Ne sprejme pravega gesla v WIN10

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
561
5
18
Vklopim pc, vpišem geslo, mi na piše :
vpis v storitev user profile service ni bil mogoč. User profile cannot be loaded.

Prosim za pomoč.
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
545
25
28
hraše
Meni enako. Microsoft security sistem failure. Code 80070008. Kar sem do sedaj uspel ugotoviti najbrž virus. Čakam kako rešitev, če ne pa v format. Pa ja na novo winse gor
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
545
25
28
hraše
Preveri če ti zažene win defender, meni noče. Potem me opozori da bo ponovno zagnal računalnik čez 1 min.
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
561
5
18
Problem sem nekako rešil tako, da sem obnovil sistem za nekaj dni nazaj. Zdaj dela ok, moram pa rešiti problem z uporabniškim računom. Zdaj imam tega preko interneta, pa ne morem dodati navadni uporabniški račun.
 

mihagr

Pripravnik
25. avg 2007
390
22
18
Ljubljana
command prompt (run as administrator)
net user administrator /active:yes (aktivira administratorja)
net user administrator karkoli (nastavi geslo na "karkoli"
nato se prijaviš v sistem kot administrator.
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
561
5
18
Citat:
Uporabnik mihagr pravi:
command prompt (run as administrator)
net user administrator /active:yes (aktivira administratorja)
net user administrator karkoli (nastavi geslo na "karkoli"
nato se prijaviš v sistem kot administrator.

Sem prav razumel, s tem ustvarim uporabniški račun administratorja, pomeni možnost reševanja zadev z računalnikom. Zadnji primer me je presenetil, ko z točnim geslom nisem uspel priti v Windows. V takem primeru bi vstopil kot administrator.

Hvala za odgovor !
 

mihagr

Pripravnik
25. avg 2007
390
22
18
Ljubljana
Točno tako, akiviraš administratoski račun, mu dodeliš geslo karkoli, se odjaviš (ne ponovni zagon ali zaustavitev) ampak samo odjava,
Potem prijava z administrator, potem upravljanje računalnika in dodaj račun, itd.