uporabnik:
geslo:

Izmenjava znanja in izkušenj >> Dom in gradnja
Prejšnja tema Prejšnja   Pregled vseh tem Vse teme   Naslednja tema Naslednja  Skrčen način Skrčen
Skok na neprebrano sporočilo Strani v tej temi: 1
msenjur
v pokoju
**

Registriran od: 11.09.2007
Sporočil: 13397

Predstavi.Se:
kamin - vlozek
      #2639134 - 07.12.2017 19:52

pri svojih nekaj kvadratih dnevne bi rad imel kamin ze odkar sem se vselil...

zdej sem studiral, tm mam eno steno, k loci dnevno in kuhno, po vogalu gresta 2 dimnika,, 1 je neaktiven, in to ravno ta na vogalu... pa sm razmisljal da bi dal notr vlozek... zanima me, kje se dobi to ugodno, ker kolikor sem na hitro pogledal po netu so cene 2k+...

to je pa mal velik za zelezno konstukcijo in 2x stekla...

Dodatne možnosti: Natisni sporočilo   Dodaj v opomnik    
Demz
založnik
**

Registriran od: 15.08.2010
Sporočil: 5647
Re: kamin - vlozek [Re: msenjur]
      #2639138 - 07.12.2017 19:57

Hja, potem bi pa morda investiral v švasaparat in par kil železja in naredil kar sam. Bodo vsi ponosni nate.

Ps : Pa je tista dimniška tuljava zares prosta? Mislim, da ni slučajno namenjena za prezračevanje?

--------------------
Delo krepeli človeka.

msenjur
v pokoju
**

Predstavi.Se:
Re: kamin - vlozek [Re: Demz]
      #2639140 - 07.12.2017 19:59

hm... prezracevanje cesa? kopalnica ma svojo...

dobr, ce je tko, dam slosarju to narest, pa bo verjetno ceneje... bolj me zanima ali so pac take cene realne, al sm naletel na drage ponudnike?

Demz
založnik
**

#2639153 - 07.12.2017 20:15

Kamin je znanost, tudi če si iz foha, ga bi vsaj 5 x delal in pilil detajle - zadeva se kupi, ker je nagruntana. Zastonj pa žal ni nič na svetu. Če boš pa ocenjeval peč skozi denar, bi ti pa zaželel veliko sreče.

Grede dimnika sem pa ciljal na tisto, kot je v blokih. Nisi napisal, ali si v svoji bajti ali v večstanovanjskem bloku. Moraš vedeti, čemu je tista (prosta) tuljava namenjena.

--------------------
Delo krepeli človeka.

msenjur
v pokoju
**

Predstavi.Se:
Re: kamin - vlozek [Re: Demz]
      #2639186 - 07.12.2017 21:49

aha... morem priznat, da nisem vedel, da je kamin taka znanost...

je bajta ja... kolikor imam v spominu, je bilo ob prenovi rečeno, da nima pomena...

Demz
založnik
**

#2639219 - 08.12.2017 06:02

Aha. Potem pa ti ga naj dimnikar pogleda in uredi, moral boš vedeti kolikšen premer tuljave je, pa če je vlek kot treba, ... v sobi bo treba narediti priključek na dimnik.

Če bi bil kamin odprt, mora biti dimnik najmanj fi 250 ali več, sicer bo nazaj kadil. Kupi kvaliteten kaminski vložek, tam bodo tudi navodila glede dimnika. Vsekakor moraš najprej vedeti vse o dimniku, preden greš izbirati kaminski vložek.

Pa nikar pozabiti na dovod svežega zraka v sobo kjer bo kamin ... da se ne bi sredi noči podavili in se nepričakovano znašli pred sv. Petrom

--------------------
Delo krepeli človeka.

sajkek
v pokoju
*

Registriran od: 16.03.2008
Sporočil: 17578

Predstavi.Se:
      #2639258 - 08.12.2017 09:00

no no, niso tako dragi vlozki.
kaj bi rad imel vlozek in potem ga bošobzidal, ali kamnisko pec.. ceslednji, kupi nekja za vrangu 500 € in rešeno. cim manjso da ne bos imel v sobti 30 stopinj, ker nima smisla. Jaz sem vzel kratki.pl vlozek, gledal sem tudi BEF, pač vzhodnjake, nisem šel v nemce, ali severnjake, ker bomo zadevo malo kurili in mi finančni vložek ni odtehtal tega. Ja, nemški kakšni zajebani so od 2k€ dalje. pa do 6 in še naprej

litozelezni so pol cenejši od švasanih s keramičnimi oblogami.

--------------------
Če si car si car, tu ne moreš nič.

upiwaly
novinar
**

Registriran od: 06.08.2007
Sporočil: 1375
      #2639275 - 08.12.2017 10:01

Kakšen lep se najde tudi na rabljenih kaminih. Neka stran, ki sem jo gledal, ker imam namen menjat.
Drugače pa da bi dajal 2k eur, da ti malo dogreva in za dekoracijo, nima smisla.
Tudi za 150eur ti bo grel kot pri norcih, samo je kvaliteta materialov vprašljiva - tista pločevina vprašanje, kaj je z njo po par letih kurjenja.
Spet odvisno koliko pogosto bi kuril.
Sam imam enega poceni Pritty-ja. Ampak dela bp že par let, vseeno pa veliko bolje(beri enakomerno, prijetno) oddaja toploto kakšen dražji kamin.
Svojega sem sicer obzidal s šamotom, ampak po mojem bi za tvoje potrebe še najbolje bilo kupit eno kaminsko peč z malo obloge. Pa to je tam nekje 500-700eur in dobiš že precej dobro.

msenjur
v pokoju
**

Predstavi.Se:
Re: kamin - vlozek [Re: upiwaly]
      #2639516 - 09.12.2017 08:57

Moral bi ga vzidati, zato sprasujem po vlozku... Ampak sej to je pol nadavljevanje... Najprej se moram res pozanimat kaj je s tuljavo, pol pa naprej. Vmes bom pa se mal za rabljenimi pogledal...

Strani v tej temi: 1  
  Izmenjava znanja in izkušenj >> Dom in gradnja
Prejšnja tema Prejšnja   Pregled vseh tem Vse teme   Naslednja tema Naslednja  Skrčen način Skrčen
Dodatne informacije
1 registriranih in 16 neregistriranih uporabnikov brska po tem forumu.

Moderator:  sevlje, Samojed, vincent 

Natisni temo

Pravice
      Ne morete odpreti nove teme
      Na teme ne morete odgovarjati
      HTML je izklopljen
      Markup je vklopljen

Ocena:
Ogledov teme: 439

Oceni to temo

Skoči v forum

© Alter.Si spletna skupnost | Pogoji sodelovanja | Nastavitve pišškotkov | Kontakt | 2007-2013 | Vse pravice pridržane