Kam na Hvar?

Baloo

Pripravnik
2. nov 2007
938
0
16
Za prvomajske počitnice imam namen obiskati Hvar, najraje bi bila nastanjena v Jelsi ali v mestu Hvar.

Ali imate kakšne izkušnje z apartmaji/sobami/studii (za 2 osebi) v teh dveh mestih (lahko pa tudi kje drugje); kaj priporočate ali izrecno odsvetujete?
 

leprotto

Fizikalc
22. jul 2007
1.587
1
38
www.dlvkos.si
No, jaz ti sicer ne morem pomagat pri izbiri med tema dvema mestecema, lahko samo rečem, da ko se boš odločal za prevoz, glej na katero stran otoka boš šel in se odpravi na trajekt, tam kjer je bližje. Recimo, če greš v Sučuraj, potem pojdi na trajekt Drvenik in ne na tistega, ki gre iz Splita. Bila sem tri leta nazaj in cesta, ki povezuje oba dela otoka je bila katastrofa (nevarna, sploh če je prišel kakšen norec nasproti - zna se namreč zgoditi, da se lahko umakneš samo še v prepad). Nikoli več se ne bi šla peljat čez Hvar. Je pa lep kot sto
evil.gif
.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Če izbiraš med tema dvema mestoma, potem definitivno Hvar, Jelsa je tako, zaspano mestece, brez kakih pravih plaž, saj jih tudi Hvar nima, ampak jih je pa v bližini kar nekaj, pa vse imaš bolj pri roki.

Recimo Jelsa nima nekega starega mestnega jedra, Hvar na drugi strani pa slovi ravno po tem, poleg tega imaš precej lokalov recimo, Carpe Diem, itd..., pa tudi gostinska ponudba je veliko bolj pestra v mestu Hvar.

Jelse imam v slabem spominu tudi zaradi smardu po kanalizaciji in tropih komarjev.
 
Nazadnje urejeno:

WolfSLO

Pripravnik
20. avg 2007
183
0
16
Se povsem pridružujem odgovoru Notranjca
grin1.gif


Cesta: jst grem rajši do Drvenika in potem po cesti čez otok. Cesta je res bolj ozka, vendar si v bistvu hitrejši, ker je v Splitu velikokrat gužva za trajekt, pa še tovornjaki za oskrbo imajo prednost
evil.gif
In še cenovno ugodnejša je bila, če si tudi bencin vračunal!
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Vsekakor Hvar, saj je ves ostali otok v tem času še precej zaspan. Še v Hvaru bi znalo
biti bolj mirno v tem obdobju. Če se misliš vozit po otoku, potem je lahko vseeno in so apartmaji
na severni strani otoka vsekakor cenejši (Stari grad, Jelsa...).

Tudi v sezoni je vse ostalo razen Hvara bolj za mirne kamping entuziaste, mesto pa je v sezoni
eno lepših in zanimivejših na Jadranu.

lp,
Mpix
 

Baloo

Pripravnik
2. nov 2007
938
0
16
Plan je tak, da se vidi čim večji del Hvara, tako da je malo bolj pomembna strateška lega prenočišča; predvidevam, da je iz tega stališča Jelsa v rahli prednosti

A poznate kakšnega domačina, k oddaja zasebne apartmaje?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Jaz sem bil parkrat na Hvaru kot navtik 1x pa celo za en teden v hotelu, mislim da je bil Amfora (nekak tak), na gričku takoj nad mestom ( 5minut hoje ).

V mestu Hvar je živo, spomnim se enega lokala na rivi, kjer so cel dan muvali muziko in je bilo kar pestro. Mesto-luka v sezoni nasičeno z jahtami in jadrnicami in je kar dobra gneča.

Zraven sem vozil gumenjaka, tako da sem se vsak dan vozil na otoke (Pakleni otoci) kjer je bilo malo bolj mirno, je pa bilo na morju nenormalno prometa...
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ksz

Ok letos naj bi sel na Hvar in kolkr sklepam po prebranem ni drugega kot mesto Hvar sploh ker me matrajo teli nasprotni pakleni otocki kjer po google earthu zal ne vidim glih standardnih plaz kot na korculi s peskom ali kamenjem vhod v vodo ampak bolj skale pecine in voda?

Je trajekt iz splita tolk ceneje kot ce se peljes se naprej in gres drvenik sucuraj ceprav iz drvenika grem lahko ze spet na korculo hehe.

Sicer mi je korcula bila ok ker se je malo dogajalo v centru, ostalo plaze itd pa mirno pa predvsem v casu proti septembru, pa vseeno tolk mirno res ne rabi bit kot pravite da je za Jelso, nevem zakaj sem pa slisal da so na Hvaru kr zurke in direndaj?
 
Nazadnje urejeno:

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
V mestu Hvar so žurke ja. Drugje je pa bolj zaspano, Stari Grad in Jelsa nimata nekih plaž, meni najlepše plaže so pa na južni strani - Zavala, Sv. Nedelja, Ivan Dolac, Milna.

Pakelni otoci so zbirališče zgornjeslojašev iz celega sveta, temu primerna je tudi ponudba gostiln - fancy in drago.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Glede paklenih je kot ti je GE pokazal
smile-1.gif


Nič posebnega, sem jih s čolnom obvozil.

Na Hvaru je divjanje v mestu Hvar
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
kaksen pa je dostop do SV.Nedelja itd so to normalne ceste asfalt al katere se to ozke z prepadi?

Sem mislil da so pakleni otoki bolj jebina, jest bi sel sam tko za stos gor sej ne da bi zdej iskal tam ponudbo kjer so vsi na kupu
 
Nazadnje urejeno:

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.037
2.358
113
Iz Drvenika na Korčulo direkt ne boš prišel. Najprej na Pelješac pa potem naprej.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Ah kje... Pakleni so že par let ena najbolj elitnih destinacij. Jahtaši z večmilijonski jahtamai se zbirajo tam.
Takole pa oštarije zgledajo:
http://www.laganini-novak.com/
http://www.bacchus-palmizana.com/?lang=en

Južna stran Hvara je strma, ceste ozke in ovinkaste, do SV. Nedelje je nek jebeni tunel, ki izgleda kot iz 1.SV, širok samo za en avto, ki pa so ga mislim, da asfaltirali pred leti. Pred leti so imeli še poljski telefon, na vsaki strani, da so javljali, če gre kdo not oz. je prosto ali ne. Zdaj mislim, da je semaforiziran, nisem pa 100%
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Je semaforiziran, ampak to nekateri domačini ne upoštavajo. Velja biti pozoren. Kot so napisali, samo dogajanje je v mestu Hvar. Vse ostalo je bolj družinsko, plaže pa nabito polne, tudi izven glavne sezone.

Pogojno boš našel kakšen kotiček za plavanje pri hotelu Arkada, drugod pričakuj veliko ljudi.


Google
 

SPICEK

Pripravnik
2. nov 2007
179
13
18
Na Hvaru imaš ogromno plaž na katerih se, da normalno kopat brez, da bi bila ogromna gužva. Ena izmed takih je Zarače (blizu mesta Hvar), potem v Zavali, Ivan Dolcu, Sv. Nedelji imaš ogromno zalivčkov kjer se da dobiti plac, če si dovolj zgodaj na plaži (tunel proti tem vasicam pa ni noben bav bav kakor nekateri opisujejo. Na vsaki strani imaš semafor kateri ti da znak kdaj lahko štartaš. V dobrih 14 dneh ko sem se vozil čez ta tunel ni bilo nobenih problemov) Nižje dol proti Gdinju imaš na zunanjo stran tudi par lepih plaž katere so dostopne po asvaltu oz. betonu (plaža Tvrdni Dolac)
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.859
1.316
113
Kopaš se lahko brez težav več ali manj povsod, če boš dobil kolikor toliko dober prostor za svojo stvari je pa vprašanje. Razen, če si zgoden, kar je pa itak praksa povsod. Lahko pa da si ti gužvo drugače razlagaš od mene. Vsekakor pa si ne želim dopusta, kjer moram vstati ob 6ih, da bom dobil dober prostor na plaži.

Morda bi moral ostati še 15 dan pa bi imel kakšen problem. Tunel je neosvetljen, dokaj ozek, vožnjo pa naredi neprijetno tudi dokaj slaba cesta, še posebej, če si na motorju.
 

Notranjc

Marco Polo
6. sep 2007
11.976
11
38
Pred leti je bil tunel res tak kot med 1.svetovno..., neobdelan, neosvetljen, makadam poln lukenj, vsekakor ni bil po današnjih standardih.