INTERSPORT težave z reklamacijo

StankaP

Zelenc'
8. dec 2017
1
1
1
Pozdravljeni,

V Intersprtu sem kupila športne copate, Asics Fuzex Lyte 2 in po 14 dneh in malo prehojenih kilometrih se je pojavila luknja v desnem opetniku.

Zadevo sem reklamirala in dobila zavrnitev reklamacije s strani trgovine in njihovega strokovnega delavca gospoda Jožeta Urankarja in sicer dobila sem odgovor, da sem kupila premajhne športne copate, da ne znam zavezati vezalk, da ne uporabljam pravih nogavic in da imam verjetno deformirano nogo oziroma stopalo.

Po vsem tem sem se obrnila na tržno inšpekcijo, kjer so mi povedali da moram imeti drugo mnenje. Tega sem pridobila od sodne izvedenke, katera je ugotovila, da je reklamacija upravičena, ker je to skrita napaka. Njeno ugotovitev, sem posredovala tržni inšpekciji, le ta pa Intersportu. Intersport pa ni reagiral oziroma nisem dobila nobenega odgovora.

Ker nisem dobila odgovora, sem se obrnila na sedež podjetja, ki se nahaja v Švici. Po celotni razlagi, sem dobila odgovor, da bodo kontaktirali podružnico Intersport ISI v Sloveniji.

Po dveh dneh sem dobila, pošto od gospoda Klemna Udoviča, ki mi je ponovno razložil, da nisem opravičena do reklamacije in, da je za njih zadeva zaključena, s tem da pošto, ki sem prejela ni bila podpisana s strani direktorja Intersporta ISI ampak samo od njega, kar je tudi ena izmed nepravilnosti.

Iz vsega navedenega je razvidno, da Intersport ne želi reševati reklamacij tudi, če so upravičene. Kljub temu, da sem v mailih in poštah omenjala, da se bom obračala na javnost, nisem dobila odgovora. Zato sedaj želim deliti to izkušnjo z vsemi prejšnjimi in naslednjimi oškodovanci, ker skupaj smo pa le vsi potrošniki močnejši.

Vsa mnenja in podpora je z vaše strani dobrodošla.
 
  • Všeč mi je
Reactions: COPATEK

satelite_mike

2 uri za cajtom
18. avg 2013
1.939
2
38
ja saj niso oni krivi če si pa ti deformirana.
evil.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.533
2.388
113
Samo, če že greš v trgovino v današnjih časih, bi vsaj trgovec lahko svetoval glede na deformirane tace, kakšen drug model.

Če ne, je skoraj vseeno, če iz anglije ali nemčije naročiš.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.269
6.522
113
Druge ni kot sodišče. Tržni lahko kaznuje firmo, ne more pa zapovedati da upoštevajo reklamacijo.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.842
3.362
113
40
Lj
Če trgovina plača ali ima celo svojega izvedenca, potem je čisto logično da bo odločil v njihovo korist. Priporočam selitev v bolj razvito državo.
 

Thazz

Fizikalc
8. sep 2007
525
33
28
Sairach
Tale Jože Urankar je znan "izvedenec" za reklamiranje športne obutve. Verjetno ima v svoji karieri 100% zavrnitev reklamacij. Je imelo že veliko ljudi z njim probleme. Dosegla ne boš nič, le v Intersportu ne kupuj več športne obutve,
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.667
822
113
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik corsol pravi:
Jaz pi poizkusil še pri pri proizvajalcu(ASICS).

Od kje misliš da so oni dobili zavrnitev?
grin1.gif

....kot razumem ima INTERSPORT svojega izvedenca.....o teh zadevah glede copat (tudi drugih znamk) se je žepisalo..
 

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Citat:
Uporabnik StankaP pravi:
Pozdravljeni,

V Intersprtu sem kupila športne copate, Asics Fuzex Lyte 2 in po 14 dneh in malo prehojenih kilometrih se je pojavila luknja v desnem opetniku.

Zadevo sem reklamirala in dobila zavrnitev reklamacije s strani trgovine in njihovega strokovnega delavca gospoda Jožeta Urankarja in sicer dobila sem odgovor, da sem kupila premajhne športne copate, da ne znam zavezati vezalk, da ne uporabljam pravih nogavic in da imam verjetno deformirano nogo oziroma stopalo.

Po vsem tem sem se obrnila na tržno inšpekcijo, kjer so mi povedali da moram imeti drugo mnenje. Tega sem pridobila od sodne izvedenke, katera je ugotovila, da je reklamacija upravičena, ker je to skrita napaka. Njeno ugotovitev, sem posredovala tržni inšpekciji, le ta pa Intersportu. Intersport pa ni reagiral oziroma nisem dobila nobenega odgovora.

Ker nisem dobila odgovora, sem se obrnila na sedež podjetja, ki se nahaja v Švici. Po celotni razlagi, sem dobila odgovor, da bodo kontaktirali podružnico Intersport ISI v Sloveniji.

Po dveh dneh sem dobila, pošto od gospoda Klemna Udoviča, ki mi je ponovno razložil, da nisem opravičena do reklamacije in, da je za njih zadeva zaključena, s tem da pošto, ki sem prejela ni bila podpisana s strani direktorja Intersporta ISI ampak samo od njega, kar je tudi ena izmed nepravilnosti.

Iz vsega navedenega je razvidno, da Intersport ne želi reševati reklamacij tudi, če so upravičene. Kljub temu, da sem v mailih in poštah omenjala, da se bom obračala na javnost, nisem dobila odgovora. Zato sedaj želim deliti to izkušnjo z vsemi prejšnjimi in naslednjimi oškodovanci, ker skupaj smo pa le vsi potrošniki močnejši.

Vsa mnenja in podpora je z vaše strani dobrodošla.

Popolnoma enaka izkušnja pred dvema mesecoma. Supergi so bili Nike, stari dva tedna, ven je pogledal opetnik, otrok star 10 naj bi neprimerno nosil... Nikoli več ne zavijem v Intersport.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Zato pa so forumi, daš imena in bo google vse najdu. Škodo že s tem ste naredil firmi za 1000 takih novih superg in prav je tako.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik corsol pravi:
Jaz pi poizkusil še pri pri proizvajalcu(ASICS).

Od kje misliš da so oni dobili zavrnitev?
grin1.gif

Pri sodnemu cenilcu skoraj zagotovo, sem enkrat reklamiral par dni stare poletne superge, kupljene v Fred perry, ko je strgal se obrobni šiv in nobene druge poškodbe na čevlju, samo zgledalo je res grdo in posledično bi se vse skupaj odvilo počasi, prodajalka je rekla da to bodo zagotovo zamenjali, samo da še njihov izvedenc pogleda.

No izvedenc ( mislim da celo isti kot tukaj) , je podal mnenja da so bili čevlji nepravilno nošeni, premalo zavezani, itd bla bla bla.... na koncu sem se zahvalil in verjetno jih nebom več tam kupil, ker nek rang supergic okoli 100€ , ravno ne želiš/pričakuješ da bo vse razpadlo že po 14 dneh.

Danes se ne sekiram za tist čevlj, ja pa vsekakor slaba volja ko se ti to zgodi.
 

bratusm

Fizikalc
29. jan 2014
615
38
28
Pred par leti sem v Intersportu kupil vetrovko - "nepremočljivo, vodoodbojno in z zaščito proti vetru"...
Prvi rahel dež in sem bil moker do kosti. Od vetra premražen tudi...
Nesel nazaj in reklamiral.
Odgovor je bil, da je nisem nosil v pravem vremenu...
stupid-1.gif

Jo imam za lepe pomladne in jesenske dni...
smirk-1.gif
 

sssss

Pripravnik
5. maj 2010
210
9
18
Koliko si pa dal za to nepremočljivo vetrovko, če ni skrivnost? Ker te poceni vetrovke do 100 eur so nateg, ker vsi trgovci zavajajo, da so nepremočljive in sploh super duper. Na kvalitetni nepremočljivi vetrovki morajo biti vsi šivi lepljeni in na deklaraciji uradno podana testirana vodo odbojnost. Cene res nepremočljivih vetrovk so pa ohoho...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Kot kaze je tole boj z mlini na veter.
Bojuj se po spletu, ko vas bo dovolj ki imate "deformirane" stopala in ne znate zavezat vezalk, bo precej ljudi ugotovilo da so deformirani in da ne zna zavezat vezalk in bodo raje kupovali drugje, oziroma na spletu.
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.447
17
38
Sem ime ene superge nagledane v Intersportu. Hvala za info, bom zavil drugam.