Šipa se ne zapre več

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Živjo!

Imam star avto, opel astro 2, ki ima tehnični še do februarja in jo bi rad do takrat še koristil, nato pa peljal na odpad.
Včeraj je bilo mraz insem pustil odprto okno pri sovozniku. Ko sem se usedel v avto čez par ur in hotel zapreti okno (električno).
Se je le to zaprlo le do polovice, videti je kot da se je zamaknilo naprej (slika), kot da bi iztirilo ali ne vem kaj...
Komu jasno kako se to popravi? Tudi zapre se ne več čisto do konca....

 
Nazadnje urejeno:

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
ja ce je tako postrani se nebo zaprla. pomagaj ji da gre cimbolj naravnost gor pa se bo zaprla vrjetno
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Sem pomagal kolikor je v moji moči, tako da je punca tiščala gumb za gor, jaz sem jo pa vlekel. Ravno tako sva probala v obratni strani da sem jo dol tiščal, pa ne sede nikakor...
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.557
688
113
saj imajo vsi avtomobili podobno.
mehanizem ima jeklenico, na katero je pritrjeno plastično držalo z leti poči

ajeto rešitev: na roke jo dvigni do konca in potem založiš s "kajlo"

prava rešitev: odstraniš tapeto in zamenjaš mehanizem
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Citat:
Uporabnik Matko pravi:
saj imajo vsi avtomobili podobno.
mehanizem ima jeklenico, na katero je pritrjeno plastično držalo z leti poči

ajeto rešitev: na roke jo dvigni do konca in potem založiš s "kajlo"

prava rešitev: odstraniš tapeto in zamenjaš mehanizem

Ajeto rešitev mi je všeč, sam je hudič ker ne gre gor šipa, pa če matram kolkr gre...mehanizem jo zapre do polovice in tam obstane, ne glede na to kok jo vlečem na silo gor
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Ponavadi se "zajla" spela s koleščka in zagozdi v mehanizmu. Čim bolj uporabljaš silo, bolj se zagozdi.
Snami tapecirungo in ročno odpni "zajlo". Okno dvigni do konca in podloži (znotraj) s kosom deščice odrezane na mero.
Tapecirungo daj nazaj in avto vozi, dokler ga ne zapelješ na odpad.
grims-1.gif
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.952
323
83
Hvala vsem!

Sem danes razdru in nekako razkopal, na koncu jo že kar sam mehanizem gor tišči, se je pa jasno ne da odpirati več....do februarja bo.
Je pa povilo aluminjasto lamelo, ker smo kot kaže preveč na silo reševali težavo, tako da je to krivec