Zavorni diski ploščice

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Imam možnost v delavnici take stvari menjat sam.

Tukaj na alterju je bila dolga debata o tem in večina je bila za drugačno ureditev, da bi mehaniki raje konkretno napisali ceno za ure/opravljeno delo, olja pa ne bi računali po 5x ceni npr.

Pač mene mehanik, ki bo jamral za sabo prinešen material ne bo videl, bo pa veliko drugih, ki se na to ne spoznajo in samo pripeljejo v obdelavo. Na obeh primerih se da normalno zaslužit, če noče pa pač...ni treba?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.665
3.555
113
Mogoče vas je 5% strokovnjakov ki se spoznate in veste kaj kupujete, ostalih 95% je pa nabijačev in pametnjakovičev ki jih nihče ne mara met na hofu in so samo za sterat u pm. Pač človek postavi pravila, komur ne paše naj tja ne gre. Kot oni lokal z mačkami kjer ne marajo frocev in je bil cel halo ker matke ne morejo tam kofetkat medtem ko mulci mačkam težijo.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik nacek pravi:
Potem se dogaja, da kupijo material, ki ni pravi, jaz pa imam na dvigalu razdrto vozilo in je treba menjati material, pri tem gre denar in čas.

To je itak najlepše. Sploh ko menjuješ vztrajnik ali kaj podobnega.

Ok zastopim da je nadležno....amoak en avto ja lahko odšleoaš dol z dvigala na dvorišče... Ni ravno nek hud postopek
smile-1.gif

.
Drugo je kamijon...tm rabiš viličarja pa ketne
smile-1.gif
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
Citat:
Uporabnik nacek pravi:
Potem se dogaja, da kupijo material, ki ni pravi, jaz pa imam na dvigalu razdrto vozilo in je treba menjati material, pri tem gre denar in čas.

To je itak najlepše. Sploh ko menjuješ vztrajnik ali kaj podobnega.

Ok zastopim da je nadležno....amoak en avto ja lahko odšleoaš dol z dvigala na dvorišče... Ni ravno nek hud postopek
smile-1.gif

.
Drugo je kamijon...tm rabiš viličarja pa ketne
smile-1.gif

Zelo enostavno, še posebej ko imaš demontiran most / zobato letev ...
rolleyes-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.836
113
pri taščici
Se ene parkrat bom naletel na kaksne take ki z "rabatom kupujejo orodje", pa si bomo v sirsi familiji kupili svoje dvigalo za jurja in pol. Glede na rabate,cenjeno znanje nekaterih mehanikov, stevilo avtov v familiji, bo dvigalo placano v dveh do treh letih.
Za menjavo olja in gum na platiscih bo cisto ok.
Ko bo razbilo motor pa....se mogoce lotimo tudi tega. Ker pooblasceni niti tepiha v avto ne zna montirat. Montira napacnega kjer je pritrditvena luknja v tepihu 4cm faljena. In nikomu nista.
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Pri čemer pri setviserjih zgleda tako, da najprej razdre avto, odšraufa stare dele in gre z njimi do trgovine, da nabavi druge. ..

ne ampak naroči naprej vse možne opcije ki bi lahko ble na avtu. Kar ni blo pravo vrne.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
smile-1.gif
šel 1x po vodno pumpo za Lantro... Prav majster za šalterjem ne prodam ti je...

Jst wtf je problem? Prav prnes staro s sabo... 4različne obstajajo... Ne prodam prej predn jo ne vidm k se mi ne da več j... s stornacijami
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.665
3.555
113
Zato jo pa vzemš na ebayu in jo potem toliko časa vračaš dokler ne pride prava. Avto pa naj bo toliko časa podrt, da je v vsakem trenutku pripravljen na montažo. Ker se mudi.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
ja ponavadi ta pravi trgovci vprašajo za številko šasije da vedo točno kateri del prodat
 

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Pa še takrat kej ne štima. recimo za mojo corso tudi po št. šasije ven vrže 2 varjanti oljnega filtra (vložka). daljši in krajši. Še danes ne vem kateri gor paše. vedno kupim oba, pa enga mehankarju šenkam.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.894
5.455
113
Al pa še boljše da bi odpru kdaj havbo pa sam preveru
smile-1.gif
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.274
2.268
113
Citat:
Uporabnik nacek pravi:
Samo primer
Prihajajo stranke k vam s svojim materialom? Tega ne dovolim. Zakaj? Ne zdi se mi prav, da lahko vsak kupi material s popustom, tako kot mi mehaniki, ki ne živimo le od dela, ampak tudi rabata. S tem si kupimo tudi orodje in vse ostale stvari. Vsaki stranki pojasnim, zakaj nočem delati s tujim materialom. Potem se dogaja, da kupijo material, ki ni pravi, jaz pa imam na dvigalu razdrto vozilo in je treba menjati material, pri tem gre denar in čas.

Več na: www.zurnal24.si
Tole so kumerati HVALA za opozorilo
Vsaj vem, kam jaz, moji pr'jatli, njihovi pr'jatli, pr'jatli pr'jatlnov ne bodo NIKOLI šli. Kar naj stoji za svojimi prepričanji, mi boma pa dr'gam vozil!!
Dober glas seže v devato vas, slabši pa še dlje! Škoda, ker je edini mehankar.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Haha..zanimivo. Frajer kar javno pove ,da uživa ko dvakrat pokasira na stranki...

Če bi se resnično šlo samo zaradi morebitnih težav z napačno nabavljenim materialom ,bi pošten mehanik lepo povedal ,da se izogiba težavam in zato raje sam nabavi robo.

Ne ,tu gre za več kot očitnoo dejstvo ,da je želja po dvojnem zaslužku.


Mi kot uporabniki storitev mehanikov ,pa normalno zasledujemo nižji skupen strošek. In večino materiala se da dobiti kar konkretno ceneje iz tujine ,
Če se pa že zgodi , da bo avto ostal na dvigalu zaradi napačnih rezervnih delov ,se da še pa vedno dogovoriti in naj potem nabavi mehanik če res ne more počakati na mojo nabavo. Se pravi še vedno obstaja rešitev.

Vsak mehanik pa ima itak za svoje storitve urni cenik. In če je njemu od cca 20-40 evrov na uro premalo je pa to njegov problem.

Ko ti pa menja olje v petnajst minutah in plačaš 20-30 evrov pa nič ne jamra da je preveč.


Realno pa je tistih pravih mehanikov zelo zelo malo... DAnes so to povečini samo vgrajevalci novih delov ,ker konkretno kakšno stvar popraviti ne zna nihče več.

Tester pa itak opravi 80 procentov dela.

Pa da ne bo pomote. Spoštujem mehanike kot vse druge poštene v storitvenih dejavnostih. Samo da pa kar javno oznanja kako bi nas radi dvakrat pokasirali je pa preveč...
Vsaj tiho bi bil ,in lupil tiste stranke ,katere se pač strinjajo.

lp
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
KSZ... čisto tko... kako boste zadovoljni ko se bo VAM enkrat zgodilo enako? Domnevam da večina tukaj dela v privat sektorju, v neki storitveni branži. Torej bodo prinesli lastno meso, pir, barvo za lase, moko, komponente in podobno in potem zahtevali še strašne popuste na storitev in jamstvo over all?
Only in Slovenistan.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.404
146
63
Oprosti , ampak mešaš hruške z jabolki.

Ko greš na malico ti nihče ne računa meso ,krompir posebej in potem še kuhanje . se pravi cena za malico je toliko in toliko.

Isto pri frizerju. Cena za barvanje je toliko in toliko...


A ravno mehanik bi pa moral zaračunati vse posebej in še to ravno z namenom da mora še na materialu nekaj zaslužiti ??

Potem pa naj ta mehanik postavi fiksno ceno. Recimo menjava vodne pumpe je recimo 100e vrov ,to pomeni pumpa z delom. Potem pa se človek sam odloči ali mu je cena sprejemljiva ali ne.


Pa naj še omenim kaj je dobra praksa.
Sem imel hišnega električarja za postavitev določene nove instalacije. Veš kaj mi je ponudil. Robo je vzel vso nase ,ker ima dober rabat pri trgovcu in mi to isto robo z vsemi popusti zaračunalpo tisti ceni z računom.
Zase je pa točno povedal koliko za delo. Pa ni noben znanec ali pa prijatelj. In ti povem da dela mu ne manjka.
Pa na koncu mu še vsak z veseljem primakne odvisno od količine dela 20 ali pa 50 evrov ,in še malica ni problem.

Če pa nekdo ti že vnaprej pove da hoče dvakrat na tebi zaslužit ,pa verjamem da ne zmoti samo mene.

Tako pač jaz razmišljam.

Lp
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
Spet ti..
Noben ti ne brani, da častiš mehanike, ker zgleda, da imaš veliko denarja..ti kar, drugi se pa probajo znajdit po svoje..
Drgač pa tema o mehanikih-prekupčevalcih že obstaja
wink-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Resno me zanima, ko greš na dopust, koliko vode v plastenki 2,5dl po 4eur, piva 3dl po 8eur, pepsi 2,5dl po 6eur, žganja 0,3dl po 10eur, spiješ iz hotelskega hladilnika in koliko Snickersov po 6eur poješ?

Pa kako pogosto se boš še vračal v hotele, ki bodo uvedli strogi nadzor na vhodu z namenom preprečevanja vnosa lastne pijače?
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.750
210
63
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
smile-1.gif
šel 1x po vodno pumpo za Lantro... Prav majster za šalterjem ne prodam ti je...

Jst wtf je problem? Prav prnes staro s sabo... 4različne obstajajo... Ne prodam prej predn jo ne vidm k se mi ne da več j... s stornacijami

cheer.gif


edino pravilno je naredil ... trgovina naroca material, da ga potem stranke nazaj vozijo po 2-eh mesecin in zahtevajo denar (ne dobropisa), ker je trgovec dal napacno crpalko. s tem da je trovec dal natanko tisto crpalko, ki jo je kupec zahteval ...
evil.gif