C in ne tako nizka kot praviš, ker bi te dni tudi gretje delalo slabše.

Pri mojem Puntiču tudi pride do polovice , pa ima vseeno voda pod takimi pogoji 80°C in se tudi nikamor več ne premakne.

Ni nujno, da je tako, vendar najverjetneje. Lahko pa je čisto drugačna finta. Kaj pa pravi "mehanik"?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Mehanik še nič, ker sem to ugotovil prejšnji teden, ko sem si sposodil avto. Fotrov avto... Bom ga spravil na servis in bodo pogledali kako in kaj. Avto sicer greje normalno in tudi pelje se normalno. Tako, da ni bilo čutit nekih težav med vožnjo, samo ta cajger me je zmotil, ki je bil skoz malo čez 60 oz. nekje pri naslednji črtici...
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Dajte no... ocitno, da je termostat odpovedal in ostal odprt. Ce ga ni kilometrina povozila, so pa ga leta v kolikor ni bil menjan ali pa je ze bil pred leti.
Avto pa normalno da deluje vredu, saj ne upliva na delovanje motorja, izjema ker ne deluje na delovni temperaturi, je tudi visja poraba cca. 0,5l...
Gretje pa deluje, saj je voda ogreta na 60 stopinj kot kaze cajger. Ce bi termostat pravilno delal, bi pa napisal da posteno greje.

Spajky... punto je pa zgodba zase, hladilnik je tko majhen in tudi vode gre precej manj kot pri drugih firmah. Imam ravno puntica ki mu je termostat odpovedal. Poleti bp ima 90 stopinj in tudi ravno zaradi majhnega hladilnika, se pogosto ventilator uklaplja. Vsakega puntica ki sem vozil, je isto pocel. Pozimi pa je ravno obratno, v guzvi presenetiljivo pride na 90 stopinj in celo ventilator se vklopi??? ko pa zapeljes iz guzve pade na 60-70 stopinj... tko da punto je zgodba za sebe.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.487
1.134
113
Citat:
Uporabnik Scorp84 pravi:
Dajte no... ocitno, da je termostat odpovedal in ostal odprt. Ce ga ni kilometrina povozila, so pa ga leta v kolikor ni bil menjan ali pa je ze bil pred leti.
Avto pa normalno da deluje vredu, saj ne upliva na delovanje motorja, izjema ker ne deluje na delovni temperaturi, je tudi visja poraba cca. 0,5l...
Gretje pa deluje, saj je voda ogreta na 60 stopinj kot kaze cajger. Ce bi termostat pravilno delal, bi pa napisal da posteno greje.
To je to
zmaga.gif
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Jest s se vceri iz bohinja peljal, skoz po regionalki, na easy. Temperatura sploh ni prisla na delovno. Sicer gretje ps to je vse delalo, sam temp pa ni sla cez 70...

Pa je nov termostat, 2.0 hdi...
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.046
389
83
44
dolenska
A ni kao isti motor kot v Fordu? Pri mojmu skorajda še poleti ni obrnil ventilatorja. Po zimi, če si se peljal po daljšem klancu navzdol, je konkretno padla temperatura vode.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Evo rezime celotne zadeve je, mrtev termostat kot ste/smo pravilno ugotovili. Menjan in sedaj dela vse kot mora
smile-1.gif
 

Scorp84

Pripravnik
5. jan 2009
466
3
18
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Jest s se vceri iz bohinja peljal, skoz po regionalki, na easy. Temperatura sploh ni prisla na delovno. Sicer gretje ps to je vse delalo, sam temp pa ni sla cez 70...

Pa je nov termostat, 2.0 hdi...

Nisi napisal koncno postaji, lahko si 10 km naredil, kar vemo da ni dovolj, da bi se motor ogrel. No predvidevam, da si imel daljso relacijo.
Vzroka sta lahko dva ali je defekten termostat, sploh ce ni originalni, je vecja moznost da je ze nov defekt. Nam ki imamo cas za popravila, preden dam v avto ga vrzem v vroc lonec, da vidim ce odpre, nato pustim da se hladi voda v loncu in ce ga zapre.
Drugo, mogoce imas zrak v sistemu. Pri novejsih se naceloma samo odzraci, amopak ga mores na mestu drzati in spraviti na delovno temperaturo. Ekspanzijsko posodo lahko imas odprto, samo pazi da ne bo voda zacela vret, takrat zapri ko bos blizu del. temp.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Predvidevam da si se peljal proti Bledu.
Cisto normalno.
Ce bi se peljal proti Soriski planini pa ne bi bilo normalno.
Proti Soriski je drugacna temperatura
evil.gif