Zaseg avtomobila! Kako ga dobiti nazaj?

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
No pol zdej ves katero sodisce in sodnik obravnava zadevo. Tam poves da pojma nisi mel da necak nima izpita in da binrad avto nazaj. On ce necak ni ze petic na sodniji zaradi istihnzadev, potem ti ga bo sodnik vrnil.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Koliko pa stane dan hrambe vozila pri njih ?
Sodelavec Italian je v Italiji naredil nesreco in so ugotovili da ima 2 leti preteceno voznisko...dobil je zaseg vozila za 6 mesecev dnevna hramba 40 € dnevno kazen pa 800 €. Mislim da ne bo vec pozabil.
 

Seratna

Pripravnik
3. jul 2011
71
0
6
Pravkar prišel iz sodišča, ker mu ni to prvo odvzeto vozilo mi avta ne vrnejo, sodišče ga je zaseglo. Kje končajo taka zasežena vozila?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
hqdefault.jpg


Dejansko pa običajno do končne odločitve čakajo pri sodnem izvršitelju - potem pa itak stroški hrambe presežejo vrednost vozila in gre v prodajo.

Kateri in koliko vreden avto pa?

Kaj pravi nečak?
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Seratna pravi:
Gre se za starejši avtomobil in nima nobene vrednosti. Tako, da bodo stroški hrambe krepko, krepko presegli vrednost avtomobila. Zanima me zato, da avto ne konča na kakšne odpadu in se služi naprej z njim z prodajo delov.
Zdaj te vse zanima, ko si posodil avto pijanduri, te pa ni.
Pa kaj potem, če nekdo zasluži kak cent na njemu?
 

Seratna

Pripravnik
3. jul 2011
71
0
6
Numy , če na znaš kaj pametnega odgovoriti se raje vzdrži komentarjev. Tukaj ne bom nič več objavljal, kako pa je bilo danes pri sodnici sem objavil na drugem forumu.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
A možnost, da posojevalec vozila ni vedel, da gre za pijanca, ne obstaja?
Včasih še znotraj ožje družine ne vedo tega, kaj šele v primeru širše družine.
Važno, da s svojimi komentarji potrdite vašo večvrednost.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Možnost seveda je.
Vendar ga ne odreši odgovornosti lastništva vozila in kako ga uporablja ali pa daje v uporabo.

V praksi bi lahko mulo povozil človeka, odškodninska tožba bi pa na koncu bila izvršena na njemu, kot lastniku vozila, sploh če pijanemu mulotu ni kaj za vzet.

Bo pač draga šola.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Tole pa skoraj ne verjamem.
Hipoteticno.
Ukradejo mi avto, z ukradenim avtom nekoga ubijejo, ali izvedejo rop stoletja.
In potem jaz odgovarjam? Zakaj ze?
Grem takoj direktorju zavarovalnice in ministrstvu za pravosodje avto ukrast.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.403
113
Žal iz lastništva (biločesa) gredo pravice in dolžnosti.
Iz AO zavarovanja nekaj gre. Samo tam je tudi drobni tisk in se recimo zavarovalnica izvije.
Oškodovancem pa se gre za poplačilo škode in ja komot tožijo lastnika vozila za odškodnino.

Poglej veliko letalsko družbo, kot je bil nekoč PanAm. Šli cugrund zaradi odškodnin štale, ki so jo izvedli drugi - libijski teroristi. Na Libijo in Gadafija se niso mogli usest, zavarovalnice so pokazale svoj drobni tisk, pa je nafukal PanAm.
 
Nazadnje urejeno:

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
S krajo pridobljeno sredstvo ni enako posojenemu. V slednjem primeru ostane kar nekaj odgovornosti na lastniku, v prvem (kraji) pa lastnik ni in ne more biti odgovoren.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Ogo pravi:
Možnost seveda je.
Vendar ga ne odreši odgovornosti lastništva vozila in kako ga uporablja ali pa daje v uporabo.

V praksi bi lahko mulo povozil človeka, odškodninska tožba bi pa na koncu bila izvršena na njemu, kot lastniku vozila, sploh če pijanemu mulotu ni kaj za vzet.

Bo pač draga šola.
Avtor teme itak podaja pomankljive informacije. Recimo to je potabil omeniti, da je vozilo dal v uporabo osebi, ki nima veljavnega vozniškega dovoljenja.
 

Mr_Wolf

Guru
8. jan 2008
3.101
3.395
113
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Zdaj te vse zanima, ko si posodil avto pijanduri, te pa ni.
Pa kaj potem, če nekdo zasluži kak cent na njemu?

Ampak, sam res.
Bog ne daj, da bi kdo še kaj privat (saj, če država "služi" z ležarino ni problem) zaslužil kakšen € "na moji nesreči".
Kako Slovensko - hitro udari foušija ven.
stupid-1.gif


@Seratna
Prej bi mislil, ko si posojal avto neodgovornemu, nevzgojenemu, pijanskemu nečaku.
Bodi vesel, da ni koga ubil.